Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul içi gezi rotalarım ve gezdiğim rotaların incelemesi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sahil yolunda sürmekten sıkıldım ama sahil yolunun benim için ayrı bir yeri var seviyorum o yolu,ama artık birazda İstanbul sokaklarında süreyim yeni yerler görüp gezeyim dedim ve ilk rotam Sultanbeyli göleti;
    Sürekli rampa çıkılıyor,caddeler rahat ,sürücüler sıkıştırmadı,olumsuz bir durumla karşılaşmadan eve ulaştım,giderken sürekli rampa çıktım ve eve dönüşte hep rampa aşağı ineceğim diye sevindim ama olmadı yolları bilmediğim için navigasyon değişik yollardan götürdü yolu uzatmadı ama dönüşüm başka rotadan oldu,
    ytong yokuşu yokuş sonunda kalbim güm güm atıyordu.
    evimden 5 km sonra orman ve çam kokuları yayılmaya başladı.
    aydos dağının etekleri
    sonunda gölete ulaştım
    benim karaoğlan
    dönüş yolu
    Keşke her yerde böyle bisiklet yolları olsa çok rahat oluyor emsey hastanesinin üsttarafındaydı yol,

Görüşüm açıkcası gitmeye pek değer bir yer değil daha büyük bir yer bekliyordum ama tırmadığım yokuşlar kondüsyon açısından kar kaldı,göletin olduğu bölge çukur bir yerde bulunuyor geri dönüş yolunda yine rampa var ,duvarında pkkyı öven dhkc yanlılarının olduğu mahallelerden geçtim.bir sorun olmadı ama tedirgin oldum,bölge geri kalmış yeni yeni kalkınmaya çalışan bir bölge,gitmeye değer mi değmez mi ona siz karar verin,bölge halkı için güzel bir yer olmuş belediye güzel yapmış.

10 üzerinden 2 veriyorum.

cumartesi ballıkayalara gitmeyi düşünüyorum,gittiğim yerlerin incelemesini yapacağım gitmek isteyenlere fayda sağlar diye düşündüm.

2. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mesajın içindeki yazışından Rota kelimesinin nasıl yazıldığını bildiğiniz anlaşılıyor,

Peki o halde başlık neden 2 tane Roto kelimesi içeriyor.

Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    insanlık hali dalgınlığıma ve bir hevesle konuyu açmak istemem nedeniyle klavye hatası yapmışım,keşke hayatta herşeye böyle duyarlı olsak değil mi.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    İlk mesaja bir de harita eklersen, geçtiğin yolları gösteren 10 numara olur :)

evrenozbilen, alperK ve Berke bunu beğendi.
  5. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    onuda diğer turlarda eklerim.Dünkü tur çok karışık yollardan gittim,strava kullanacağım şuan çözmeye çalışıyorum.

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    navigasyonum güzergahımı kaydetmiş buraya koymaya çalışacağım