Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul hatay bisiklet turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında armağan balcı tarafından paylaşıldı.

1. armağan balcı

armağan balcı Yeni Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar bayramdan sonra istanbuldan hataya ege ve akdeniz üzerinden gitmeyi planlıorum çadırda kalmayı düşünüyorum daha önce böyle bi tur yapmış arkadaşların deneyimlerinden faydalanmak isterim giderken yanımda hangi malzemeleri almam gerekiyor bi liste yapabilirmsiniz nelere dikkat etmem gerekli yolun durumu nasıl bi de gelmek isteyen arkadaşlarla beraber gidebiliriz

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kaba bir hesapla 1800 km den bahsediyorsunuz.Çok zorlu bir tur olur.Yardımcı olabilmemiz için yaşınızı,bisikletinizin türünü,antrenman durumunuzu ve bitirmeyi planladığınız zamanı yazarsanız daha iyi olur.

3. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    İstanbul Hatay etabını 8 Haziranda başlayıp Bursa, Eskişehir, Afyonkarahisar, Eğirdir, Yazılıkanyon, Antalya, Anamur, Mersin, Adana, İskenderun üzerinden yaptık. Bu turun Antalyadan sonraki kısmı sizin güzergahınız ile aynı. Muğla Antalya arasını ise geçen yıl Kurban bayramında yapmıştım. Bu yolun Özellikle İzmirden sonrası çok keyifli. Tur ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fotoğrafları bloğumda bulabilirsiniz.
    Malzeme olarak çadır, uykutulumu, mat, ispirto ocağı, yeteri kadar giysi almıştım. Hatayı çok beğendim. Adanadan itibaren insan profili değişiyor. Daha sıcakkanlı ve yardımseverler. Geçeceğiniz yolu kesinleştirdikten sonra burada yaşayan bisikletli dostlarımızla temasa geçin. Fazlası ile yardımcı olduklarını göreceksiniz.
    Hatay İstanbul arası ile ilgili yol bilgilerini bölümler halinde forumda çeşitli arkadaşların turlarından ve Mersin İstanbul arasını Ahmet Salih Özenirin geçen yıl yaptığı Mersin Bartın turunun anlatımından yararlanabilirsiniz.

4. armağan balcı

armağan balcı Yeni Üye

Seviye:
    yaşım 27 bisikletim corretec x-vert expert mtb günde ortalama 100 km giderek 1 ayda tamamlamayı düşünüyorum antreman durumum ii sayılır bu gün yaklaşık 3 saate beylikdüzü çatalca yaptım yaklaşık 40 kmbu bilgiler umarım yardımcı olur sizden ricam almam gereken malzemelerin listesi ile ege akdeniz üzerinden yol güzargahıdır geze geze gitmeyi planlıyorum şimdiden teşekkürler

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mini çadır,Mat,Uyku tulumu,İspirto ya da mini lpg ocak (450 gr lpg gazı içeriyor ve en az 9-10 pişirim gerçekleştiriyor) İç lastik ve her türlü mini onarım seti,pompa vs,aydınlatma malzemeleri,yağmurluk ve sırt çantası koruması(yağmurlu havalarda sırt çantanızın ıslanmasını engeller)Yol güzergahını da içine alan ayrıntılı KGM yol haritası,Google earth üzerinden daha ayrıntılı güzergah analizleri de yapabilirsiniz(Eğim,irtifa vb)
    Bunlardan bazılarını çıkarıp,başka malzemeleri de ekleyebilirsiniz.Son uyarım planlama üzerine zira her gün üst üste 100 km çok zor,bitirir insanı.Bir de yol şartları ve ideal beslenmeyi ekleyince ekstradan 6-7 kg(su kaybı hariç) götürür.Basit şekerlerden kesinlikle uzak durun.Elma ve portakal,kuru üzüm,kuru incir ve kaysı,ceviz,fındık ve badem içi etaplardan 1-2 saat önce almakta büyük fayda var.Konserve balık,protein açısından yollarda büyük kurtarıcı.Bu tip turların iki temel unsuru vardır ,birincisi mental,ikincisi fiziksel.Mental olarak hazır,fizik yetersiz 200 km gidemez.Fiziksel olarak hazır mental olarak değil,300 ü göremez.Tam bir konsantrasyon ve hedefe kilitlenme becerisi ister.Son olarak söyleyeyim kardeşime:O,varmak istediğiniz yerin tabelasını gördüğünüzde yaşadığınız hazzı,bu yaşamda hiç bir şey veremez.Çektiğiniz bütün zorluklar unutulur.Bu arada MTB yerine 28'' en azından hyrbit bir modelin daha uygun olacağını düşünüyorum.Genel olarak yolda MTB ye karşıyım.

6. armağan balcı

armağan balcı Yeni Üye

Seviye:
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bu turu çoktandır planlıyordum ama bi türlü fırsatım olmamıştı bi de son olarak hijyen ve ihtiyaçlar için önereceginiz şeyler var mı biliyorsunuz günün sonunda bayaa bi teerli olacam almam gereken kıyafetler için de bilgi verirseniz sevinirim