Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul-marmara ereğlisi-gelibolu-bandırma

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında hashus1099 tarafından paylaşıldı.

1. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    merhaba forum ahalisi. bayram tatili dolayısıyla 1-2 gün arkadaşın yazlığına kaçmaya karar vermişken, iş tura dönüşünce konusunu açmaya karar verdim.

diğer arkadaşlar karşıdan geldiği için sabah 07:00'da eminönü'nde buluşmaya karar verildi ancak bazı aksaklıklar nedeniyle @mtb_rider zamanında gelmiş olmasına rağmen karaköy'e geçmeleri 8'i buldu. :D beklerken ben de, zaten az miktarda fotoğraf çekiyor olduğum için 1-2 poz iyi ki almışım, yoksa konu bomboş olacaktı. :)
    not: fotoğrafların bir kısmını zaten "yol bisikletlerinizin fotoğrafları" konusuna attım.

IMG_9172.JPG

IMG_9088.JPG

neyse ki çok da fazla beklemek zorunda kalmadım, hemen bir pastanede menemenleri gömdük ve yola çıktık. sarayburnu civarından havalimanına kadar sürmeyi planlıyorduk, ancak yolun ortasında bir de mabedimiz decathlon'a uğramaya karar verdik. gözlük ve tayt ihtiyaçları giderildikten sonra yola devam ettik.

biz decathlon'dayken az miktarda yağmur yağdığı için ataköy-yeşilköy arasında yol ıslaktı, bu sırada çocukluğumun geçtiği çevreyi de 1 yılın ardından görmüş oldum.
    havalimanının oradan geçerken de tepemizde vızıldayan uçakları es geçemezdik tabi.

13613235_10153764313368511_3278884937852474182_o.jpg

ardından sefaköy civarında e-5'e bağlandık. önümüzde zorlu 2 adet yokuş vardı, avcılar ve beylikdüzü. eylüldeki veloturk granfondo için de iyi hazırlık oldu bize. ama insanın ruhu da çekildi tabi. tüyap'a gelirken yokuşun sonunda takımın toplanmasını bekledik ve biraz da dinlendik. ben de amele yanıklarımın daha da ilerlememesi için uzun kolluya geçtim bu sırada.
    ardından büyükçekmece civarında, mimar sinan köprüsüne kadar serbest düşüş. inişlerde yandan sağlam rüzgar yediğimiz için en azından ben şahsen bol bol fren yaptım.

IMG_9095.JPG

buradan sonra nispeten daha düz bir profil var. gerçi o yolu alanlar bilir, sürekli in-çık yapıyorsunuz. biraz sinir bozucu bir şey. ersin gardaşım beylikdüzü'nden sonra düz demişti yol için, bu yolu gündüz gözüyle en son 19 yıl önce, 8 yaşındayken, 6-4 yendiğimiz bir galler maçından önceki gün geçmiştim (maçı gelibolu'da izlediğimi hatırlıyorum) ve sürekli in-çık yaptığımızı hala hatırlıyorum. neyse bu kadar gereksiz bilgi yeter. :D
    işin güzel yanı, her yokuşun sonunda benzinci var, ihtiyaçları her türlü giderebiliyoruz. bu sırada, tüm mtb ve yol bisikleti tecrübem boyunca ilk defa lastik patlattım. yolda yeni olduğum için zaten böyle devam etmeyeceğini biliyordum. : )) emniyet şeridinde bunun ne işi varsa, sebep olandan çıkar umarım.

IMG_9094.JPG

IMG_9100.JPG

13569013_10154045264627550_8350927855593870481_o.jpg
    ine çıka marmara ereğlisi'ne kadar gittik böylece. @mtb_rider olmasa fotoğrafsız kalacağım valla. :D özellikle kendisi tahminimce 2.2'lik lastiğiyle çok iyi iş çıkardı, sinan da öyle. neyse, son yokuşu tırmanırken yanımıza bir transporter yaklaştı, "ileride benzinlikte çay ısmarlayayım gelin" dedi. saatin ilerlemesine rağmen seve seve kabul ettik.

IMG_9173.JPG

Cengiz Özdoğan hocamız burada çok miktarda bisikletçiyi ağırlıyormuş. fotoğraflarını izinsiz koymak istemem ama kendiniz de bulabilirsiniz, 60'ların bisiklet sporcusu, askerde muhafızgücü'nde de yarışmış, cumhurbaşkanlığı turunda pedallamış, kısa süre öncesine kadar da antrenörlüğe devam ediyormuş. muhabbete doyum olmadı doğrusu, fotoğraflarını da gösterdi. ardından ufak çapta bir bike-fit bile yaptı bize sağ olsun. her zaman beklediğini de iletti. marmara ereğlisi'ne gelmeden sağda opet istasyonu, kamp atılacak yer arayanlara da buradan söylemiş olalım. hem cengiz hocayla da muhabbet etmiş olursunuz.

gün sonunda ben 123 km sürmüştüm, diğer arkadaşlar karşıdan geldiği için 140'a yakın sürdüler. tırmanma 2000'e yakın bekliyorduk, yarısı çıktı. ona açıkçası biraz şaşırdık.
    Bike Ride Profile | Marmara ereğlisi near İstanbul | Times and Records | Strava
    ereğli.png
    marmara ereğlisi'nde erso'nun yazlıkta kaldık, aslında plan bir gün sonra sinan ve mustafa'nın dönmesi, bir gece daha bekledikten sonra da bizim dönmemiz idi. ama sabah kalktığımda sanki hiç bisiklet sürmemiş olmam nedeniyle, ersin'in "gelibolu'ya gidelim" diye daha önceden ortaya attığı saçma plan bana pek saçma gelmemeye başlamıştı. kalacak yer sıkıntısı vardı, gelibolu öğretmenevi'ni aradım, yer yok dedi. lapseki'yi aradım, görevli önce yer olmadığını söyledi, ardından o gün çıkabilecek birilerinin olduğunu, biraz sonra aradığımda müdür yardımcısıyla görüştüm, o odanın müsait olacağını öğrendim. artık yola çıkmak için bir engel kalmamıştı. tabi keşan üzerinden gidersek 180 km kadar bir yol hariç. öğleden sonra, takriben 13:00 gibi yola çıktık. tekirdağ'a kadar 30 ortalamayla geldik, gelmişken köftelerini yememek de olmazdı. yemek fotoğrafı tabi ki koymayacağım sakin olun. : ))

13575801_10153768962818511_717975456003139454_o.jpg

tekirdağ'a gelirken sağda bir tane uçak vardı, köfteci yapmışlar galiba. arkadaşın fotoğrafı da tam çöp kamyonuna kafası gelecek şekilde almışım, karmaya inanmam ama bir güç var aga. :D tekirdağ'a girip ilk köfteciye daldık. yemek yerken "ya aslında şarköy yoluna dalarsak yol 30 km kadar kısalıyor,hem de daha az yokuş çıkıyormuşuz" demiş bulunduk. hemen yeni rota çıkarıldı. sürekli otoban güzel olmuyordu hem.

gelibolu.png

tamam dedik buradan gidelim. gerçi strava'nın dha az yokuş gösterme palavrasını İstanbul - Kazdağları - Bozcaada - Gelibolu (şehitlikler) turu turundan çok iyi biliyorum. gönen-altınoluk arasını yenice üzerinden gidince daha fazla yokuş çıkılıyor gösteriyordu, ben de pazarköy üzerinden gitmeye karar verdim, vermez olaydım. gösterilenden 800 metre daha fazla çıkmış oldum, hem de 30-40 km kadar kumlu yoldan gitmiştim. : ))

neyse konuyu saptırmayalım, ne olursa olsun rotaya böyle karar verdik.
    tekirdağ'dan çıktıktan sonra resmen duvara çarpıyorsunuz, 0'dan 220 metreye bir anda tırmanış var. birkaç km bitmek bilmeyen bir tırmanış. neyse ki sonunda yine benzinci vardı. tesiste bizi gören bisikletli bir arkadaş yanımıza geldi. sabah büyükçekmece'den çıkmış yola, her yeri yük dolu. bisikleti seleden kaldırmaya çalıştım, 1 cm bile kaldıramadım, o yükle o yokuşu aşmış, şok olduk.
    bize katılmasını çok istesek de, üzülerek devam etmek zorunda kaldık. yol bisikletleriyle hızlı bir şekilde devam edip, 11'e kadar lapseki'ye varmak durumundaydık. arkadaş hangi rotadan gideceğine henüz karar vermemişti. biz de ara yola sapınca yolun kalitesini sana söyleriz, ona göre girip girmeyeceğine karar verirsin dedik.

IMG_9114.JPG
    devam ettikten sonra 330 metre irtifaya kadar çıkılıyor. sürekli yükseltiyi kontrol ediyorum, bende psikolojik olarak olumlu etkisi oluyor, başkasına nasıl olur bilemem. :D bir daha o irtifaya çıkmayacağımızı umuyorduk, keyifle bir zirve selfiyesi patlattık. :D

IMG_9121.JPG
    sonrasında uzun bir iniş bekliyorduk, hafiften bir indik. sonra yine in-çık muhabbeti. suyumuzun bittiği yerde bir benzinciye girdik yine. ben klasik kolamı içtim, erso nesquik emmükledi her zamanki gibi. suları tazeledik, tam yola çıkacağız, bir önceki yerde karşılaştığımız arkadaş geldi. resmen şok olduk. o yükle yaptığı iş inanılır gibi değildi. keşke bir fotoğraf alsaydık, mustafa olsaydı akıl ederdi işte.

hava çok bozuyordu, arkadaş sığınacak yer bulabilmek adına ana yoldan devam etmeye karar vermişti. yanında çadırı vardı zaten, bir yere yetişme derdi yok. gelibolu'da dedesi varmış, ona gidiyormuş. biz az ileriden evreşe'ye doğru önce şarköy, sonra köy yollarına sapacakken yağmur başladı.
    yağmurda takriben yarım saat devam ettik.

IMG_9144.JPG

ıslandık, yol biraz bozuktu falan ama, etrafın güzelliğine değdi doğrusu. hem trafikten de kurtulmuş olduk. gerçi buralar güzeldi, evreşe'ye varmadan tekrar 320 metreye çıktık. bu kısım biraz moral bozucu oldu. : ))

yolda tabi ağıllar vs. var, doğal olarak köpekler de var. bazıları usul usul yaklaşıyor, bazıları da yanlarından yavaşça yürüyüp uzaklaşana kadar deliler gibi havlıyor, resmen "bir daha görmeyeyim ulan sizi buralarda serseriler" diyorlar. :D hızlıca üzerinize koşarlarken durup inince geri çekilmeyen köpek çıkmadı henüz. hatta bazıları gelip sevdiriyor da kendini.
    IMG_9129.JPG

evreşe'ye girerken "eheh ulan yolları da o kadar dar değilmiş" diye geyip yapmayı hayal ederken iğrenç bir çamur deryasıyla karşılaştık. ilçenin her metrekaresi çamur kaplı, böyle bir rezalet yok. bisikletler, çantalar, üstümüz hep leş gibi beyaz çamur oldu. biten sularımızı, düşen enerjilerimizi toplayıp hemen defolduk oradan. evreşeli olan varsa kusura bakmasın ama bir daha yolumun düşmesini dilemem.

hemen ileride zaten ana yola bağlandık. gelibolu'ya varmadan güneşi de saros körfezi manzarasıyla batırdık. çamur lekeleri gözüküyordur zaten.
    IMG_9142.JPG

karşımıza çıkacak ilk benzinciye girip bisikletleri yıkamaya karar verdik, böyle gidersek öğretmenevi belki almaz diye korktuk, çünkü hedefimizde yatak ve klima var başka bir şey değil, onları riske edemezdik. :D
    2 km ötede shell olduğuna dair bir tabela gördük, gel gelelim 2 km bitmek bilmedi. :D en sonunda ileride shell'i gördük, yaklaştıkça uzaklaşıyor istasyon. güç de yok tabi, yemek ihtiyacı zirve yapmış. en sonunda varıp bisikletleri idare eder derecede yıkadık, yemeği yedik ve karanlıkta gelibolu'ya kadar pedalladık.

22:25 vapurunu yakalama isteğimizi de gerçekleştirmiş olduk böylecek. feribota varmadan 200 m önce de arka lastikten yine "şlaks" diye bir ses duydum, "acaba" demeye kalmadan farkettim ki lastik yine gitmiş. neyse ki koşma mesafesindeydim, koştum feribota.
    IMG_9174.JPG
    yorgunluk, bezginlik, kirlilik hissi falan filan. tek düşündüğüm, feribot iskelesinin karşısındaki öğretmenevine kendimi atmak. :D
    gerçi şöyle bir sıkıntı oldu, önceki gece odada kalanlar muhtemelen klimayı kapatmadan anahtarı sökmüş, elektrik gidince klimanın olduğu taraftaki tesisat yanmış. klima çalışmıyordu. camı açmak zorunda kaldık, dışarıda sabhın 4'üne kadar muhabbet eden 3-4 kişinin sesinden uyku da uyuyamadım, biraz da açlıktan tabi. bir de odada bolca sinek vardı. yani uyku falan yalan oldu. sabah hemen kahvaltı yapıp çıkışı yaptık.

istikamet bandırma, akşam 10 feribotunu rahat yakalayacağımızı düşünüyoruz. gödlerdeki acı haricinde yorgunluk falan yok. suları doldurup pedala bastık. doğuya doğru gidiyoruz, ancak öyle böyle bir rüzgar yemiyoruz. arkadaş rüzgar değil farklı bir şey bu. küçük aynakolda, arkada 20'nin üzerindeki dişlilerle pedal çevirmekte zorlanıyoruz düz yolda, hatta yokuş aşağı bile pedal çevirirken yavaşlıyoruz. resmen acı çektik. :)
    yukarıda verdiğim konuda altınoluk-assos-geyikli istikametinde ilerlediğim kısımda da rüzgardan yakınmıştım. bu çanakkale'nin tüm sahil şeridinde sürüp, 4 yöne de giderken rüzgarı karşıdan yemiş olmam çok ilginç.

daha lapseki'den çıktıktan 6 km sonra kenardaki bir teyzenin meyve tezgahında durduk. nektarin, armut vs. yedik, hem de soluklandık. teyze, geçen yıl oturduğu yere araba girdiğini, ne olacağının belli olmadığını, dikkatli olmamızı söyledi. bayramın ilk günüydü, çok teşekkür ettik bayramını tebrik edip yola devam ettik.

yol böylece devam etti. tekrar bir yağmur başladı, 3-5 dakika kadar yağdı. çok şiddetli değildi ama taneleri çok iriydi, kırbaç gibi şakladı üzerimizde.
    rüzgarla boğuşurken bir araç gelip önümüze geçti, ileride bankette durdu. esasen bankette duran araçlara çok sinirleniyorum, yola çıkmaya zorladığı için. araca yaklaşırken sürücü emmi indi, dur işareti yaptı. şaşkın bir şekilde durdum, arka koltuktan 6-7'şer tane kayısı tutuşturdu ellerimize. "sizi görünce enerji lazımdır şimdi dedim, durdum" dedi. açıkçası biraz önceki düşüncemden ötürü bayağı bir utandım. bayramlaştık, teşekkür ettik.

işin garip yanı, o bal gibi kayısıları yemeseydik, biga'ya kadar yolda ne bir petrol, ne bir tesis vardı. biga'ya vardığımızda 1 km daha pedal çevirecek mecalimiz yoktu, suyumuz da bitmişti. adam hayatımızı kurtardı resmen, ne kadar teşekkür etsek az. o gün aldığım toplu mesajların hepsinden daha iyi bir bayram mesajı oldu, pırlanta gibi insanımız var gerçekten.

neyse, biga 60. km aşağı yukarı, 4 saatten uzun sürede (dinlenmelerle) anca varabildik. o inanılmaz rüzgar, önceki gün toplamda 300 km'ye yakın yaptığımız yoldan daha fazla yormuştu bizi. önce dönercilere girdik, şahsen 2.5 ekmeğe döner yedim ama gözümü halen daha doyuramadım.
    itiraf etmek gerekirse, 6 saatimiz kalmıştı 22:00 feribotu için, 70-80 km kadar kalmış yolu o zamanda alabileceğimize en ufak bir inancımız olmadığı için ilk otobüsle bandırma'ya gittik. :D sonu biraz işi bozuyor biliyorum, ama malesef durum bu. :D

biga.png

bandırma'da iskele'ye geldik hemen, o 6-7 km'lik mesafe bile bitmek bilmedi. biletleri 18:30 feribotuna aldırdık.

IMG_9167.JPG

kapıdağ yarımadasının karşısından bindik feribota, istanbul'a vardık. rüzgarsız, tertemiz ve trafiksiz yolda sarayburnu'nu dönerken o kadar rahat pedallıyorduk ki "şu havada 200 km bile yapabilirim şu an" dedik. bir turu da böylece bitirmiş olduk.

dönüş.png

83.5 kilo çıktığım turun sonucunda şaşılacak şekilde 87.2 kilo olarak eve vardım. :D evde otursam kilo almazdım, çok ilginç. turdan önce rahat girdiğim pantolon şu an bacağımı zorluyor. :D

bunlar da diğer sürüşlerin linki, bir yönetici eklerse sevinirim.

Bike Ride Profile | Ereğli-gelibolu near | Times and Records | Strava
    Bike Ride Profile | Biga, zorunlu duraklama. near | Times and Records | Strava
    Bike Ride Profile | Eve dönüş near | Times and Records | Strava

2. DDŞ

DDŞ Üye

Adı:
    Doğukan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geliboluda yasamis, m.ereglide yillarca tatil yapmis birisi olarak guzel rota olmus diyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @DDŞ eyvallah, yalnız artık çanakkale'de bisiklet süreceğimi pek sanmıyorum. :D

DDŞ bunu beğendi.
  4. KırmızıBereli

KırmızıBereli Aktif Üye

Adı:
    Semih E.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok güzel olmuş turunuz. Aksilikler olsa da seyahatler ruh besler. Gerçi sizde biraz da vücudu beslemiş. 83 çıkıp 87 gelmek nedir arkadaş :)

5. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  6. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  7. kutsaruzgar

kutsaruzgar !!!

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlk strava fotosunda, sirkeciden sonra bakırköye varmadan E5 yapıp sahil yoluna inmişsiniz. O ne içindi?
    Şunun için yazıyorum, fatih ten kırklareline gitmeyi planlıyorum, mantıklı olan, haliç sahilden başlayıp E5 mi yoksa küçükçekmeceye kadar sahilden mi gitmek? Buna karar vermeye çalışıyorum. İlk (bana göre) uzun yol denemem olacak.

8. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence sahilden gidin e5 sıkıntılı olabilir

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. cngz

cngz Aktif Üye

Adı:
    cengiz
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @hashus1099 Bu tür uzun rotalı seyahatları bir çırpıda okuyorum.Bu tür seyahatler aslında Evliya Çelebi'nin günümüzdeki versiyonlarıdır.Bu ve benzeri seyahatleri anlatan bir kitap yazılsa hakkı verilmiş olamaz,filimlernin de çevrilmesi lazım..Seyahatlarınız bol pedallı olsun,,,

hashus1099 bunu beğendi.
  10. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @hasanalparslang evet rüzgar. Biga'ya varana kadar bisiklet sevgimi sorguladım resmen. :)

@kutsaruzgar yazıda belirttiğim decathlon ziyareti için girdik oraya. :) e5'e mümkün olduğunca geç çıkmak en iyisi bence.

Ayrıca sahil yolu dümdüz, e5te yokuşlar var ve trafik tehlikeli.

@cngz aslında bu tarz turlarda çok fotoğraf çekip sürekli notlar almak lazım.
    Geçtiğimiz 7 günde 652.2 km bisiklet sürdüm, 8442 metre irtifa çıktım. Tatilim pek olmadığı için boşlukları değerlendirmek istiyorum sürekli. Boş olan arkadaşların yerinde durmalarına anlam veremiyorum.

kutsaruzgar ve cngz bunu beğendi.
  11. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    @hashus1099
    Dostum eline ayağına sağlık olsun. Bu rotada yapılan turları en ince ayrıntıya kadar okuyorum çünkü ağustosta (15-25 agu. Arası olabilir) ben de istanbul-Çanakkale sürüşüne niyetliyim. Sayenizde Rehber ansiklopedi oluşuyor resmen.

Tarih uyarsa ve tekrar yapmak isterseniz yol arkadaşı edinmeyi çok isterim. İyi sürüşler hocam.

hashus1099 bunu beğendi.
  12. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Murat Semiz şimdilik o rotada bisiklet sürmek gibi bir planım yok, olursa katılmak isterim tabi.

13. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @hashus1099

Bensiz yola çıkarsan fotosuz kalırsın karşim. Benle yola çıkarsan bir ton fotoğrafın olur ama bu seferden benden alman zaman alır. :D

Kilo olayını çözdüğüm vakit daha uzun mesafeler koşacağız inşallah :)

hashus1099 bunu beğendi.
  14. metinkaplan

metinkaplan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Tekirdagdan sonra Murefte Sarköy falan kiyidan niye gitmediniz manzarali manzarali?...

15. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @hashus1099 Kara Canyoncular derneği üyesi olarak tebrik ediyorum sizi :D
    2 defa lastik patlaması nasıl oldu? Çivi girmiş birinde diğerinde basınç vs miydi?

Tur süper olmuş inşallah yenileri olur.

hashus1099 bunu beğendi.
  16. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @mtb_rider haha yaparız ayıp ettin. :D

@metinkaplan zaman sıkıntısı vardı, yolun durumundan ve yokuş çıkma kapasitemizden emin olamadığımız için tercih etmedik.

@Groims bisiklet hayırlı olsun hocam.
    ikincisi galiba taşa denk gelmekten oldu, şlaks diye bir ses duyduğumu hatırlıyorum.
    yenileri artık kurbana olur galiba. 2 haftalık bir tur yapabilirim onun haricinde, tabi dağ bisikletiyle yüklü halde olur o anca. kamplı bir tur istiyorum.

17. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş gerçekten. Elinize sağlık hocam. 83 Kilodan 87 Kiloya çıkmak ilginç. :D:D

18. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Kerryn kas almış olmayı ümit ediyorum hala, ama o 4 kilo yokuş çıkarken çok farkediyor. bugünden itibaren tekrar 83 olacak şekilde dikkat etmeye başlıyorum kendime. :D

19. Cihan_K_

Cihan_K_ Yeni Üye

Adı:
    Cihan Karacabey
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş. Anlatım da çok iyi, ellerine ve pedalına sağlık :)

20. becoca

becoca Aktif Üye

Adı:
    Bayram
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş .anlatım gayet akici . Umarım bende yaparım bir gün .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi