''istanbul,full performans,full macera için bursadayız.27.07.2008

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
selam dostlar,
performans ve macera tutkunları pedal sever arkadaşlar beklen an geldi,
ve bursada elman dostumuzla aylardan beri bu organizasyon için çalışıyorduk,bize en uygun rotayı bulana kadar.
full performans ve full macera turumuzu bizlerle paylaşacak dostlarımızın ciddiye alması gereken ömemli bir konu varki,tamamıyle DAYANIKLILIĞA ve ARAZİ TEKNİĞİNE vede PERFORMANS A dayalı bir tur olacak,tırmanış, arazi,sıngletrack lerın,dargecıtlerın,zor iniş ve çıkışların oldukça bol olduğu bir rota.
gelmek isteyen dostarımızın bunun önemini bilip önce kendi güvenliğini sonrada bursalı ve bizlerin güvenliği açısından kaideye alınmasını bır dost olarak ricamızdır,
ROTA HAKINNDA:misiköyünden sarıalanakadar 2.5saat tırmanış,asfalt,hüseyinalana kadar arazi,bu 2.5 saatin yarısı arazi, 100 m rakımdan 1000 ye kadar arazden tırmancaz, 1000 m de hüseyinalanda yani asfalta bağlancaz,ordan da 900 m cvarı asfalttan çıkıcaz,sarıalandan olan iniş tam teknik isteyen bir olay,rota bu arkadaşlar,
istanbuldan gelmek isteyenler velespit te çalışan alperen dostumuzun landrover jipi iile gelebilirler,ama ortalama 10 kişilik kapasiteli,tabıkı bısıkletlerııle beraber,bukonu hakkında alperen dostumuz gerekn bilgiyi aktaracaktır,
ben,bursada turdan bır ıkı gun öncesınde olurum,önce gelmek ısteyen arkadaşlar olursa bursada bulusabılırız,konaklama konusundada bılgı aktarılacak,fazladan gereksız yükün alınmamasını tavsıye ederım,gerekli ekipmanlar ve yiyecek,
27.07.2008 pazar sabah 07 de bursa kentmeydanında buluşma gercekleşecek,bızlerı karşılayan bursalı ekip le beraber performans ve macera ıcın pedallarımız
dönecek.dönüşümüz star verdiğimiz meydanda ortalama akşam üzeri 6,7 gibi buluşma yerimizde olucaz,
ROTA NIN GENEL GÖRÜNÜMÜ
(link)
(link)
arkadaşlar gideceğimiz yer burası,
tekrar burdan bursalı dostlara başta yardımını esirgemeyen elman kardeşimize ve tüm ekiparkadaşşlarına teşekkürler,

Scudo

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
istanbuldan gelmek isteyenler velespit te çalışan alperen dostumuzun landrover jipi iile gelebilirler,ama ortalama 10 kişilik kapasiteli,tabıkı bısıkletlerııle beraber,bukonu hakkında alperen dostumuz gerekn bilgiyi aktaracaktır,

merhabalar,,
istanbulda oturuyorum,,Alperen abi anadolu yakasından mı yoksa avrupa yakasından mı gelecek,,,ve tur ertesinde geriye aynı şekilde mi dönülecek??

ayrıca tur kaç km uzunluğunda???

tur harika görünüyor,,,:)planlayanların ellerine sağlık:)

• Beğen
Tepkiler: grikartal

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@mumutum

önce görüşlerin için tesekkurler,km hatırlatman ıcınde,alperen velespit te,karşıda,kızıltoprakta cumartesi gecesi bizi bekliyor olacak,velespitte buluşma saati ortalam 9.9:30 gibi olacak,bu konu ayrıntılı olarak alperen fazlasıyla bılgı aktaracaktır,,tümhazırlıkları tamamladıktan sonra yola cıkılacak,tur un bittiği akşam dönüş yapılacak,aynı güzergah ve aynı arac,
ÖNEMLİ HATIRLATMA:.tur ortalama 80 km dir,bunun ortalama sadece %35 i asfalt,gerikalan arazi,

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selamlar arkadaşlar;
Yine kışın olduğu gibi bol eylenceli ve adrenalin dolu bir gezi olacak...
Ulaşım konusunu bizim land rover ile saağlıyacağız. eğer kendi araçları ile gelmek isteyen arkadaşlar olursa konvoy olarak gidebiliriz. Geçtiğimiz kış yapılan uludağ gezisinden bir kaç fotoğraf ilk defa gelecek arkadaşlar için referans olur...

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)
(link)
(link)

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
ahanda bız :D ne gezıydı karda buzda. ahh ahh. arkadaslar bursaya beklıyoruz hepınızı. super bır ekşın olcak.gelmeyenın lastıgı patlasın emi. :)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
vayy dostumm alperenn,eskı gunlerıhatırlattın vlhaaa,özledımm o uzun ve oldukca zorlayıcı uludag rampasını,tabıkııguzelolan kış ve soguk olması,buzlu yollardabısıklet surmek kadar keyıflı bısı varmıydı tabıkı keyıflıolan uludag da kar keyfi yapmaktı:)...
gelmekısteyenler ıcınıyıoldu bugöruntuler,bahsettıgımız jip bu arkadaşlar,safarı yaptınızızannedersınız ınanın buaracla gıttıgımzde:)bursalı arkadaşlar karda ki performansımızı görmüşlerdi,şımdı sıra uludağ eteklerınde kı macera dolu arazide:):)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Kar çok güzel gözüküyor, kışın benzer bir tur tekrarlamayı planlıyor musunuz?

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@penelope

uludag dakı sızlerle yapmıs oldugumuz kar keyfı ınanınhaala tadı damagımızda,yahuu su yaza damgamızı vuralım kışınn tekarcıkarız bea,
benim lastiğim patlamayan cınslerden naapcazzz kutsalımm:)
gelıyoruzz,hemde full bir şekilde

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Evet arkadaşlar tekrar belirtmek isterim bu geziye imza atan istanbul ve bursa ekibine tekrar teşekkür ederim...
Bizim araç toplam 11 kişi aldığı için sınırlı sayıda kişi alabiliyorum. Bursaya gidiş yolu ayrı bir eylence yalova çorbası feribot v.s... orada adrenalin ve kasların zorlanması ayrı bir tat... Dönüş yolunda herkez uyuyor zaten... Araziyi bende tam olarak bilemiyorum ama gelecek arkadaşlar yanlarında en azından kendilerine yetecek kadar su getirmeli. Yama takımlarını ve tamir takımlarını yanlarında bulundurmalı. En azından allen çakısı zincir sökme anahtarı yama takımı pompa... istanbullu arkadaşlar için yedek kıyafet şart. Bu gezi performans amaçlı olacağından yola çıkmadan önce bisikletinizin tüm bakım ve ayarlarından emin olmalıyız şehirde sorun çözmek dağın başında çözmekten kolay :) (özellikle zincir) Disk frenli bisikleti olan arkadaşlar için belirtmeliyim ki bisikletleri bizim Landrover'in tepesine ön teker sökülerek konulduğu için yanlarında disk fren pedlerinin arasına koymak için sert bir cisim getirirlerse iyi olur. Bizdekiler, her bisiklete uymayabiliyor yada yetmiye bilir...

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
arkadaşlar merhaba.
alperen ve grilkartal zaten bi çok detayı iletti size..
fakat ben genede söliim.bu turda önemli olan hususlar:
*arazi deneyimi
*teknik yeterlilik
*CİDDİYET
*tur uzun olacağı için dayanıklılık..

ben bu pazar keşfe çıkıcam rotayı temizliğe çıkıcam,aksi bi durum olursa burda paylaşırım..
biz bursalılar olarak 10 kişi(en az) katılımda bulunacağız ;)

• Beğen
Tepkiler: grikartal

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@Elman TEMEL

bu ıyıbır haber elmanım,sürpriz yapabılırım ve yarın orda olabılırım,:) ve pazar günü bırllıkte bahsettıgın keşfi yapabiliriz....görüşürüzz

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
arkadaşlar daha önce cektiğim resimler arasında gideceğimiz rotanınbırkac görüntüsünü paylaşmak istiyorum,misiköyü,resim uzak cekılmıs ama manzaranın tamamınu misiköyü güzelliğiile bezenmiş, görülmeye değer biryer,vede bitişiğinde dağlararsında yeşilliklerle adeta bütünleşmiş coşkuyla akan misideresi,topraklı yolun sagında,yankılanan dere sesi ruhunuzu dinlendıren bir nenni gibi,vaktımız olursa bursalı arkadaşlarda uygun bulurlarsa budereyi görmek inanın harıka birşey,
MİSİKÖYÜ
(link)
(link)
MİSİDERESİ,
(link)
(link)

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
arkadaşlar.lütfen bana msn yada cep ten degılde burdan fıkırlerınızı paylaşırsanız daha ıyı olacak.ayrıca bazı akadaşlarımın merakını gıdermek için yöneltıklerı bır kaç soruya burdan cevap vereyım.herkesın bılmesınde fayda olabılecegını düşündüm.
öncelıkle şuan bursadayım.gelır gelmez bursa ekibi olarak büyük bir incelik gösterip hemen buluşma gercekleşti.ardından hoş sohbet ve tur hakkında görüşler aldık.ayrıca teşekkurler burdan kendılerıne.saygılar.başta elman.kutsal.ve bycix.
tur tamamıyle performans ve macera olacak .başlıkte olduğu gibi.kesınlıkle herhengi bir yiyecek partisi tarzında olmayacaktır.sucuk partisi mangal vb.özellıkle soran arkadaşlarımızın bilgisine.
zaten gerekli açıklamalar gerek ben gerek elman dostumuzun tur hakkındakı hassasiyetini açıklamıştık.daha zor ve ekşın dolu dakıkalarla karşılaşabiliriz ama daha kolayını secmicez.tur bunu gerektiriyor.tabıkı mangal yapıcaz ama evımızde yada pıknıkte.
tur hakkında bu konu haricinde konuşmak isteyen yada tur hakkında başka bılgı almak isteyen dostlarımız varsa gereken bılgıyı aktaracağımızdan emin olabilirsiniz.

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selam arkadaşlar...
Bu gezi lay laylom olmayacak tamamen doğal zorluklar altında ve kasların gerilmesi şeklinde geçecek. Macera isteyen arkadaşlar gelsinler bekliyoruz. Bisiklet sporunun birazda adrenalin heyecan ve güç isteyen yönünü tatmak isteyenlere göre bir gezi olacak...

fastchild

Üye
Tepki
4
gelirdim bende ama hem kask fln daha yeni yeni alıyorum hem o gun doğum günüm ve bizim arabanın kulubu toplanıyo o yuzden ben gelemiyorum sağlıcakla gidin gelin inşallah

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@fastchild

teşekkürler.şimdiden dogum günün kutluolsun.sağlıklı ve başarılı bir okadarda pedallıgünler dilerimkask ve diğer konularda yardım almak istersen anadolu yakasında velespit bisiklet ve bisiklet malzemeleri konuunda ne ararsan bulabileceğin vede orada alperen bey den gereken tüm yardımı alabilirsin.bilgine
sağlıcakla kal

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
@Alperen

önemli not düşmüşssün.sagol alpim,burada harika heryerler var.gercektende bisiklet sürdüğümün ve işte budur dağ bisikleti sürmek diye bildiğim yer burası.bycix(zafer) kardeşimizin burada gerçek anlamıyla macera ve performansı hissettirdi.burdan ayrıca kendısıne sonsuz tessekuurlerımı sunuyorum.sağolsunlar ki bursalı ekip dekı dostlar hepside birer pırlanta gibi.
zaferle ilk çıktıgımız tur ikigün önce başladı.çamur,arazi,tırmanış,zevkini hayatımda dıyebilirimki bukadar maceralı olarak tatmamıştım.resimler gelecek ve göreceksiniz performans ve macera gezisiniin nekadar anlatılmaz olacağını.
performans ve macera turumuzu yaşamak isteyen ve damarlarında kan ın durgun akmasını istemeyen arkadaşlar gelsin.birlikte yaşayalım bu anı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@grikartal

arkadaslar , organizasyon herkese acik mi yoksa araniza kararlastirdiginiz bir grup icin mi ? herkese aciksa , perfonmans sorunu olan olursa haliyle geri donmek zorunda olucak herhalde .

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Anladığım kadarıyla...
Aslında biraz kondüsyonu olan herkez gelebilir. Öyle yarış modunda olmayacak.
Performans denmesinin amacı bu gezinin sportif olacağı anlamında...