Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul-edirne turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bülent Bayer tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. ben iki hafta sonra sabah 7 gibi istanbul zeytinburnundan yola çıkıp akşam hava kararmasına mütekip edirnede olmayı planlıyorum. toplam yol 225 km. kendime mapinfo programında google earthten yararlanarak bir harita yaptım. tem otoyoluna giremeyceğim için e5 üzerinden olacak bu tur. zeytinburnu-büyükçekmece-kumburgaz-silivri-çorlu-lüleburgaz-babaeski-havsa- edirne güzergahını kullanacağım. fakat hayatımda trakya bölgesine hiç adım atmadım. bu yol hakkında bilgisi olan, yolun tamamını veya belirli bölümlerini bilen arkadaşların tavsiylerini bekliyorum. geziyi mtb bisikletle yapacağım. tahribi dinlenmelerle beraber 12-13 saat arası sürer diye hesaplıyorum. google eartün üç boyutlu resim özelliğini kullanarak hemen hemen tüm yolu baktım, öyle aşırı bir rampa olmaması güzel. ama yolla ilgili detayları bilen arkadaşların tavsiyelerini de bekliyorum. beni en çok korkutan iki şey var. bunlardan biri ters istikametten esen rüzgar, diğeri ise emniyet şeridi olmayan yollar. bir de bu hayatımın en uzun yolu olacak. bundan önce bir kez tek günde adapazarı- gebze gidiş dönüş 170 km yaptım. aksilik çıkmadı. yanıma neler almam gerekir. ben şöyle bir liste yaptım. iki adet iç lastik, zincir baklası, tornavida-allen takımı, ledler için yedek piller ve yama. diğer ihtiyaçları yoldan karşılamayı düşünüyorum (beslenme gibi).

uzun yol tecrübesi olan arkadaşları ve bahsettiğim istikametin yollarını, rüzgar ve şerit durumlarını bilen arkadaşlar umarım tavsiyelerini esirgemezler.

muhabbetle.

dipnot: gezimi tamamlayınca fotorafları ve gezi yazımı burada sizlerle paylaşacağım.

bu da hazırladığım kaba taslak harita. gerçek ölçeklerle hazırladığım var bir tane de.

2. sureden

sureden Üye

Seviye:
    harika bir tur...Bende ilerleyen bir tarihte Gelibolu'ya gitmeyi planlıyorum gerçekten harika bir rota...:))

Bülent Bayer bunu beğendi.
  3. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir plan, uzun yol yapmadım fakat Trakyalıyım (Hatta Edirne'li =) ) su an vaktim yok fakat kısa bir zaman icinde googleearth görselleriyle size birkaç ipucu verebilirim özellikle Lüleburgaz'dan başlayıp Edirne'ye varana kadar =) Bu arada konaklamalı mı düsünüyorsunuz yoksa Edirne'ye vardıgınızda soluklanıp otobüse mi atlayacaksınız? Benim tavsiyem Edirne'deki bisikletlilerle (ben Ankara'da okuyorum) haberleşmeniz ve o aksam orada kalıp ertesi gün Meriç boyunda ağaçların arasında sakin bir yolda pedallayarak deşarj olmanızdır.. Ve Edirne'ye gitmisken Edirne Ciğeri'ni tatmanız yönünde(tavsiyem Niyazi Usta ya da Aydın Usta'dan olması)..
    Ben 3 yıldır tatiller haricinde uzağım Edirne'den fakat Edirne'deki arkadaşlar güzergahlar hakkında daha iyi bir yönlendirme yapabilirler.. Edosk (Edirne Doğa Sporları Klübü) ve Tübit (Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu) üyesi olan kişiler de bulunmakta forumda onlara ulasmaya calısın...

4. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    harita için www.mapmyride.com sitesini kullanırsan çok daha faydalı olur bence. Yükseklik grafiğini de çıkarıyor. Google3D den daha faydalı çünkü çok az bir eğim olsa bile görebiliyorsun. Aynı zamanda çıktısını alıp yanına harita olarak da alabilirsin. Kullanması da google earth den çok daha kolay.

5. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    saol arkadaşım tavsiyelerin için. inan hepsinin dikkate alacağım. fakat edirneye gidince 4-5 gün kalacağım. kız arkadaşımın yanına gidiyorum. zaten fakülte edrinenin doğu girişindeymiş. onun yanında kallıp arkdaşlarıyla beraber meriç kenarında mesire alanlarını gezeceğiz. sonra adını unuttuğum bir külliye vardı. ve tabiki selimiye..

6. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Selamlar, sizin düşündüğünüz turun tersini Mart başında biz yaptık. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=37760
    Yolda sorunlu tek yer, Çorlu-Lüleburgaz arası. Çünkü bu bölümde emniyet şeridi yok gibi ve korkunç bir trafik yoğunluğu var. Ayrıca bu yolu 1 günde yapmanız sizi oldukça yorabilir. Tabi antremanlıysanız söyleyecek birşey yok. Turu buradan takip edip, sizi Edirne'de karşılarız. Sormak istediğiniz sorulara da yanıt veririz. Başarılar...

sado bunu beğendi.
  7. Berker Kartel

Berker Kartel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    1 günde İstanbul-Edirne :eek:
    Biraz zor olur ama olursa da Helal olsun..Edirne'ye geldiğinizde sizi karşılamak isteriz..

Umut AL bunu beğendi.
  8. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    evet abi incelemiştim o turu. antreman durumum iyi. önümde iki hafta var, her gün düzenli olarak biniyorum bisiklete. bakımlarımı yapıp çıkacağım yola. aksilik olmassa hava kararmadan edirnede olurum ve haberleşiriz.
    umarım dostum, oraya varınca görüşürüz.

Berker Kartel ve M.Ergun GÖZET bunu beğendi.
  9. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence 1 günde gidemezsin...

10. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    var mısın iddiaya:)

grigri bunu beğendi.
  11. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    hmmm evet varım...07:00-20:00 saatleri arasında bu yolculuk gerceklesemez...gerceklesirse 2 gün 1 porsiyon olmak uzre aksam ve oglen cigerler benden yanında bi de ayran olur..

12. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    tamam hocam anlaştık. peki ben nası ispatyabilirim o saatler arasında o yolculuğu tamamladığımı. sen edirnede mi yaşıyorsun?

13. grigri

grigri Üye

Seviye:
    Hehe süpermiş iddia olayı, foruma böyle bir koşe mi açsak :)
    Bu arada ben başaracağınıza inanıyorum, fotoğrafları ve yolculuk öykünüzü bekliyorum.
    selamlar

Hüseyin Kaynak ve Bülent Bayer bunu beğendi.
  14. Bülent Bayer

Bülent Bayer Aktif Üye

Seviye:
    teşekkür ederim arkadaşım. bir aksilik olmazsa makale ve fotoraflarla burada olacağım.

15. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    8,5 saatte biz capadan edrne otogara gtmıstk forumda turun resmleri var ayrca tem den gitmeyi dene daha az risksiz 100 kmden sonra arac trafigi cok azalıyor 150 170.kmlerde sakızkoy dıye bı yer var mangalı sahanedr.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13173 linkide bu

16. yasin kaymak

yasin kaymak Yeni Üye

arkadaşım bende acemi olmama rağmen tekirdağa doğru gitmeyi planlıyordum senin yazını okuyunca belki beraber cıkarız diye düşündüm ne dersin benide yanına kabul edermisin telefonum 05333583159 msn em kingofnyt@hotmail.com

17. yasin kaymak

yasin kaymak Yeni Üye

arkadaşım bende senle bu yolculuğa katılabilirmiyim ne zaman cıkacaksın ben başaracağına inanıyorum bana ulaş 05333583159

18. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kesinlikle başaracağına eminim çünki 10 mayısta beraberdik kartepede
    evet cagan ve sen artık benim gözümde supersonik rampacısınız eğer 7 hazirana yetişebilirsen 2.tur kartepe olacak ve orada cagan ile birlikte 1.keşif kolunda görevlisin
    ikiniz önde çıkacaksınız vericilerin olduğu tepeye 1601 rakıma
    caganda fotoğraf makinesi var ve resimler çekeçek ikinci keşif kolunda görevliyim
    sado ben ve eğer yavuz dostumda gelirse sizinle tepede buluşacağız
    1601 rakım sözcüklerin bittiği an

sado bunu beğendi.
  19. Umut AL

Umut AL Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Ben Babaeskiden Umut. Babaeski de sizi karşılarım. İsterseniz evimde misafir ederim. Bisikletçilere çok saygım var . M. Ergun abi beni bilir. Sİze gerekirse edirneye kadar yanınızda gelirim. bisiklet sevdalısı bir gencim. İletişim bilgilerim aşağıda yazıor. Tanışmak isterseniz çok mennun olurum.

UMUT AL - BABAESKİ
    0535-632-84-30
    umutalumutal@hotmail.com
    hedefistranca@hotmail.com
    Cumhuriyet Mahallesi
    94 No'lu Sok Uzun Apt.

Haber bekliyorum ona göre...

20. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Çorlu-Lüleburgaz arasını 15:30'dan önce geçin. Yoksa tehlikeli bir trafiğe yakalanırsınız. Fabrikaların servis saatleri ve otobüslerin de yoldaki bir bisikletçiye pek saygıları olacağını hiç sanmıyorum (otomobillerin bile üzerinden geçecek gibi sürdükleri düşünülürse)