Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Edremit Bisiklet Turu - Rota Önerisi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özhan Şenay tarafından paylaşıldı.

1. Özhan Şenay

Özhan Şenay Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Tur bisikletimle İstanbul'dan Edremit'e birkaç günlük bisiklet turu yapmayı planlıyorum. Daha önce şehirlerarası bisiklet turu tecrübem olmadı ve bu konuda deneyimsizim. Çok da antremanlı sayılmam.

Sizden ricam planladığım tur planım için fikirlerinizi belirtmeniz.

1.Gün / İstanbul (Bahçelievler) - Marmaraereğlisi (89km)
    http://www.mapmyride.com/routes/view/264912079

2.Gün / Marmaraereğlisi - Kumbağ (51km)
    http://www.mapmyride.com/routes/view/264918155

3.Gün / Kumbağ - Şarköy (55km)
    http://www.mapmyride.com/routes/view/264927233

4.Gün / Şarköy - Kabatepe (102km)
    http://www.mapmyride.com/routes/view/264928187

5.Gün / Kabatepe->Gökçeada->Çanakkale (Feribot ile - sürüş performansı yok)

6.Gün / Çanakkale - Edremit (132km)
    http://www.mapmyride.com/routes/view/264937627

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ben bildiğim coğrafyayı ele alarak bir öneri yapayım hemen, turun bitiş noktasını Edremit olarak belirlemişsiniz ama buralara kadar gelmişken bence 30 km daha yapıp Ayvalık'ta bitirilse daha güzel olur.Edremit'in yazı-kışı aynıdır, Ayvalık yaz aylarında daha hareketli, tur bitiminde isteğinize göre şehri gezme fırsatınız da olur düşüncesindeyim.

Özhan Şenay bunu beğendi.
  3. Alper Eren Ceylan

Alper Eren Ceylan Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba öncelikle şunu söylemeliyim ki çok güzel bir rota seçmişsiniz
    Eğer konaklamayı kamp şeklinde çadırda düşünürseniz kumbağa çamlıkta geceyi geçirmenizi öneririm.
    Kumbağadan şarköye giderken naip köyü içinden gitmeniz daha iyi olmuş yolların asfalt olması sizin lehinize olacaktır.Ancak uzun bir tırmanış sizi bekliyor.
    Çamlıktan şarköye giden yol toprak yol olduğundan daha yorucu olur ve köyleride göremeden geçmiş olurdunuz.
    Şarköye kadar olan yolu bildiğim için söylüyorum doğayla baş başa güzel vakit geçirirsiniz.Yolun devamı çanakkaleye kadar hep arabayla geçtim ama yollar güzel geniş eminim güzel bir tur olucaktır.
    Alper Yılmaz a katılıyorum Ayvalık çok güzel oluyor yazın ayvalıktaki sahilden düzenlenen tekne turlarına katılmanızı şiddetle tavsiye ederim ve o güzel damlasakızlı zeytinyağlı kurabiyeleri tatmayı unutmayın :)
    Şİmdiden kazasız belasız keyifli bir tur geçirmeniz dileğimle

4. Özhan Şenay

Özhan Şenay Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim, uzun zamandır planlıyordum. Evet çadırda konaklayacağım. Tıpkı sizin gibi düşündüğümden dolayı Şarköy rotasını da o şekilde çizdim.
    İkinizin önerisinden dolayı , eğer vaktim kalırsa mutlaka Ayvalık'a uğrayacağım:)

Sizce günlük gitmeyi planladığım yol , kondisyonu çok iyi olmayan biri için çok mu abartılı ?

5. Alper Eren Ceylan

Alper Eren Ceylan Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence o kadar yorucu olmaz gayet iyi geze geze pedala basmasın keyfine vararak gidersiniz :)

6. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Edremitin yada sahil kesiminin yazı kışı aynı değildir hava durumu olarak yazın sıcak ve nemli kışında çok yağmur yağar bazen seller oluyor,trafik açısındada yazın çok kalabalık olur ve bir sürü araba kullanmayı bilmeyen insan mevcuttur ilk baharda buralar sakin ve havası çok güzeldir rüzgar yaz kış kesilmez ne zaman yapacaksınız turu bilmiyorum ama trafiğe dikkat edin ki bu aralar burada hala devam etmekte olan yol yapım çalışmaları var.

7. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Rotanız çok güzel... Ben Kumbağ'dan sonra topraklı kayalı yol üzerinden Yeniköy > Uçmakdere'ye geçmenizi öneririm. Hem ciddi yokuşları çıkmamış olursunuz hemde aradaki mesafe epeyce bir kısalmış olur. İstanbul çıkışında Marmaraereğlisi'ne doğru giderken D100 de dikkatli olmanız gerekiyor. Yolda güvenlik şeridi yok ve trafik çok hızlı ilerliyor.

Kondisyonunuz çok iyi değilse 6. gün sizi epeyce bir hırpalayacaktır... Ayrıca gideceğiniz rotada ciddi anlamda rüzgar olabilir. Bu sizi sıkıntıya sokabilir... Bence son günü ikiye bölüp Çanakkale > Assos, Assos Edremit şeklinde gidebilirsiniz. Durumunuza göre son gün biraz daha ilerleyip Burhaniye belki biraz daha ileriye bile gidebilirsiniz... Şimdiden iyi yolculuklar...

8. Özhan Şenay

Özhan Şenay Yeni Üye

Seviye:
    2 hafta sonra çıkacağım tura, genellikle o tarafta yağış olmayan bir zaman. Tabii ki belli olmaz, önlemleri almak gerekiyor.

Ben çizdiğim rotada o topraklı yolu bilerek seçmedim çünkü çok iniş çıkışlı olduğunu gördüm araştırınca. Üstelik virajlarıyla aslında daha uzun olmuyor mu Naipköy üzerinden giden yola göre? Kararsız kaldım ama çok da fark etmez sanki.

Son gün gerçekten çok abartı oldu, onu bölmem gerekiyor. Dediğiniz gibi Assos ya da Bozcaada ziyaretiyle 2 güne yayabilirim.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim:)

9. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben Yeniköy'den Kumbağ'a toprak yoldan gitmiştim... Sanırım diğer yoldan 6-7 km daha kısa,.. Yeniköy'de mola verirken köylüler bu yolu kullanmamı önermişlerdi. Diğer yol asfaltmış ama çok bozukmuş diyorlardı...