Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ISTANBUL, Kadıköy. Trek DS 8.5 Çalınmıştır.

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Ömer Furtun tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Furtun

Ömer Furtun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hırsızlık 7 Nisan 2014'te Kadıköy'ün Fenerbahçe Mahallesinde gerçekleşmiştir. Hırsızın kamera görüntüleriyle beraber polise ifade vermeme rağmen, peşine düşeceklerine dair en ufak bir ümidim yok. Buradan çalınabilecek bir bisiklet nereye götürülüp satılır acaba? Nerelere bakmalı? Her gün işlerimi halletmek, arkadaşlarımla buluşmak, bir yerlere gitmek için ortalama 10 KM yol yaptığım bisikletim resmen benim için tek vasıtaydı ve çalındığı günden beri evden çıkasım gelmiyor. Son bir çare olarak buraya da yazma ihtiyacı hissettim. Belki birileri rastgelir. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Bisiklet temsili olarak şudur: http://s7d4.scene7.com/is/image/TrekBicycleProducts/52022?wid=1490&hei=1080&fit=fit,1&fmt=jpg&qlt=80,1&op_usm=0,0,0,0&iccEmbed=0/

Değiştirilmiş olabilir tabii, fakat en son bıraktığımda kendine has özellikleri şöyleydi:

• Mat siyah renklidir, mavi detayları ve çizgileri vardır.
    • Bisikletin kadrosunda gözle görülür çizikleri vardır. Özellikle alın bölgesinin sol kısmında (ön süspansiyon maşalarının hemen üstünde) kabloların sürtünmesiyle boyanın kalktığı ufak bir bölge farkedilebilir.
    • Gidonun önündeki kablolar bir plastik kelepçeyle toparlanmıştır.
    • Sağ pedaldaki kedigözlerinden biri kaybolmuştur, bunun haricinde iki tekerlekte de kedigözü bulunmamaktadır.
    • Ayağı veyahut suluk aparatı yoktur.
    • Elciklerin, fren ve vites kollarının (downhill mountain biking tarzında olduğu gibi) açısı dikleştirilmiştir.
    • İki lastik de araba tipi sübaplıdır.
    • Önde ve arkada çamurluklar bulunmaktadır.
    • Selenin hemen dibinde arka lamba için takma aparatı, gidonda ise fener için takma aparatı ve sağ tarafta ufak bir yaylı zil bulunmaktadır.
    • Selenin arka kısmı hafif aşınmış, tebeşir tozu dökülmüş gibi beyaz izler oluşmuştur.

2. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Parcalamazlar ise bit pazarinda olacaktir...

Ömer Furtun bunu beğendi.
  3. mert.e

mert.e Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Konuyu sürekli güncellerseniz bulunma ihtimali artar. İletişim bilgilerinizi yazarsanız gören biri olursa o anda haber verebilir. Bugün Beşiktaş tarafına gideceğim, yolda dikkat edeceğim tüm bisikletlere. Tekrardan çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede bulunur.

4. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun.

5. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun, benimde bisikletim çalınmıştı karaköyde otobüs durağının önünde mobesenin altında, karakola gittiğimde sordukları ilk soru kaç para eder? Maddi olarak değerli bir bisiklet olmadığından tutanak tutturtmama ve tutanak evinize gelecek demelerine rağmen sonuç sıfır, meğerse o arada destan yazmak için hazırlık yapıyorlarmış! Konunu dağıtmayayım fenerbahceden kızıltoprak-kadıköy civarındaki bisikletcilere uğrayıp böyle biri geldimi diye sormanda fayda var, o güzergah üzerinde hem sıfır satan dükkanlar hem de tamir-bakım yapıp ikinci el alım yapan çoktur oralara uğrama ihtimali var , şuan adını hatırlayamasamda fenerbahçe orduevi civarındada bir bisikletçi vardı! Umarım bulursun,çok geçmiş olsun tekrardan!

Uğur Kırelli ve Ömer Furtun bunu beğendi.
  6. Ömer Furtun

Ömer Furtun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlginiz için hepinize teşekkür ederim. Konuyu tavsiye edildiği üzere telefon numaramı da ekleyerek güncelliyorum. Ayrıca bisikleti bulmam halinde geri satın almak dışında sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

TEL NO: 0537 709 09 99

Evet sözkonusu bisikletçiyi biliyorum. Bildiğim bazı başka bisikletçilere de girip soruşturmaya çalışıyorum. Fakat bu iş bisikletsiz pek kolay olmuyor. Ah işte bsikletim olsaydı, bir günde hepsini gezerdim...

Çok teşekkür ederim, numaramı konuya ekledim.

Genelde parçalıyorlar mı acaba, neye göre yapıyolar bunu?

Bitpazarı derken, en son Salı Pazarı'na gitmiştim, o da uzun zaman önce kaldırıldı. Nerelere gitmeli? Bir de hangi saatlerde, hangi günler gitmek gerek acaba?

Tekrar herksee teşekkür ederim.

7. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Sahibinden gibi satış yapan siteleri de takip edin. Belki ilan bile verebilirler. Geçmiş olsun.

8. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Sahibininden.com'u arada bir kontrol edin
    Bit pazarlarına mutlaka bakın
    Merak etmeyin o şer..siz Trek DS kıymetini bilmez. Biz kullanıcıları iyi biliriz;)
    Polise müracaat etmişsiniz zaten. Adresinizi ve telefonunuzu net verseydiniz. Bazen topluca çalıntı mal yakalanıyor.
    Son söz: Bisikletinizi kilitsiz hiç bir yerde bırakmayın:)

9. Ömer Furtun

Ömer Furtun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Sizin de DS 8.3'ünüz varmış, aman sıkıca sarılın, yatarken yanınıza falan alın, sonra çok üzüyor kaybedilince...

Sahibinden'e ve Gittigidiyor'a bakıyorum. Başka bakılacak online mağza var mıdır?

Ayrıca öğrendiğim kadarıyla Salı kurulup, Çarşamba devam ediyormuş İzmit "Halk" Pazarı. İki gün de orada olacağım. Mümkün olursa diğer bisikletlerin de fotoğraflarını paylaşmayı düşünüyorum.

Adres için yukarıda paylaştığım telefon numarasını aramak yeterli olacaktır. (0537 709 09 99)

Bisikleti asla kilitlemeden bırakmıyorum, zaten kilidi kesip öyle çalmış...

10. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Ben sitede yukarı çıkarıp balkona koyuyorum

11. M. Mert Babayiğit

M. Mert Babayiğit Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Geçmiş olsun umarım bulursunuz, kestikleri kilit nasıl bir şey acaba?

12. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah belalarını versin çok geçmiş olsun

13. Ömer Furtun

Ömer Furtun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İki tane Master Locks marka kilitle bağlamıştım. Kilit şöyle bir şey.

Adam pense benzeri ufak bir aletle 2.5-3 dakikada halletmiş. Saflık bende tabi, o kilitle o bisiklet bağlanır mı...

14. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda bulabilirsiniz.

15. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. En kısa sürede bulursunuz inşallah..

16. Ömer Furtun

Ömer Furtun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim, ben de hummalı bir şekilde aramadayım şu sıralar. Bugün İzmit "Halk" Pazarı'na gittim. Otuz kadar bisiklet vardı fakat hiçbiri kaliteli bisiklet değildi. Öğrendiğime göre pazarardaki bütün tezgahlar Salı kurulmuyormuş, Çarşamba daha başka bisikletler de gelecekmiş. Yarın tekrar bir gidip bakmayı düşünüyorum.

17. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ömer Bey takip edin sık sık. Bit pazarlarına çok düşüyor çalıntı bisikletler. Umarım sonuca ulaşırsınız.

18. Ömer Furtun

Ömer Furtun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İzmit'e gidip gelmek için üç buçuk saat, pazarı dolanmak için de bir bir buçuk saat daha derken; toplam 5 saat vakit ayırmam gerekiyor. Benzin parasını ve kendi arabam olmayışını saymıyorum bile.
    Benim için gerçekten çok zor oraya gidip gelmek.

İzmit'te veyahut oraya benden daha yakın oturan arkadaşlar varsa aslında, dönüşümlü olarak Salı ve Çarşamba günleri kurulan İzmit "Şehir" Pazarı'na düzenli aralıklarla ziyarette bulunsalar belki çalıntılarla karşılaşılabilir.
    Sadece benim Trek için değil, forumdaki, (ya da forum üyesi olmayan fakat ziyaret eden) bütün bisikleti çalınan arkadaşlara da bir güzellik olmuş olur. Eh, pazar yolunda en kötü günlük bisiklet parkuru 1 KM uzar-uzamaz :)

Bir de benim gördüğüm kadarıyla, köşede bir yerde adamın teki bir tane güzel bisiklet, yanına da iki laptop, üç telefon falan ufak bir tezgah açıyor ve bekliyor.
    Muhtemelen iyi bisikletleri böyle satıyorlar diye düşünüyorum, çünkü bahsettiğim adam 1000 TL istiyordu sattığı bisiklete - ki orada karşılaştığım en pahalı bisiklet bu adamdakiydi.
    Ancak o satılınca, depodan falan bir diğer pahalı çalıntıyı getirip sergiliyorlar gibime geliyor. İşte bu yüzden düzenli olarak gitmek lazım.

Fakat dediğim gibi, malesef imkanlarım böyle bir şeye el vermiyor. Aramaktan vazgeçmeye yakınım; belki bir ihtimal haftaya da giderim, ama daha sonra gidemem gibime geliyor...

19. Ayberk GÜRSEL

Ayberk GÜRSEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Senin için de zor,gecmis olsun.İnsallah en kısa sürede kavusursun bisikletine.

20. CEMİKO74

CEMİKO74 Üye

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Arkadaşım çok geçmiş olsun.umarım bulunur.Bu gün izmit bit pazarında idim.3 adet üst kalite salcano ve 2 adet kron vardı.sizinkine benzer bir bisiklete rastlarsam haber veririm.