İstanbul-İnegöl

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Aslına bakarsanız yaptığı yolculukları pek de bi paylaşan birisi değilim. Çünkü zamanla yanlış anlaşılmalar oluyor. Hatta daha önce adam gibi fotoğraf bile çekmiyordum. Nedense; hayatımıza bu kadar giren, sürekli cebimizde taşıdığımız aletlerde bu iş çok kolay olmasına rağmen ben bir türlü alışkanlık edinemedim. Daha çok anı yaşayıp onu kafamda resmetmeyi severim. Gerçi bir kaç sene öncesine kadar adam gibi mp si yüksek telefonlar kullanmadım belki bunun da etkisi vardır. Her neyse artık bu sorunu mensubu olduğum watsup grubu sayesinde aşıyorum yavaş yavaş. En azından daha çok fotoğraf eçkmeye başladım. Gelelim turumuza.

Bir kaç aydır aklımda olan İnegöl turunu yapmaya karar verdim. Cumartesi günü çıkmayı planlıyordum ama iklim şartları bir düzene girmediğinden ve Cumartesi Pazar günü sağanak yağmur gösterdiğinden bir gün öncesine çekip Cuma sabahı yola çıktım. Yola dair anlatacağım çok bi şey yok. Bu turu daha önce yapmış Bursa üzerinden gitmiştim. Bu bir hataymış, arkadaşlar ben yoldayken benim için yeni bir rota çizdiler. Bahsi geçen rotayı daha önce internetten mapmyride denen proğramdan incelemiş hatta bunu yaparım muhtemelen diye yola çıkmıştım. Benim gezilerimde amaç hep hedefe ulaşmak olmuştur. Hangi rotayı hangi yolu takip ettiğimin ve bunu kaç saatte gittiğimin pek önemi yoktur. Hani yeri geldiğinde yürümeyi göze alırım. Bu sebepten de pek takılmam bu işlere ama arkadaşlara yeniden teşekkür ederim. Bana çizdikleri rota İznik gölü kenarından geçen neredeyse gölün bir kenarını tamamen gezdiren bir rota. Yolun kalitesi sürekli geçen kamyonlardan dolayı bozulmuş, zivt neredeyse hiç kalmamış. Yol isikletiyle çıktığım için sürekli zıngıdayıp durduk. Zıngırdamak sorun değil ama yol ne kadar açık olursa olsun, ne kadar rampa inerseniz inin bir türlü şöyle bisikleti bi salamıyorsunuz.Bir de hep korkuyorsunuz ya göbeğe bir şey olursa dağ başında ne yapacağım diye. Ancak etraftaki zeytin ağaçların arasından solunuzda iznik gölü ile gezmek bambaşka bir keyif. Herkese tavsiye ederim bu güzergahı. Yolda bir bahçe yangınına ve bir kamyon kazasına şahit olduk. Yangın ihbarı için durup oyalandım. Sonra arkadaşlara watsup dan bilgi verdim. Bu bana yaklaşık 10 dk ya mal oldu. Yola devam ettim ve devrilmiş kamyonla karşılaştım. Ne zaman oldu bu dediğimde 10 dk önce cevabını aldım. Belki o ihbar için oyalanmamış olsaydım direk kazanın üzerine varacaktım kim bilir.Neyse buyurun turumuzdan bir kaç resim ekliyorum sizler için.

Dosyalar

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Bozkırlı Bir türlü şöyle uzun bir tur yapamadım,hep istiyorum ama denk gelmedi bir türlü:(:eek:ops:

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@Emre Yönlüer
Kardeş mevzu basit. Burada yahut başka yerlerde yazılan bilgileri bir kenara atacaksın. Kafana bir hedef koyacaksın. 100 km yi geçmesin ilk başlarda. Cumartesi sabah gün ağarmadan çıkacaksın yola. Öğlen olmadan bakmışsın yolun çoğu gitmiş. Tur işini kafanda ne kadar büyütürsen o kadar zor olur. Basit bir şey göreceksin. Günlük yaptığın km den biraz fazlasını yapacaksın sadece. Bunu da koca bir güne yayarak yapacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iznik gölünün etrafı 4 yıl öncede mıcır asfalt idi ,son derece berbat idi
oraları çok güzelde
adam gibi asfalt dökerler inşallah
orhangazi inişi güzeldir
oradaki asfaltın aynısı iznik gölünün hem güneyi hem kuzeyi olur ise eyvallah derim..

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Bozkırlı dostum gayet başarılı olmuş. Bu tarz sürüşleri bu şekilde paylaşmak son derece faydalı oluyor kanaatindeyim. Bu yazıları okudukça ve fotoğrafları gördükçe bisikletli yaşama entegre olma yolunda önemli adımlar attığımızı görmek umutlandırıcı olmakla birlikte bisiklet sürmek içinde teşvik edici oluyor. Umarım devamı gelir.

• Beğen
Tepkiler: Bozkırlı

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@caesar
Eyvallah üstad. Ben de hem o amaçla hem de kendi performansımı takip edebilme adına strava denen proğramı bile kullanmaya başladım. Şimdiye değin ortalama hızımı bil ebilmezdim. :)

@Kudret Kurtcebe
Evet hocam dediğiniz gibi orası asvalt ama asvaltın kalitesi çok düşük. Hani neredeyse zift kalmamış. Bir ara acaba direk Bursa'ya oradan da İnegöl'e mi inseydim diye düşümediğim olmadı değil. Lakin manzaranın tadı ve bir de yoğun akan trafikten uzak olma duygusu açıkcası mutlu olmama yetti. Biliyorsunuz bahsi geçen Bursa yolu çok yoğun ve bol kamyonlu-tırlı bir yol.Yaklaşık 35 km kadar kötü yolda ilerledim. Aynı güzergahı bir de şeftaliler çıkınca yapasım var. Dalından kopara kopara devam etmek adına.

• Beğen
Tepkiler: caesar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bozkırlı

bir yol var ama çok kötü ,topçulardan inilince direk karamürsele gelmeden 800 metre sonra sağa kıvrılarak tavşanlıdan ahmetli ve mahmut paşa köylerine gidilmekte ,özellikle mahmut paşa köyünden
sonra 660 metreden aşağıda iznik gölünün manzarası çok güzelde
yol çok sakat ,
yol bisikleti için riskli aynen kuzey yoluna inersiniz orada berbat zati

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@Kudret Kurtcebe

Hocam bahsi geçen bölgeyi yol bisikletiyle değiniz gibi dolaşmak riskli. Her an göbeklerden birini elinize alma ihtimali var. O yüzden amastörlü şehir bisiketliyle yahut cyc cross denen bisikletlerle gezmek çok daha doğru olur kanaatindeyim. Şu var ki ama gerçekten güzel bölge.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bozkırlı

altta scott scale var idi 2009 'da,iznik gölünün kuzeyinden aldık güneyinden çıktık
bir turda güneyden aldık kuzeyden çıktık
berbat sarsıntı eller uyuşmuş idi,
amortisör fox yüzlük idi ,hikaye oldu amortisör