Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul izmir derken yarıda bitirmek zorunda kaldığımız turumuz istanbul susurluk :(

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında samet_özdemir tarafından paylaşıldı.

1. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    istanbuldan izmire doğru yola çıkıyoruz aylardır planladığımız turu sonunda gerçekleştircez ve onun sevinci heyecanı hepimizin yüzünden okunuyor yola çıkmadan 2 gün önce caddebostan sahilde toplanıp tur hakkında konuşuyoruz planlarımızı yapıyoruz sabah 7 feribotuyla pendikten yalovaya geçecektik yanlız çok sıcak olacağından gece çıkmaya karar verdik o gece saat 1 45 e kadar caddebostan sahilde oturduk sohbet muhabbet falan derken gece sedat abiye pedalladık orda kaldık ertesi günde sabah erkenden tekrar evden çıktık deltaya gittik alacaklarımızı aldık falan filan ordan işe gittim yorgunluk had safhada gecede yola çıkacaz kara kara düşünüyorum işten eve geldim 1 gibi hemen yattım akşamda 2 arkadaşımın düğünü var gitmemde lazım saat 5 e kadar bölük pörçük uyuduktan sonra kalktım patates haşladım bol karbonhidrat almak için :)

gece saat 23:00 da tuzlaya çağrının evine gittim sedat abide ordaydı terasda oturmuşlar bisikletleriyle uğraşıyorlardı bende gittim ama birşeyi unutmuştum dış lastik sedat abi boşver dedi ama içime kurt düştü almasam kesin bi aksilik olur dolmuşla eve geçtim saat gece 12 de eve vardım ama dönüş için otobüs yok arkadaşa rica ettim arabayıda verdim beni bıraktı çağrılara kadar saolsun :)

saat 02:30 gibi engin abi geldi kardeşiyle beraber onuda kardeşi bıraktı dedik zaten uyuyamıyoruz madem öyle çıkalım erkenden pedallayalım ve yola koyuluyoruz.

çağrı nostoc un köpek kovucusuna bakıyo ama yanlış yere tutuyosun birader ayıp oluyo :)

çağrının evinden çArşı manzaraları alayına gideriz. :)

beyaz atımı yükledim artık yola çıkmaya hazır

hüseyin bayrakla donatmış velespitini velostiğin bisiklet bayramındaki bayrağı boş gitmeyelim bi bayrak olsun bari diyo :)

ve biz artk herşey hazır yola çıkmadan son bir fotoğraf alıyoruz.

yola çıktık ve 1 km gidene kadar en az 10 köpeğin hışmına uğradık ama kalabalık olmamız onları ürkütmüş olmalı çok fazla yanaşamadılar :) gemideyiz nostoc enerji tozunu hazırlıyo 15 dakka sonra etkisini görcez diyo ama ben inanmıyorum ben yes kardeşlerin içtiğinden istiyorum (beşiktaş çArşıda dürümcülük yapan bi ekip vardı gemide deli gibi oynuyolardı gecenin 4 ü adamlar sabahdan beri çalışıyolarmış denize gidiyorlarmış kafaları ya güzeldi yada yine güzeldi bişey almadık diyolardı ama inanmam :)

kudret abi bolu dağı sizi çok zorlayacak dedi biz bolu dağı bize çok ters ordan gitmicez dediysekte orası sizi çok zorlayacak demişti bizde kudret abiyi kıramadık bi iki fazla pedal bastık bolu dağından dolandık :)

ve ilk sorunumuz herşeyi düşünmüştük zincir kopmasını teker yarılmasını falan filan ama aynakolun yamulmasını hiç ama hiç düşünememiştik orhangaziye tırmanırken daha rampanın ortalarında belkide durmuştuk su için tekrar kalktık biraz gittik çağrının hala orda olduğunu gördük sinirden kaskı fırlattı bisikleti attı ve oturdu yere bi gittik yanına aynakol yamulmuş durduğu yerde pedala basında nasıl olur böyle bişey anlamadık küçük yaprak yamuk dikkatli bakarsanız.

morallerimiz sıfır rampayı tırmandıktan sonra ilk benzinlikte duruyoruz bişeyler yapmaya çalışıyoruz ama nafile penseyle falan uğraştık düzelmedi düzelse bile o kadar yol o halde gidemezdi çağrı oturduk kahvaltı yaptık falan derken uzunca bi zaman kaybımız oldu yaklaşık 3 saatimiz geçti oyalanarak.

orhangaziden çağrıyı otobüse bindirdikten sonra gemliğe kadar çok hızlı bi şekilde geliyoruz 28 km tabelasını gördüm 35 dakika sonra falan gemlikteydi minimum hızımız 35 di düz yolda rampa zaten çok az ondada gayet hızlıydık

Gemlik e doğru denizi göreceksin sakın şaşırma...

gemlikten sonraki rampayı tırmanırken bursaya 32 km kaldığını gördüm ve daha fazla pedal basamaya başladık :) önde engin abi arkasında sedat abi sonra nostoc ve en arkada ben resim çekicem falan derken basamadık zaten bassamda yetişemiyorum :)

bu rampa bugüne kadar çıktığım en uzun rampaydı çık çık bitmiyor en sonlarda biyerde 2 km yazısını gördüm heralde bursaya kadar tırmancaz dedim :) ama imdadıma bi kamyon yetişti tutmaya çalıştım tutamadım ALLAH razı olsun söförden hemen yavaşladı pedala bastı mve tuttum saolsun baya bi çıkarttı beni yukarı sonra bıraktım birasda ben çıktım :)

zirveye çıkar çıkmaz şanlı Türk bayrağımızı hemen açtım :)

sedat abi uzaklardan gözüküyor. :)

ve sedat abide rampayı bitirerek o sevince kavuşuyor :)

ve sonunda bursaya varıyoruz eğer aksilik olmasaydı yolda saat 8 en geç 9 gibi bursada olacaktık bursaya vardığımızda saat 11 di sanırım. nostoc bakıyo gerçekten bursadamıyız diye yada nüfusuna sasırdı :)

bu amcalarıda rampayı bitirdikten sonra su almak için durduğumuz büfede gördük amcamlara nerden böyle dedim bi başladı yol bisikletiyle olan amcam bursanın bütün köylerini saydı mübarek dedim biz yabancıyız buralara bilmeyiz siz nerden dedi istanbul dedik ooo iyi dediler sonra nereye dediler izmir diyince oo süper dediler kasklı amcamda genç olsaydım takılırdım peşinize bende gelirdim dedi ama amcalar rampada fıs çıktılar bizden önce çıktılar yola rampada biz 70 i gördük biz indikten sonra resim falan çekildik onlar sonradan geldiler :) yollu amcamda beni bu alıştırdı diyo bisiklete arkadaşımdan aldım bunu bursada heryere gidiyoruz geziyoruz diyo pişman gibi dedi ilk başta ama sonradan memnun olduğunu söyledi :)

2. samet_özdemir

Seviye:
    bizi çekebilirmisiniz dedim onlar resme girdi ilk önce onlarla çekildik sonrada bizi çektiler saolsunlar otoyola kadarda bize eşlik ettiler

çArşı alayına gider...

temdeyiz ama ne bi benzinlik var ne bi çeşme bittik artık susuz ve açız güneş tam tepede öğlen saatleri biras önce temden çıkıp ilk benzinlikten su almamız lazım.

hala temdeyiz bi rampa iniyoruz bi bi rampa çıkıyoruz adaletli bi yol burası uzun rampalarda olsa yo lgüzel yormuyor çok fazla ama su istiyoruz hala :)

birde kendimi çekeyim bu arada eğer uzun turlara gidecekseniz kask aynasından kesinlikle tavsiye ederim süper birşey ilk defa kullandım uzun yolda çok rahat arkadan gelen aracı kestirip ona göre yola çıkabiliyosun ;)

nostoc kardeşim sollamaya çıkmış :)

daha hal in ordayız daha çok yol var temden çıkmak için :(

tamam istikbal göklerdedir de seni engin denizler bekler kardeşim :)

engin abide bıraktı elleri uçuça geçiyoruz burdan sonra :)

ve sedat abi performansına ayak uyduramadık çoğu zaman geride kaldım sedat abi süpersin Maşaallah ALLAH nazarlardan saklasın ;)

burasıda temin çıkışı bu kadar salak bi yol olamaz burayı tasarlayan mühendis buranın böyle yapılmasına onay veren bakan memur artık kimse haram olsun size ödediğimiz vergiler. resmen 8 çiziyorsunuz ondan sonra temden çıkıyorsunuz en az 3 km boşuna yol yapılmış

temden çıkışta mintesk diye biyer var opet oraya giriyoruz soğuk su yok 50 metre ilerde yerimiz var diyorlar lokanta falan oraya gidiyoruz yemekler dediği çorba sadece çorba içiyoruz soğuk su yok sıcak suyla idare ediyoruz birde çay içiyoruz susurluğa saklıyoruz kendimizi :)

susurlukta kelle paçayı götürdü sedat abi ama fayda etmedi heralde hala yorgun :)

üzülerek söylüyorum ve hala üzülüyorum turumuza susurlukta son verdik susurluktan sonra otobüsle istanbula dönmek için otobüs firmalarına gittik ama nafile boş yer hiç yok otobüs mola yerleri vardı oralara koşturduk ama nafile ordaki otobüslerde dolu yapcak bişey yok bekliyoruz sefi varmış tesisin ona rica ediyoruz ben size yer bulurum diyor bizim otobüslerimiz var 11 30 da gelicek diyor tamam diyerek beklemeye başlıyoruz bu arada saatde 9 falan 2 buçuk saat var adamın dediği otobüslerin gelmesine bi otobüs geldi 5 kişilik boşyeri var ama bagaj kısmı doluydu almadı bi içerde bi dışarda sandalyelerde uyuyoruz yorgunluk uykusuzluk birde soğuk oldu hava üşüyoruz derken saat 2 oldu bütün otobüsler gitti 2 tane otobüs kaldı gidelim konuşalım dedik konuştuk adam boşyer yok 3 kişide içerde var fazladan heryerde gideriz hiç farketmez dedim bagajda gidermisiniz dedi adam gideriz dedim tamam dedi hemen sedat abinin yanına gittim gidiyoruz dedim ama bagajda sedat abi sasırdı nasıl yani falan dedi sonra bagajı bi açtı adam boşyer yok haydaa hani bagaj boştu dedim sonra adamda halimize acıdı heralde 0 403 lerin hilton yazan kısmı vardır hemen hemen herkez bilir orda gidermisiniz dedi 4 ümüz orda otururuz gideriz dedi gideriz dedik yer olsunda oraya girdik saolsun söför gelmedi koridorda yattı sanırım :) beşik gibi sallaya sallaya tıslaya tıslaya uyumuşum topçularda iskelede uyandım bi bomba daha e 5 e giremiyoruz dedi adam ee nerden gideceksiniz otobandan beni gebzede indirin o zaman dedim trenle geçeriz gebzedede indiremiyoruz dedi yasak nerde inecem peki eskihisarda ulan ordan sonra bi dünya rampa var orayı bu yorgunlukla nasıl çıkarım diye düşünüyorum sonra adamla konuştuk allahtan bıraktı gebzede beni tren istasyonuna bi gittim trenler çalışmıyor bütün seferler iptal yangında elektrik tertibatı zarar görmüş :( gebzeden ev 30 km yaklaşık açım yorgunum uykusuzum üstüne üstlük bastım pedala yanyolu kapamışlar yangından dolayı ortaladım yolu gidiyorum yanyol bitti e 5 den devam tuzladan aşağıya indim ordan tersaneden pendiğe geçtim sahile geçer geçmez ilk bankda vurdum kafayı yattım bi süre sonra tekrar yola çıktım bi su aldım tekrar pedal eve geldim bi duş arkasından yattım 9 da yattım ama telefon susmuyor sürekli birileri arıyor naptınız nerelerdesiniz diye üzülerek evde olduğumuzu söylüyorum :( ve turumuzu kazasız belasız atlatmanın sevincinden başka 5 tane kardeşim abim arkadaşım olduğu için sevinçli ve mutlu ayrılıyorum.

yol boyunca bizi arayarak durumuzu soran kaşif kemal abiye ayrıca teşekkür ediyoruz. ;) ben uyurkende birkaç kişi aradı ama uykuluyken konuştuğum hiçbirşeyi hatırlamıyorum ardayla konuştuk sanırım başka arayan varsa kusuruma bakmasın bu yorgunlukla hatırlayamıyorum :)

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yorgun savaşcılar
    nostoc a sevgiler saygılar bizim için pedallasın izmir ve çevresini samet iş gerçekten zordu neden zordu sıcak olacağı kesindi ve rüzgarın hızına önceden accudan bakmak lazım idi evet sizlerin dostlarımın iki
    düşmanı vardı
    1- sıcak
    2- rüzgar
    en tehlikeli rüzgar nerden eseceği belli olmayan rüzgar
    bu arada sedatın yüzünden belli oluyor turun zorluğu ilginç olan bakımı yapılan ayna kolun yamulması çağrıya geçmiş olsun mala gelsin cana gelmesin nostoc dostum hafif bir kaza atlatmış
    tekrar geçmiş olsun
    bu tura soyunmak cesaret ister hele bu sıcaklarda ve o adamı sersem eden nerden eseceği belli olmayan rüzgar
    sizleri kutlarım dostlarım

:in: :in: :in:

4. TurgutRiis

TurgutRiis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar sizleri kutlarım. gerçekten zor bir tur düşünmüssünüz olmaması sizi üzmesin susurluk bu sıcakta küçümsenmiyecek bir nokta. tekrar tebrik ederim.

5. mülayim sert

mülayim sert Forum Bağımlısı

Seviye:
    önemli olan gitmeye inanıp yola çıkmak samet .. başınıza gelen şeyler çok extrem şeyler olmuş :)

6. samet_özdemir

Seviye:
    kudret abi çok teşekkürler aslında devam ederdik ama salı günü işe gidecektik bu yorgunlukla işe değil yataktan kalkıpda lavaboya gidemeyecek kadar sersem olurduk.

turgut hocam saolun teşekkürler toplamda 209 km yol yaptık pedal süremizde 5 saat 41 dakikaydı akşam 7 de susurluktaydık normal şartlar altında 400 km yi 20 saatde çok rahat alırdık rüzgar güneş ve kazalarımız olmasaydı. :(

teşekkürler ersoy turdan ziyade yoldaki olaylar bizi zorladı 30 km kaldı susurluğa diyo polisler basıyoruz biran önce varalım yemek yiyelim diye bastır bastır 15 km gidiyoruz bi bakıyoruz daha 29 km var bide rampalar var bi sürü :)

7. Rikoenriko

Rikoenriko Kıdemli Üye

Seviye:
    yolunuz açık olsun hava son derece sıcak ve nemli yeteri kadar sıvı özellikle su almayı unutmayın.
    yolunuz açık olsun.

8. samet_özdemir

Seviye:
    abi turu yarıda kestik bitti yani suyumuzu aldık yeterince yolda :)

Çınar Daş bunu beğendi.
  9. Zekeriya Gecenoğlu

Zekeriya Gecenoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Değerli kardeşlerim niyet etmeniz bile herşeyden çok önemli.Bu arada demekki benimle gitmek nasipmiş diyelimmi ? :D

10. ilhami yücel

ilhami yücel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçmiş olsun diyelim.
    İnşallah başka turlarda.. ;)

Çınar Daş bunu beğendi.
  11. Nostoc Domenica

Nostoc Domenica Kıdemli Üye

Seviye:
    Samet bu yorgunlukla fotoları eklemişsin bir de herbirini tek tek yorumlamışsın helal sana kardeşim..

Evet gidilen bu mesafe aslında günübirlik turlarda yapılabilecek ve yıpratmayacak bir yol..

Bizi zorlayan tek şey yola çıkmadan önce 20 saatlik uykusuzluğumuzdu..

Arkadaşlar bundan sonra kısa ya da uzun hiç farketmez.. Tura gidecekseniz mutlaka dinlenin ve uyandığınız an yola çıkın..! Sonrasında konsantrasyon kaybı yaşayıp Allah korusun kötü durumlarla karşılaşabilirsiniz..

samet_özdemir ve Çınar Daş bunu beğendi.
  12. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bozmayın moralinizi arkadaşlar, edindiğiniz tecrübelerle bir dahaki sefere daha iyilerini yaparsınız:)
    Hepiniz süpersiniz bana göre:)

13. Nostoc Domenica

Seviye:
    Bu arada biz orhangazi yokuşunun bitimindeki benzinlikte durup kahvaltı yaptığımız esnada karşı şeritten hızlıca giden bir bisikletli gördük.. Ne kadar seslendiysek de bizi duymadı kim olduğunu hala merak ediyorum..

Kudret abi sen olabilirmisin..? :)

14. samet_özdemir

Seviye:
    teşekkürler herkeze yorumlarından dolayı ne kadar zorluda olsa yapabilirdik diyorum yogunluk sıcak falan derken turu yarıda bitirmek zorunda kaldık hala onun üzüntüsünü yaşıyorum diğer arkadaşlarda öyle yaşıyoruz.

bidaha böyle bir tur düzenlersek o grup 1 ay önceden hergün idman yapıcak hep beraber son 2 gün kala bisiklete binmeyecek dinlenecek bol bol enerji alacak ve uykusuz yola çıkmayacak ve her durulan yerde ufak tefekde olsa ekmek arası bişeyler yenilecek :)

harbiden ya orhangazi rampasında biz beklerken biri o rampayı öyle bir çıkıyoduki helal olsun dedik en az 20 km hızla çıkıyodu belkide daha fazla fransa bisikelt turunamı katılacaktır nedir :)

Nostoc Domenica ve Çınar Daş bunu beğendi.
  15. beynelmilel

beynelmilel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Dostum,

Kudret abi olabilir, rampa çıkışından belli. :D

16. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    yine de güzel bi iş yapmışsınız. en azından bir sürü ders çıkartmışsınız hem kendinize hem bizler için. tebrik ederim. nostoc seni de artık turlarımıza bekleriz:)

17. Nostoc Domenica

Seviye:
    Abi Kudret abi olsaydı iyi olurdu be.. :)

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  18. Nostoc Domenica

Seviye:
    Teşekkürler Senem hanım..

Evet artık İzmir'deyim fakat hiç istemediğim bir şekilde.. :(

Buna uzun yol acemiliği diyebiliriz..

Bir dahaki sefere daha profesyonel bir biçimde hazırlanmak gerektiğini anladık..

İzmir'deki turlar için de Ege Bölgesi duyurularındaki topicleri takip ediyorum.. :in:

19. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    ben yine belirteyim. perşembe akşamları saat 20:00 de göztepe vapur iskelesinde buluşuyoruz. her hafta bir liderimiz oluyor ve her hafta ayrı yere gidiyoruz. gayet kalabalık bir tur oluyor. izmirdeki çoğu bisiklet sevdalısı ile tanışmanız için güzel bir fırsat diye düşünüyorum.

Nostoc Domenica bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yok yahu belkide benim hayaletimdi şaka bir yana
    nostoc uykunuzu almamanız bir handikap olmuş evet doğru söylüyorsun uyku şart kartepe 30 ağustos bir günde 270 km lik tur öncesi saat 22.00 de yatmıştım ve saat 03.00 de gözümü açtım ve yarım saat sonra çıktım 04.00 de bostancıda oldum ve 04.30 da harekete geçtik evet o gün erkenden çıkmak iyi oldu ama iki kaza oldu teker yarılması ve bir arkadaş su borusunun üzerinden geçerken düştü 6 saatte izmite ulaştık bisiklet üzerinde 4 saatte izmite vardık 2 saat kaybımız kaza yüzünden oldu
    öğlen sıcağında suadiye rampalarında yandık iki arkadaş turun heyecanından uyuyamış ve benim haberim yoktu bu durumdan nitekim biri zirveyi göremedi
    diğer arkadaş ise gördü birlikte trenle döndük ama o arkadaş trende deliksiz uykuya daldı evet kendi limitimi anladım kartepeye sabah erkenden 04.00 de çıkarak dört saatte izmite gidebileceğimi anladım yalnız o vakit geçen sene spd yoktu bende üstelik bisiklet 11 kilo 295 gramdı şimdi bisiklet 10.500 e düştü ve şu anda 1.5 yol tekeri var geçen sene böyle yol tekeri yoktu niyetim gene böyle bir tur yapmak ama kartepe zirve olmaz otelin orası olur talep olursa gideceğim

Nostoc Domenica bunu beğendi.