İstanbul İçi Ulaşımı İçin Acil Durum.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar az önce Demiryolu Gruplarına Haydarpaşa' daki bir dostumuzdan gelen ACİL mesajı iletiyorum. Banliyö hatlarını ve benim gibi Adapazarı trenlerini kullanan arkadaşlarımıza son derece kötü bir haber. Büyük bir şok içerisindeyim. Trafik kabusuna hazır olun.

"TCDD Genel Müdürlüğünden gelen fax emrine göre Marmaray inşaatı nedeniyle 07 veya 08 Ağustos 2007 tarihinden itibaren Haydarpaşa Gebze ve İstanbul Halkalı arası tren trafiğine ( tahminen 2 ay) kapatılacak anahat ve banliyö trenleri çalıştırılmayacak.
İzine çıkıyoırum bu gün haberi onun için yorumsuz gönderiyorum.

Yolun kapanmaması için mücadele edecek arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.

trenci tugay"

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yolun kapanmaması gibi bir durum söz konusu olamayacak gibi çünkü hattın kazısı sırasında tren yolunun kazıya yakın olduğu bölgelerde yoğun titreşimden ötürü tünel çalışmasına engel olacağı hatta kazalara sebep olacağı düşünüldüğü için önlem olarak kapatılıyor bu hat...

Yani bana görede çok kötü ve trafiği alt üst edecek bir durum ama yapacak birşey yok... Ne metro tünelinin çökmesini isterim neden trafikte ölmeyi en çok marmarayın sorunsuzca çalışmaya başlamasını...

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
peki marmaraya bisiklet ile binilebilecek mi acaba :rolleyes: :rolleyes:

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Çağrı kardeş, yorumunu grupta paylaştım. Yapıcı görünüyor. Bilgin olsun. Senin yorumuna cevap gelirse sana bildiririm.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence fazla trafik olmaz İstanbul'un Avrupa yakası 22 Temmuz'dan sonra bayağı bir azaldı. Herkes İstanbul'u ter etti. Tatile gidenler, köye gidenler vs. Aslında İstanbul okullar kapanınca rahatlıyordu fakat bu sene seçim yüzünden kimse tatile yarıya bölmemek için gitmemişti ama şuan İstanbul oldukça rahatladı sabah ve akşam iş çıkış saatleri istisna.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@baymineral

İlgin için saol...

Bu arada Marmarayın bisikletle binip binemek değil önemli olan onun hattı boyunca çok hızlı ve trafiğe takılmadan seyahat edebilmek... Her an her dakika bisiklete binemiyoruz nede olsa, an geliyo iş güç için terlemeden kokmadn gitmemiz gereken yerler olabiliyor...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Süre iki ay deniyor. İki aya kadar okullar açılmış olacak. Okul trafiği işlemeyen trenlerin yaratacağı karayolu trafiğine katılınca şenliği görün bakalım.. İstanbul trafiği için resmen bir cinayet.

Eğer titreşimler tünel çalışmalarını engelleyecek haldeyse tünel bölgesindeki zemini dondursunlar. O zaman hiç bir sıkıntı yaşanmadan trenler işlemeye devam eder ama... Bu zemin dondurma yöntemi Boston' da geniş bir demiryolu sahasının bir kaç metre altında karayolu tüneli inşa edilirken uygulanmış. Toprak donunca hiç sorun çıkmamış. Gelde yetkililere anlat ama anlayan olacak mı..