Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-İzmir

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cazgır tarafından paylaşıldı.

1. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba. Bizde bi arkadaşla (daha gelen inş. olur;)) İstanbul dan İzmir e gitmek istiyoruz. Ama şuanda sadece düşünüyoruz plan, program henüz yok(nede olsa daha 15 yaşındayız aile gibi büyük engel var:)). Şimdilik düşüncemiz feribotla İst den Bandırma ya gitmek ve ordanda (yaklaşık400-450km) İzmir e 1 ya da bilemedin 2 günde gitmek.. Tabi buna yaz sıcağını ve arkada biraz da ağırlıkta eklersek 2 günde varabiliriz:( Sizce böyle bi turda neler yapılması gerekir ve yanımıza neler almamız gerekir? Şimdiden teşekkürler..

Sinto bunu beğendi.
  2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Oooo gençler tam yerine yazmışsınız, İst-İzmir mi? buyrun benim :D
    6defa İst-İzmir turu yaptım.İlkini sizin dediğiniz rotadan kendimi denemek için 2 arkadaş ve Bandırma'dan yola çıkarak yapmıştık.
    Tabi şimdi Bandırma'dan yola çıktığımı düşününce İst-İzmir turu değil de Balıkesir-İzmir turu veya Bandırma-İzmir turu olarak sayıyorum :)

Bandırma-İzmir 320km.
    Bisikletle günde 160km ile 2günde gidebilirsiniz.
    Uzun yol tecrübeniz varsa tabi.
    Size tavsiyem, önce şehir içindeki uzun mesafelerde turlar yapın, şehirden çıkmadan kendi sınırlarınızı keşfedin ve gittikçe sınırınızı yükseltin.
    Yükünüzün miktarı, bisikletlerinizin durumu, lastik havalarınız, kıyafetleriniz, karanlıkta da gidecekseniz farlarınız, yanınıza alacağınız yiyecekler, yolda kaç km'de bir duracağınız, nerede konaklayacağınız, bunların hepsi o turdan alacağınız keyfin üzerinde önemli rol oynacaklardır.

Bandırma turumun yazısı, çok eskilerde kaldı, kimbilir hangi cd'de ama
    eskileri kurcalarken bakın burada ne buldum :)
    http://www.bisikletforum.com/archive/index.php/t-624.html (Turunuz için mutlaka yardımı dokunacaktır)

foton, Tugfox ve Uğur Taşdemir bunu beğendi.
  3. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Cok guzel yansitmissiniz geziyi.. Bir solukta okudum, tesekkurler :)

4. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Süper :D...................................

5. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    o gençler inşalla bende yazın bunu yapacağım ...:)benim de i lk olacak ve korkuyorum tabi:)

6. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    düşünmeniz bile
    yeder....

7. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Daha tam olarak bilmiyoruz ama arkadaş yol bisikletiyle gitmemizi istiyor, bende mtbyle:D Ama sanırım olmıcak gibi çok üstünde durmuyoruz. Yinede diğer arkadaşlarımla konuşursam belki benim gibi bikaç kişi çıkar:)

8. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    seni bırakmazlar bu yaşta unut sen bu işi..

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum! :cool:

Acı ama gerçek...

Geçen yaz bir Kanadalı genç ile tanışmıştık. Adı Spencer'dı, göbekten vitesli 28" bir bisikletle, yanında bir çanta dahi olmadan Kanada-Çin turu yapıyordu :). Kanada'dan Almanya'ya uçakla geçmiş, geri kalanını ise pedallıyordu. Eşyalarını da ailesine kargo ile gönderip, aynı şekilde de teslim alıyordu (Ailenin lojistik desteği 10 numara :D ).
    Yaşını merak edenler için; 18
    Sanırm çocuğuna destek olmak ve özgüveninin gelişmesine ön ayak olmak böyle bir şey olsa gerek.
    Ne diyelim, darısı bizim gençlerin başına :).

10. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    ben bile bu yaşa geldim daha yeni yeni kafama göre haraket ediyorum.:)

11. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Valla ben böyle bişey yapmayı çok istiyorum. Sadece yanıma birisini bulmam gerek:) Aileden izin kısmına gelincede biraz zor ama izin alabilirim belkide. Tek sorun sabah akşam gidiceğimiz için akşam hava kararınca ezilme tehlikesi:D

12. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Bir bilge'Cesaret başarıya giden yoldadır.'der.
    Başlığınızın başından bu yana benim de nacizane yorum getirmeme izin varsa eğer söyleyeceklerim var.
    Bütün yorumlar bir tarafa,Kendi adıma benim için geçerli olan da,izin alıp alamayacağınız ya da dediğiniz sürede bitirip bitiremiyeceğiniz değil.
    Güzel ve gerçek olan siz güzel insanın bunu düş'ünde olgunlaştırıp var etmesidir.Bu Düş'ün bügün ya da yarın olup olmaması artık o kadar da önemli değil açıkcası.
    Güzel ve gerçek olan şey.Düşünüp var ettiğiniz bir Düş Bahçesine sahip olduğunuzdur.Anlıyacağınız artık bu ülke size dardır.Bugün dehası görünen bu ülke sınırları yarın size....
    Benim nacizene siz güzel insandan dileğim,ileriki süreçlerde sıklaşacak olan uzun soluklu seyirlerinizi sindirerek yaşamanız ve biraz verim adına hakkımız var ise bu güzelliklerinizi bizlerle paylaşmanızdır.
    Yüregim ve sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

13. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    küçükkken hyal ettiğim şeylere daha yeni ulaşıyorum.

14. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    klavyem3 , özelime yolladığın soruyu buradan cevaplayayım;

"bandırmadan izmire giderken sadece izlediğin güzergshı birde çadır kurduğun yeri foruma yada bana özel olarak atarmısın.teşkür:in:"

Bandırma feribot iskelesinden hareketle Balıkesir yönüne devam ediliyor.Düz fakat dar bir yol.O yoldan çokça kamyon geçiyor, bu yüzden dikkat edilmeli.
    Yol üzerinde, daha yolun başlarında sağ tarafta Kuş Cenneti var.Gezmek isteyen oraya da uğrayabilir.Aynı yoldan (ana yoldan) devam ettiğinizde, ileride yolun sol tarafında bir çeşme ve hemen ardında bir köy kahvesi var.Çeşmeden suyu doldurup, kahvede de kahvaltı yapılabilir.

Bu molayı tavsiye ediyorum.Tekrar yola çıktığınızda aynı yol dümdüz devam ediyor.Yolun sonunda ise, ana yola çıkıyorsunuz (Bursa yönünden gelen ve İzmir yönüne giden) sağa dönerseniz Balıkesir'e doğru gidiyorsunuz.
    Balıkesir'e giderken o yolda çok dik ve hayli uzun bir yokuş sizi bekliyor.
    Ya 2km idi ya da 4 km idi rampa.Ağır taşıtlar sağdan gidiniz yazıyor, siz de tabi :)
    O uzun ve dik yokuşu sabit ve düşük bir tempoda çıkmanızı tavsiye ederim.Yokuşun tepesine varınca, hemen inişe geçmeyin.Tepede yolun sol tarafında bir çeşme var.Ben her geçtiğimde akıyordu, akmadığında da, yakınlardan size su verecek birileri çıkabiliyor.Su akıyorsa, tepedeyken doldurun.Sonra çıktığınız kadar ineceksiniz ve yol düzleşecek.Yolun zemini güzel.
    Bundan sonra da bir süre sonra yine yokuşlu inişli diye hatırlıyorum.İlk büyük yol ayrımı Balıkesir - Kepsut yol ayrımı.Sağ taraftaki tabelada ne yazdığını hatırlayamıyorum.Siz sola döneceksiniz.Soldaki yol otoban yolu gibi yeni ve ferah.Hafif bir rampa çıkılıyor, tekrar iniliyor.Birkaç km sonra sağ tarafta Askeriyeye ayrılan yol var.Oraya sapmayın, biraz ileride trafik ışıkları olacak.Orada yol 2 veya 3 e ayrılıyordu.Sağdan devam edeceksiniz.Sağ tarafta benzinlik var.Orada kısa bir mola verilebilir.Bundan sonra yolunuz uzun, bitmeyen yokuşlarla dolu.Manisa'nın Gelenbe kasabasına kadar da yol bu şekilde hep rampalı.Yol üzerinde çeşme yok, ona göre hazırlıklı olun.Gelenbe kasabası'nı görünce içeri girin ve köy meydanında yolun sağında bir bakkal var.Sahibi Güray abi.Ona bisikletçi Fatih'in arkadaşlarıyız deyin, selamımı iletin :) Sizinle zaten ilgilenecektir.Turcuları çok seviyor.

Gelenbe'den sonra Akhisar'a varacaksınız.Akhisar yolunda da çokça kamyon oluyor.Yol geniş ama yine de dikkatli olun.Akhisar merkezinde yolun sağında büyük bir kahve var.O kahveyi görünce sağa sapın ve girdiğiniz sokakta sağda bir börekçi var.Börekleri lezzetli, pazar günleri kapalı haberiniz olsun :)
    Orada yemeğinizi yiyip anayoldan yola devam edin.Akhisar'dan sonra yol bozuluyor.Manisa merkezine kadar yol berbat idi.Halen öyle mi bilmiyorum.

Başka sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

15. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok guzel paylasımlar bızde ozgur arkadasımla(jack danıels) la beraber bır izmir kusadası dusunuyoruz ama ılerkı tarıhlerde ıstanbul hatta yurt dısı neden olmasın su anlık bıraz daha yakn kalalım nede olsa tecrubesız yola cıkmak en kotusudur

16. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    İzmir-Kuşadası 100km, Kısıkköy'e kadar yol güzel.Kısıkköy'den sonra Yazıbaşı-Ayrancılar-Kuşçuburun adlı köyleri geçeceksiniz.Kuşçuburun'dan sonraki ilçe olan Torbalı benim oturduğum yer.Torbalı'da mola verin.Torbalı'dan Selçuk 33km.Selçuk merkezinden sonra yol daralıyor, dar yol bitince gireceğiniz yol, bir ara çok bozuluyor.İyi hazırlanıp, iyi bir havada ve kendinizden biraz daha tecrübeli bir arkadaşınızla çıkmaya çalışın, bulamazsanız kendi başınıza da yapabilirsiniz.

17. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkürler:in:

18. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    köpek möpek takıldı mı hiç.

19. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Olma mı? :) Köpekler, her zaman ve her yerde yaşadıkları evin veya ortamın koruyuculuğu görevini üstlenirler.Köpekler bisikletçileri sevmezler diye birşey yok.Sadece onlar görevlerini yapıyorlar.Ha neden arabalara saldırmıyorlar derseniz, arabalara güçlerinin yetmeyeceklerini biliyorlar ve arabaları kendi giden makinalar olarak görüyorlar :)
    Bizim bisiklet üzerinde korumasız olduğumuzu biliyorlar.Bu yüzden köpek saldırılarında soğukkanlı davranın, durabileceğiniz bir yerde iseniz, durun ve ona (onlara bir bakış atın) Korkmadığınızı belirtin.Eğer zaten hızınız iyiyse, basın pedala, aynı çizginizde hızla devam edin.Niyeti çok bozmuş olan olursa, (paçanıza yaklaşacak kadar) o zaman bir ayağınızı tekme için hazırlayın.

Unutmayın onlar bizim en büyük dostlarımız, sadece görevlerini yapıyorlar.Mümkün oldukça kaçmayın ve zarar vermeyin.

20. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    gelenbe balıkesir-akhisar karayolunun üzerinde değilmi.yani gelenbeye uğramasak direk akhisar a varmış oluyoruz.
    bunu sorma sebebim önümde harite var. manisa kırkağaç var orayla işim olup olmadığını anlamak için sordum