İstanbul metrobüs yolunda yarış yapılsa...

Negro

Üye
Tepki
30
Aklıma böyle bir fikir geldi belki ilgilenen olur diye yazayım dedim.Bu yol hazırda mevcut ve uygun zamanlarda trafiğe engel olmadan şehir içinde yol yarışı düzenlenebilir.Avantajları çok olur.Bildiğim kadarı ile metrobüs gece çalışmıyor veya pazar sabahları erken saatlerdeki seferler iptal edilerek düzenlenebilir.İstanbul'lunun bisiklet sporuna ilgisini arttırır diye düşünüyorum.Hem yol değişmediğinden rekor için rekabet ortamı da yaratabilir.Parkur falan da hazırlamak gerekmez, sık sık kısa hazırlık süresiyle yarış düzenlenebilir.İstanbul'lu yol bisikletçileri arasında ciddi rekabet yaratır.
Dezavantajı şu olur; yakın mesafeden izlemek için fazla imkan yok.İki tarafı çevreyolu.Ayrıca gece düzenlenen bir yarışa katılım olur mu bilmem.
Ne dersiniz?

Scudo

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
iyi bir fikir gibi gelmiyor, çünkü bir yarış düzenlenebilmesi için öncelik olarak güvenlik önlemleri gelir,
-herhangi bir kaza sırasında metrobüs yolunda acil müdahale yapmak olanaksız,
-metrobüs yolu yarış koşmaya uygun değil, çünkü çok dar, 5-6 bisikletin yan yana +35'te gitmesi zor,
-ancak illegal olarak yapılabilir, ama asla önermiyorum, aman arkadaşlar diyorum, aklınıza bile getirmeyin,

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstanbul'da metrobüs seferleri bisiklete binenler tarafından 1 dakika bile geç kalsa halk bisikletcilere düşman olur düşünmesi bile korku veriyor bana :)

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
obama gelicek diye kandırırız belediyeyi, trafiğe kapatırız.:D

gerçekten böyle bi organizasyon olsa vatandaş taşlar bizi.

metrobüsü hemen hemen hergün kullanıyorum. 1 dk geç gelse insanlar kadir topbaş başta olmak üzere herkesin kulağını çınlatıyo.imkansız gibi

belki seçim zamanı olabilir :D

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Yarış değil de bu kapalı metrobüs yollarını ulaşım için kullananlar var mı ? Ben bazen mecbur kalınca tramvay yolunu kullanıyordum da...

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
kimsenin bisiklet için metrobüs seferlerini iptal edeceğini sanmıyorum. eğer orda otobüs bekleyen insanlar "burda bisikletçiler yarışacakmış gideceğiniz yere 3 saat sonra gidecekseniz" lafını duyarsa yolu kesip geleni döverler :D

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Yol yarış için çok dar. Büyük kazalara sebep olur, acil yardım ekibi olaylara anında müdahele edemez.

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
@Hakan Yazman

Tramvay yolunu bende kullandım ama yol bisikletiyle tehlikeli olabilir.En ufak bi dikkatsizlikte jantı rayın arasına düşürülürse düşmek kaçınılmaz olabilir.

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
gerçekten ilk bakışta çok güzel görünüyo ama bence hayalden ibaret sadece:( gece illegal olarak girebilirsiniz ben denedim 3te acıbademden uzunçayıra kadar yokuş aşağı indim hız rekoru denemek isteyenler için gayet ideal:)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Can Sonbay

Tabii ki mtb ile, yolla tehlikeli...

_kartal_

Forum Demirbaşı
Tepki
207
@Hakan Yazman

e ben hergün kullanıyorum pek de soru olmuyo

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
@_kartal_

sultanahmette tramvay yolunda gidince sizi zaten turist zannediyorlar kasklı falan görünce.ben hiç sorun yaşamadım yasak olduğunuda zannetmiyorum çünkü araba ve yolcu otobüsleride giriyor

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@okolli

IstanbulPark Fikri

Ben bu fikri sevdim.. Toplam uzunluğu 5 bin 378 m olan pistte 6 sağa, 8’i de sola olmak üzere toplam 14 dönemeç (viraj) yer alıyor. Saat yönünün tersine koşulacak biçimde tasarlanan pist, 124 bin lastik bariyerle çevreleniyor. diyor vikipedi de..

5.40 km (bekledigimden kısaymıs aslında), 6 sağa 8 sola viraj, 4 düzlük, 14m-21.5m arası degisen bir genişlik.. Ayrıca yeterli feedzone olusturulabilecek alan, otopark, tribün, beleştepe..

Bence yol bisikleti ile profosyonel sekilde ilgilenenler ya da ilgilenmek isteyenler bunu bir teklif olarak sunsun Bisiklet Federasyonuna.. Özellikle Tour of Turkey sonrası "büyük bir mutluluk", "sesini duyurmuşluk" ve "bisiklet aşkını yaymaya calışma konusunda hırslanmışlık" ile doluyken bu teklife sıcak bakacaklardır...

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
Kaçkar yarışlarında 5 lira kayıt parası söz konusu oldu da ortalık karıştı koca pistin kira parasını kim verecek :D

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@Anıl Kuşaksız

Kesinlikle :D

GdBAR

Aktif Üye
Tepki
197
Yaa! İstanbul Park bizim değil ki artık!.Sanki bizimmiş gibi hayal kurmak bile komik.İşi bilmeyen,sadece elinde gücü bulunduranın torpiliyle işin başına geçenler,pisti işletmeyi bırakın;bakkalı çekip çeviremeyecekler,resmen pisti BE'ye peşkeş çekti.Babalar gibi sattılar pisti.

Ne F1'in ne de MotoGp'nin yarışlarından sonra bile bir tek şahsi araç orada yabancının deyimiyle Track Day (hadi biz "pist günü" diyelim,yani piste girip zevkine tur atmak) yapamadı.Adam pistin kapısına kilit vurdu.Pist benim isterse çürüsün diyor,kimseyi sokmuyor.Bizde F1 pistimiz var diye dolanıyoruz.

Off!sert oldu ama akşam akşam,gerçek bu ne yazıkki.

Herneyse;keşke bizde Fransızlar'ın dünyaca ünlü LeMans pistinde yaptığı gibi muhteşem bir topografyası olan Istanbul Park pistinde bisiklet yarışları organize etseydik,seyretseydik arada birde birkaç eğlence turu atabilseydik.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Kuyumcu