İstanbul - Edirne arası bilgi lütfen...

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Ben sürekli yarış bisikletiyle performans yapıyorum 73 km 1 saat 45 dakikada gidemedim Artvini tırmandım Muğlayı tırmandım Doçek te de dahil rampaları bisikleti elime almadan çıkan biri olarak kondüsyonunuz harika diyorum eğer yarışa girerseniz zevkle takip edebilirim :D bmx ile 41,7 gerçekten harika....

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@N.ÖZKAN

km de kaç kuruş yaktınız :alkis: 9 saatte 200 + kmlerde kaç bin kalori yakmışsınızdır. 1 çorba ve sütlaçla kaybettiğiniz enerjinin 10 da 1 i bile geri gelmemiştir. yol dümdüz olsa yol bisikleti çok hafif de olsa sonuçta bisikletin motoru insan rüzgarı var vs.. var da var. 200+ kmler bisiklet yarışilarında görüyoruz sürekli takviye gıda enerji alıyorlar bisiklet yarışçıları...

stravada takip ettiğim bazı yol bisikletlileri 300 400 + kmler gidiyorlar edirne çanakkale taraflarına yalnız gerçekten gittikleri yerlerde kaybettikleri enerjiyi geri kazandıracak kadar iyi besleniyorlar ağır protein karbonhidrat ağırlıklı yiyeceklerle...

• Beğen
Tepkiler: Emrah GÜLEZ

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Önemli turlarda pro bisikletçiler zamana karşı bisikletleriyle düz yolda ortalama 50-51 yapıyorlar.En iyisi 53-54 o da 40-50 arası kmlerde . Gerçekten bmx ile bunu başardıysanız ben de yarışlara girmenizi tavsiye ederim...:)

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Ben size gerçekci bir hesap yapayım: saatte bmx le ort 17km olsa 15 saatte 255 km yapar,dinlenme aksilik, patlak eder 20 saat.Bu kadar sele üstünde olmanın verdiği acılar ,uykusuzluk,psikolojik yılgınlık,karşıdan bir de rüzgar eserse yarıda bıraktırır.Gidilmez demiyorum hesabı düzgün yapın diyorum.Yolun açık olsun çorludan geçerken ihtiyacın olursa bana msj at.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Salih Nişancı

BMX ile 42 ortalama ile mi gidiyorsunuz? Ya saatiniz bozuk, ya da mesafeyi feet olarak ölçüp metre diye hesap yaptınız...

Bisikletinizin tekerlek boyunu ve dişli oranlarını gerçekten merak ediyorum. İddia ettiğiniz hıza tipik bir BMX ile çıkmak için 300 kadans ile falan pedal çeviriyor olmanız gerek...

Tepki
1
belki bütün yolu yokuş aşağı inmiştir :) diğer türlüsü biraz abartı gibi duruyor.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
70km civari en yuksek ortalama ne yapmisim diye baktim, 31.4km/h yapmisim. 2 saat 20 dakikada 72.9km.
(link)

Bu durumda ben, Edirne'ye giderim. Komple e5'den, 2-3 market molasi ile.
Demek ki konuyu acan arkadas hayli hayli gider. Hem de benden hizli gider.

Neyse, aklima geldi simdi.
Gecen hafta sonu Pazar surusune bi adam geldi. Yol bisikleti ile. Ama full camurluk, MTB ayakkabilari falan. Belli oyle cok performans amacli surmuyor.
Sorduk ortalama ne yapiyorsun 70km civarinda diye, 32 cok rahat yapiyorum dedi.
Iyi dedik o zaman zorlanmazsin.

102km yaptik o gun, 29.4km/h ortalama ile. (link)
Arkadas 10km'de 3 kere gruptan koptu. Durduk bekledik. 12.km'de olmuyor dostum dedik, yollari ayirdik.

Uzun lafin kisasi;
Rakamlarla konusmak oldukca kolay. Ben de 50 ortalama yapiyorum. Ama isi icraata dokmeye gelince...

ferdimen

Üye
Tepki
44
Bisiklet
Cube
allah sağlık sıhhat versin yaparsın!
bu veriler doğru ise hızını alamayıp sınırı da aşar geçersin. ne olur kendine mukayyet ol Yunanistan ile aramızda bir siyasi krize sebebiyet verme.
yol senin meydan senin yiğidim.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Aradan bayağı bir zaman geçmiş merak ettim açıkçası ne yaptınız Edirne'ye gidebildiniz mi?

Tepki
1
maalesef gidemedim edirneye.. bi işim olduğu için keyfi olarak bisikletle gidecektim ama işimin iptal olmasından dolayı gitmekten vazgeçtim...
bazı arkadaşlar hesaplamış bir şeyler yapmış saygı duyuyorum gerçekten tüm arkadaşların bilgisine..
fakat ortaya yalan dolan bilgiler verecek değilim..
hiperaktif bi insanım ve hiç yerimde duramam sürekli spor yapan ve hareket halinde olan biriyim..
her ne kadar spor yapılsa da imkansız denilse de.. istedikten sonra insan oğlu her şeyi başarabiliyor...
bir de yaşta önemli tabi.. 24 yaşındayım... 30-40 yaşında değilim.. buda yanlış anlaşılmasın kötü anlamda söylemiyorum.. sadece 40 yaşında ki bir insanla 24 yaşında ki bir insan arasında ki farkı belirtmek için söyledim...
bir gün caddebostan sahilinde karşılaşmak üzere pedalınız bol olsun : )

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Hayırlısı artık umarım bir gün Edirne'ye gider gelirsiniz ve bu tur fikri fikir olmaktan çıkıp hayata geçmiş olur :)