Istanbul-izmir (bandırma üzerinden, 1 günde)

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
Hedefi yüksek tuttum :) Bu yolu en azından bir kere ve bir günde tamamlamak istiyorum.
Yaklaşık 300km'lik bir yol. Yapanlar var, forumda birkaç yerde okudum.
Sabah 7 feribotuyla 8.15'te Bandırma'da olduktan sonra başlayan bir macera.
Bunu yol bisikletiyle yapmış olanlar var mı?
25km/s ortalama tutturulabilirse 12 saatlik bir pedallama.
Yol bisikletiyle tek seferde uzun kilometreler yapmayı seven arkadaşlardan
tecrübelerini paylaşmalarını bekliyorum.
2016 sonbaharına kadar ya da en geç 2017 ilkbaharında
bu kondisyonu yakalayarak denemek istiyorum.

Scudo

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Sabah 08:15' te 300 km başlangıcını verdiğiniz andan itibaren hiç durmazsanız saat 20:15 te izmir' e ulaşmış olacaksınız. Araya molalar ve çıkacak olası aksilikler (teknik ve teknik olmayan durumlar) için ayıracağınız zamanı da ilave edin, gece sürüşü her zaman daha risklidir önlemleri mutlaka alın. Bu yol için antremanlara şimdiden başlayın. Kolay gelsin!

Şahsen 300 km yi bir günde gidemem. Gİtmek üçün de pek uğraşmam. 2 gün iyidir.

• Beğen
Tepkiler: minimalist

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir günde gidersin gitmesine ama amaç ne? bütün güzellikleri kaçıracaksın, onu 2 güne yaysanız rahat rahat yol alsan etrafı izleye izleye yol kenarında duruğ güzel köylü insanlarla sohbet edip filan, doğanın gzelliğinin tadını çıkarmak filan, tabi bu benim düşüncem, sıkı bir çalışma yapmanız lazım, 12 saat pedal evet ama olası lastik patlamaları yemek dinlenme molaları derken süreç uzayacaktır. her şeyi ona göre hesaplayın

• Beğen

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
@anilimaca
Gece sürüşünden ben de çok çekiniyorum.
Gündüz bile bu kadar riskliyken, gece sürüşü tam bir rus ruleti.

@serkanoz87
Ortalama hızı 30km/saat seviyesine çekip pedal süresini 10 saate düşürmek gerekiyor.
İlk denememi 3, ikinci denememi 2 günde yapıp yolu iyice tanıdıktan sonra 1 günü hedefliyorum.
Dediğiniz tarzda dur-kalk gezintileri bisikletle yapmaktan keyif almıyorum nedense.
Bisiklet sürerken pedallamaktan ve etrafı pedallarken gözlemlemekten keyif alıyorum.
Tempomu kesmek istemiyorum mecbur kalmadıkça.
Yol bisikletiyle 30 yaşımdan sonra tanıştım maalesef.
Hobiden öteye götürmeye çalışmanın bir anlamı yok artık.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@minimalist valla benim şehir bisikletim var izmirde ilçelere ve il dışında da çeşitli festavellere katılyorum. çıktığım günlerde min 50 km şimdiye kadar bir günde maks 150 km yol yaptım. amacım hiçbir zaman performans olması ben hep keyif almaktan yanayım, yani güzel bir manzaralı yere mi çıktım durup manzaranın tadını çıkarırım, deniz kenarına mı gittim durur denizin doya doya tadını çıkarırım. ben bisikleti gezme doğayı keşfetme ve spor amaçlı kullanıyorum. bir gün yol bisikletim olursa durum değişebilir ama ben geze geze göre göre gitmeyi çok seviyorum

• Beğen