Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-İzmir için en uygun rota?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında b.özgür KUL tarafından paylaşıldı.

1. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ağustos ayında tura çıkmayı düşünüyoruz.2 kişiyiz ve ilk etapta planımız istanbul-izmir arası gitmek.Bu ilk uzun turumuz olacak.Çadırımız vs var dolayısıyla yükümüz hafif sayılmaz ve bu plana göre bize en uygun olacak rotayı sormak istiyorum?

1-İDO ile Yenikapı'dan Bandırma'ya geçip oradan pedallamaya başlamak
    2-İstanbul Tekirdağ üzeri Çanakkale boğazını geçip Çanakkale üzerinden pedallamak

gibi fikirler edindik.Sizce bu rotalar mantıklı mı ya da hangisi daha mantıklı, ya da bunların dışında hangi rotayı kullanmalıyız?Şimdiden teşekkürler.

2. orhan bahçetepe

orhan bahçetepe Yeni Üye

Seviye:
    biga çan yenice kalkım hanlar (600mt rakımda kamp alanı mevcut) edremit ayvalık aliağa izmir özellikle çan yenice kalkım arası trafik yoğunluğu az manzara güzel bol yokuş ve iniş gittim biliyorum

3. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Bandırma-İzmir rotasını 15 yıl önce yaptım,
    kuzeydeki ototyol keşmekeşini düşününce tavsiyem bu rotadır..

İlk gün çadır dahi kurmadık, bir benzinliğe rica edip tulumları serip açıkhavada uyuduk Lapseki civarında.. Malum feribot günün yarısını yiyor..
    İkinci gün Truva'da kamp attık..
    Üçüncü gün ne yapıp ne edip Assos'a ulaştık gece karanlığında..
    (Burada fazladan bir gün kalmanızı tavsiye ederim) Ondan sonra rota keyifleniyor.. Kıyıdan kıyıdan :)
    (Bir navigatörünüz varsa yan yolları kullanın derim; yavaş ama daha keyifli oluyor..Kamyon otobüsten uzak stabilize yollardan gittiydik Ören'e..
    Bir ara bisikletleri sırtımıza alıp dere geçişi bile yaptığımızı hatırlıyorum köyler arasında..
    iki gün sonra da İzmir'e giriş ve Alsancak'ta Pearl Jam çalan bir mekanda durup içilen bir bira günbatımına karşı.. Priceless :)

Gülegüle gidin, gülegüle gelin

İsa Yavaş bunu beğendi.
  4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir arkadaşımız non stop 19.5 saatte yapmıştı turu.Forumlarda var.Yalova (arabalı vapur) 450 km.Daha kısası yok İstanbul-İzmir diyebilmek için.Yalovadan bursa çıkışına kadar yoğun trafik sıkıntı olur.Bursadan sonra çok sorun yok.Bursa yı izlerseniz çevre yolundan (yeşil levhalı)İzmir' i takip etmeyin çıkışa yakın polis % 90 durdurur zira biliyorsunuz son değişiklikle çevre yolları da yasaklandı bisiklete.Karayolunu izlerseniz(Mavi levha İzmir) trafik yıldırır.Çözüm:05.30 yalovadan çıkın (mümkünse c.tesi,Pazar) 08.00'a kadar bursa'dan ayrılın.

5. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Tura İstanbul'dan değil Çanakkale'den başlayın. Edremit körfezine, ordan da İzmir'e inin.

6. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Yardımlarınız için teşekkürler.Peki

Bandırma - Susurluk - Balıkesir - Akhisar - Manisa - İzmir

Rotası için ne dersiniz?