İstanbul - Lüleburgaz - Alpullu yola çıkmama 2-3 haftam var.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Evet arkadaşlar kısa bir alışma döneminden sonra gunluk en fazla gun / hareket seviyesine 120 km cıktım. buda ortalama 6 saat 58 dakika. Performansım çok iyi durumda. Özellikle yokuş performansıma çok guveniyorum.

Geçen gun deli gibi pedal çevirerek tırmandıgım o yokuşlardan sonra bu karara vardım.

Bunun neticesinde bulundugum yerden yani bayrampaşadan yola çıkarak
silivri - çorlu - lüleburgaz denememi gerçekleştiricem.

Eğer bacaklarımda yeteri kadar enerji olursa bu 154-160 km lik mesafeyi 180-190 km ile bitirmeyi dusunuyorum.

kesinlikle ilk dusuncem İstanbul - Alpullu arasında yapmayı dusunuyorum. Bunun için kendime 2-3 haftalık alışma periyodu hazırladım. Bu arada gideceğim güzergah ve yolların araştırmasını cıkarıcam.

Bu arada bu civarlarda oturan arkadaşlarla tanısabilirmiyim diye dusunuyorum.

Ağustosun 5- i gibi yola çıkmak istiyorum. Bu arada eksik malzemelerimi tamamlicam. Bisikletimin bakımını yaptırarak uzun yol icin hazırlıcam. Kendi performansımıda bisiklet ve koşu ile destekliyorum.

Bu arada salcano ng650 ile yapıcam bu mesafeyi?

Önerileriniz nelerdir?

Yola çıkışım sabah 5 gibi olabilir bu uzun yolu tamamlama sürecim ne kadar olur 170-180 km en kötü ihtimal 160 km mesafe.

Kesinlikle bu civardaki arkadaşlarla tanışmak onlardan yolun belli bir kısmında bana yardımcı olmalarını istiyorum.

bu benim ilk yol denemem olucak. bu konuda uygun bir rotaya ve köy yollarına ihtiyacım var. googleearth tan araştırmamı yapıcam. bu arada oluşabilecek bisiklet problemlerine karşı bisiklet için gideceğim guzergahta bisiklet tamircilerine ihtiyacım var.

saygılar dostlar.

Scudo

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
bahsettiğin bölgeyi pek bilen yok galiba, sayende öğrenicez bizde bizi resimsiz ve mesajsız bırakma. iyi yolculuklar şimdiden.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@teampasha

İmkanlarım çok kısıtlı. Yani bir fotoraf makinem yok. Sadece gectiğim noktalarda arkadaslarda bulunan fotoraf makineleri ile resim çekilebilirim.

Bisikletimide bakıma vermeliyim. Sağlam bir bakım gerekiyor.

O yuzden kısıtlı imkanlarımı en iyi şekilde kullanarak alıcam bu mesafeyi.

Ancak güzergahın mükemmel oldugunu söyleyebilirim. irili ufaklı köyler kasabalar arazi yolları gerekse asfalt yol.

Gerekli açıklamaları buraya yapıcam elime bi foto makinesi geçerse sizi fotoya boğabilirim :)

Tabi amacım fazla duraklamak deil cunku uzun duraklamalar yorgunluğu daha da arttırıyor.

180 km yi 5-6 kez en fazla 20 dakikalık duraklama ile bitirmek istiyorum. Bunuda silivri çorlu ve bir kaç kasaba veya köyde yapacağım.

saygılar.

saygılar.

Tepki
18
Şimdiden sana problemsiz yolculuklar diliyorum. Bende bi ara Kıyıköy'e gitmeyi düşünüyorum bakalım artık ne zaman olur? Hayırlı yolculuklar

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@gokhancan

Selam, ben Edirne'de oturuyorum ve sözünü ettiğiniz günlerde tatilde olacağım. Ama Trakya Bisiklet gurubundan Cahit Bey ya da Rahman kardeşime ulaşabilirseniz size seve seve yardımcı olacaklarına eminim. Başarılar.

• Beğen
Tepkiler: gokhancan
Tepki
0
lüleburgazda oturuyorum ben,bölgeyi ve yolları iyi bilirim gitmeyi düşündüün güzergahı söylersen istediğin bilgi tavsiye ve yardımı yaparım

seykem

Aktif Üye
Tepki
52
Gokhancan Yolun Acik Olsun Ve Pedalin Her Daİm Donsun Basarilar ...herhalde Gokhancan 1 Gunluk Bİ Parkura Benzİyo Yanliz Cok Siki Bİ Kondİsyon Gerektİren Parkur Allah Yardimcin Olsun ...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@seykem

Çok teşekkür ediyorum. Şu anda 2 gunde bir /95-100 km olarak hazırlanmaya devam ediyorum.

O yola benzer bir yol keşfettim istabul içerisinde yokuşlarla dolu bu yolda hazırlanıyorum.

Gitmeme son 4 gun kala istanbul çorlu arası yapıcam. buda tam 110 kilometre kadar var.

Bu arada koşu ve ağarlık çalışmaları ile antremanlarımı destekliyorum.

Her şeyden önemlisi benim için en buyuk sorun mineral kaybı olucak. Cunku trakyanın bu guzide şehirlerine giden yollar çok sıcak oluyor.

Lastik patlamaları ve arka göbek, arka jant değişikliği planım var. Eğer istediğim değişiklikleri yaparsam bu benim en az yüzde 30 daha fazla avantajıma olucak.

En önemlisi yola çıkış saatimi sabah 3-4 gibi dusunuyorum. Serinde aldıgım yol örneğin 5-6 saatte çorluya ulaştıgım zaman bu benim için büyük avantaj olucak.

Yalnız bu sele olayından muzdaripim. Acı çektirmeyen bir seleye ihtiyacım var.

Butun gun bisikletle pedal çevirebilirim ama,mevcut sele beni deli ediyor.

Bu sele işine bir çözüm bulucam.

Bu arada antremanlarımı seri pedal çevirme uzerine kuruyorum. Dunku 95 km lik antremanımın en az 75 km sini pedal çevirerek katettim.

Düşük vites yüksek kadans şeklinde.

Bu civardaki arkadaslarla tanışmayı cok istiyorum özellikle trakya bisiklet gurubuna ulaşamadım.

Çalışmalarım devam edicek azimle üstelik :)

saygılar.

Tepki
0
selam yine ben
çorlu lüleburgaz arasında d100 karayolunda inanılmaz yol genişletme çalışmaları var,yol oldukça bozuk ve kalabalık. özellikle fabrikaların servis gidiş dönüş saatlerinde.... yolun emniyet şeritleri yıkık durumda,bu yola hiç girmeden saray girişinden ahimemed tarafından ahmetbey evrensekiz sakızköy köy yollarını izleyerek çok daha rahat ve keyifli bi sürüş yapabilirsin,lüleburgazdan sonra alpullu sapağına kadar yol oldukça geniş ve rahat,
yanlız alpullu hayal kırıklııı yaratabilir şeker fabrikasından başka bi şey yok çünkü,fabrikanın tek özelliği de atatürkün açmış olması...
iyi sürüşler dileğiyle...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@compair1972

Orası benim memleketim :)) o yuzden gidiyorum anneannem falanda orada.

Vah ya cok kötü planımı yeniden şekillendirmem gerekecek.

Sabah erken saatte 4 gibi yola cıkarak 7 saatte çorluya ulaşmayı planlamıştım.

buda ortalama 125 km civarı. Bu saatten sonrada geri kalan 65 km yi

5 saat içerisinde alabilirim diye dusunuyordum. bunun uzerine 2-3 saatlik duraklamalar eklenirse ( yemek, su ve temel ihtiyaclar için) tam anlamıyla 15 saat zaman.

buda akşam saat 7 ye tekabül ediyor.

Yola pazar günü çıkacağımdan dolayı fazla sorun olacağını dusunmuyorum.

Zira kendi planlarıma göre yolun buyuk bir kısmını sabah bitirmiş olacağım.

Ancak yolun 125. km sinden sonraki etabı benim icin daha zor olucak.

saygılar.