Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul-kartepe(kocaeli)-yalova-bursa(k.kumla)-bursa(uludag)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında TugayElbasan tarafından paylaşıldı.

1. TugayElbasan

TugayElbasan Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    21-26 Nisan tarihleri arasında kartepe tirmanis ve Uludağ tirmanis turu planladık 2kisiyiz.

Rotamız İstanbul-kocaeli(Kartepe)-Yalova-k.kumla-Bursa-Uludağ-Mudanya şeklinde olacak. Dönüş feribot ile olacak.

Yaptigimiz turlar arasinda en uzun olanlardan biri ve her yeri turda oldugu gibi aklimizda bircok soru isareti var.

Bu guzergahi kullanmis veya bilgisi olan bisiklet severlerden rota hakkinda bilgi rica ediyorum.

Uzun turda olmazsa olmazlar, surus teknigi, yoldayken ugranilacak yerler, guvenli kamp atilicak yerler veya o zaman icerisinde tur gerceklestiricek olup beraber bize

katilmak isteyen, rehberlik konusunda yardimci olucak veya herhangi bir yerde

yenilmesi gereken yemekten tutun her konuda yardiminizi bekliyorum...

Iletisim:0554 856 44 65

İslam Gölge ve Osman D. bunu beğendi.
  2. azim92

azim92 Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Recep abi Uludağ tırmanışını kışın gerçekleştirdi.Ona bi danış istersen Tugay :)

3. Hucreceperi

Hucreceperi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Azim biz konuşuruz Tugayla zaten ;)
    Uludağdan Çekinecek bir şey yok. eğim sabit ve 10 km hızın altına düşmeden uludağdasınız ;)
    Kartepede de son 3-4 kmde eğim sertleşiyor ama onu da halledersiniz. yolun sonuna doğru da asfalt bozuluyormuş.
    Mola için aydınlık yerleri seçin, En temizi benzin istasyonu. Götüreceğiniz malzemeler için de Deneyimli turcuların hazırladığı listelerden destek alabilirsiniz.

Bisiklette de tüm vidalarınızı kablolarınızı parçalrınızı test edin yola çıkmadan. Ağva turunda benim bagajı alttan kadroya bağlayan vida çıktı 200 metre geçmeden farkettim başka bir vida taktık hemen. yoksa kötü olacaktı bagaj :S

Frenlerinizin ikisi de iyi çalışsın. Eğer 2 defa 1600+ metreye çıkacaksınız. inişte frenler gerçekten lazım olacak. frende problem varsa yaptırmadan çıkmayın yola kesinlikle.

Birbirinizin rüzgarında gitmeyi çok takmayın, yol müsaitse yanyana gdip sohbet edin :D
    Hızınızı da düz yolda çok yüksek tutmayın. Eğer 2 kişi gidecekseniz çıkışta, inişte ve düz yolda birbirinizden göz temasını hiç bir şekilde kaybetmeyin. 6 gün turlayacağınızı düşünüp molalara ve sağlığınıza dikkat edin.

"kişisel tavsiyem yoldayken çok kalın giyinmeyin" Molalarda ve yükseklere çıktıkça durup daha kalın şeyler giyersiniz ;)
    kalın kıyafetler terlerseniz bu havada sıkıntı olur. 1 şubatta uludağa Kısa taytla ve kısa kolu fenerbahçe formamla çıktım ben, çıkar çıkmaz da giyindim kalın kıyafetlerimi ;)
    Çıkışta kaskı çıkartabilirsiniz kafanız çok terlemesin diye ;)

İslam Gölge ve TugayElbasan bunu beğendi.
  4. Hucreceperi

Hucreceperi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tura da aynen böyle gidilir, yola çıkmadan 2 gün önce açarsın başlığı 3. gün yoldasın :D
    Ben bursaya giderken 2 gün önce bursa diye bir şehir aklımda yoktu, arkadaş çağırdı haırlandım ertesi gün gittim.
    Uludağa çıkarken de ulubat gölüne gidiyordum aslında ama kırmızı uludağ tabelasının cazibesine dayanamadım :D

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tugay bey başarılar dilerim..21-26 tarihleri arasında güzel bir tur yapacaksınız ..21 nisan günü saat 08.00 de yalovadan 2 kişi geleceğiz hedef kartepe otel 1300 rakım toplam 180 km lik olay ama 200 + sı var 7 ocak 2013 de açtığım topik artık sona geldi erken açtım kartepe topiğini çünki benim tarzım performanstır ve bu süre zarfında bayağı çalıştık kışın koştuk ve dostum evde treynır çevirdi ...yolda ras gelirsek muhabbet ederiz ...size başarılar dilerim turculuğun en güzeli ki gençliğimde çok yaptım çadırlı olanı aramıyor değilim ....bir başka zevki var turculuğun performans ayrı bir olay ve eziyetli olmakta ama insan sevince bırakamıyor ..sizlere tekrardan başarılar dilerim ...kuzey yolundan gittim sabahları pek trafik yok izmite kadar rampa ise gebze taraflarında hafif tırmanışlar var ve herekeden bayağı iniş var 5 km kadar daha sonra pek kayda değer rampa yoktur uzun tarla yolundan maşukiye yaparak maşukiye rampalarına ulaşırsınız bi de kuzey yolundan suadiye girişi vardır o rampa stabilizedir ve trafik yoktur eziyetli bir yoldur ..maşukiye çıkışı 18 km ye yakındır zirve ise 1640 dır oraya 14 km sonra kuzu yaylasından girersiniz 5 km si offroaddur ...ama sadece maşukiyeden kartepe otele çıkarsanız 18 km ye yakın son derece güzel asfalt vardır şu an yol yapımı varmı bilmiyorum..tur anlayışta olduğu için sizin zamana karşı bir savaşınız yok recep arkadaş doğru diyor bol bol konuşarak gidersiniz bize bakmayın biz gerçekten acı çekmeye gidiyoruz...

6. TugayElbasan

TugayElbasan Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yorumlariniz icin tesekkurler ayni rotayi daha once cikanlarla konusmak cok guzel. Recep abi tavsiyeler icin tesekkurler. Kudret bey gonul isterki sizinle birlikte tirmanalim tepeye fakat 2. gunde o performanstan sonra halimiz kalicagini sanmiyorum:) Yolda gorusmek uzere...

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  7. cozturk

cozturk Yeni Üye

Adı:
    Çetin Öztürk
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar, Kocaeli de yaşıyorum.Ve az çok tecrübelerimi paylaşmak isterim.Kocaeli Kartepe güzergahında Kartepe alt yol yani Maşukiye'ye varıncaya kadar herhangi bir problemle karşılaşacağınızı zannetmem. Ki yollar müsait.Maşukiye sonrasında rampalarınız başlar ve sağlam 15 ila 20 km arasında tırmanışınız var.İzmit Kartepe arası ise yaklaşık 35-40 km civarı.Konaklama durumu kamp türü düşünüyorsanız,çadırlarınızın su geçirmez,soğuk geçirmez çadırlar olmalı.Lakin Kartepe izmit'e göre daha düşük derecelerde ve farklı olaylarda(kar).İki üç gün önce kar yağıyordu. Ama tırmanırken Sapanca Gölüne,İzmit'e kuşbakışı bakmak enfes.Oraya kadar varmışken kampı sapanca gölü kenarında da atabilrsnz(kırkpınar sahilinde mesela).Maşukiyede sabah kahvaltıları harika olur.öğlen yemeklerine de diyecek bulamazsınız.o yüzden orada şurası iyi burası iyi diye bir kadie yok,herhangi birine girip karnınızı doyurabilrsnz dönüşte ;) ya da kendiniz kartepeye çıkarken ya da çıkınca bi mangal yakablrsnz.iki taşı bir araya getirip ateş yakıp,hazır çöp şişlerle ;) kartepe kayak tesislerine kadar varılacaksa teleferikle de bi yukarı çıkın derim.bir de ordan seyreyleyin Samanlı Dağlarını.

Yalova yolu Karamürsel rampalarından sonra sizi yoracak bir rampa yok Yalova'ya varıncaya kadar.E5 takip edilecekse Karadeniz sahil yolu gibi bir yol var.Yol üstlerinde atıştırmalık köfteciler var ya da sahile inildiği takdirde yine deniz kenarında ufak çaplı piknikler yapılabilr.Ben gittiğimde takılmıştım öyle.Yalovaya girdikten sonra YALOVA Nüfus: .... bilmem kaç yazısını gördükten sonra sağ tarafa girip Atatürk'ün Bir Çınar ağacı için yürüttüğü köşküde görmelisiniz."Yürüyen Köşk".Şehrin içine geldiğinizde Liman Patisserie (pastanesi) ni bulun direk meydanın karşısındaki sokakta kalıyor orda "Simao ve merita" yiyin.ayrı ayrı tatlılar ama böyle bir şey yememişsinizdir hayatındızda :)
    Bunlar aklıma gelenler.Ancak yine de Kocaeli'ye geldiğinizde yardımcı olabileceğim konular olursa (bi gece konaklama olabilir,söz vermeyeyim çünkü izmirden kuzenim geliyor) hertürlü yardımcı olmaya çalışırım. bluewall07@hotmail.com adrsimden e-mail atablrsnz. cetinozturk.com dan da karadeniz turumla ilgili kafamdan geçenlere bakablrsnz.
    kolaylıklar bol pedallı keyifli bir tur olmasını diliyorum..sağlıcakla.
    çetin
    Not: arkadaşların kask çıkartın olayına ben sıcak bakmadım.ne olursa olsun her ne sebeple kaskınızı çıkartmayın arkadaşlar tur esnasında.mola ve ya kısa süreli duraklamalarda çıkartın sadece.ben çok yakın bir arkadaşımı kask takmadığından dolayı kaybettim.lütfen emniyetiniz için kask kafanızda kalsın.
    2. bir hususta ne kadar 5-6 günlük gözüken bir tursada kg mı çok alt seviyede tutun.herşeyi kullanacağız diye bir kural kaide yok.gerekli olanları kullanacaksınz.alet edevatlarınız bisiklet için,kendi kıyafetleriniz(azami ölçüde) kg bazında çok olmasın 5-10 kg arasında olması yeterli.matınız-çadırınız falanda işin içine girince toplamda 15 kg civarı ancak yük edinin kendinize.

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    coztürk dostuma katılıyorum ve üzüldüm arkadaşını kaybetmiş evet rampa inişler uzundur kartepede ve kask olmaz ise risk vardır kimseyi zorlamakta iyi değildir kask takacaksın diye,
    kişinin inisiyatifine kalmış ama riskli yollarda gerekli diye düşünüyorum özellikle kartepeden maşukiye inişinde ...

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://goo.gl/maps/g8LQh

tugay bey yukardaki linge tıklayın orada 17 km hesapladı goggle-maps maşukiyeden kartepe oteli .....uydu görüntüye geçerseniz yollar çok net..

aşağıda suadiye yönüne iniş var kestirme bu yol stabilizedir virajlar vardır ..buradan yalova istikamete gidiş yapabilirsiniz..

14 km iniş..

http://goo.gl/maps/V3Wdl

10. Denizhan ANALI

Denizhan ANALI Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kudret Bey'in iniş diye gösterdiği yoldan dün yolun yarısına kadar çıktık. Önümüzdeki hafta o yolun tamamını katedip otele çıkmayı düşünüyoruz. Ev arkadaşımla herşeyi planlamaya başladık, bi sorun olmazsa haftaya herhangi bir gün sabah erken saatte yola çıkacağız. Evimiz arslanbeyde olduğu için direk rampaya başlayacağız:) Umarım yolda başka bir grupla da karşılaşırız=))

11. Hucreceperi

Hucreceperi Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kudret bey iniş rotası için teşekkürler ;)

12. TugayElbasan

TugayElbasan Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kartepeyı bıtırdık suan bursa k.kumladayız yarın uludag yamacına kadar gıdıp kamp yaptıktan sonrakı gun cıkıcagız. Kartepeyı durmadan ortalama 8 hızla yollar bos oldugu ıcın zık zak cıze cıze yaklasık 2.5 saatte cıktık masukıyeden toplamda 21km.

Barış Güney bunu beğendi.