Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-Edirne, 1 günde 265 km

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Özgür Nevres tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    EDOSK'un (Edirne Doğa Sporları Kulübü) "Aynı Günde Bisikletle 3 Ülke" etkinliği için İstanbul'dan (Kağıthane) saat 5'te yola çıktım.

Yolda rüzgarın ve bayrakların durumunu görünce "eyvah" dedim. Çünkü rüzgar çok şiddetliydi ve tam da karşıdan esiyordu (Cumartesi nasıl rüzgar vardı bilen bilir :)). Ama yapacak bir şeyim yoktu.

Rüzgar yol boyu karşıdan (en iyi durumda sağ karşı çarprazdan) esip durdu. Yokuş aşağı hızlanmak için bile pedal çevirmek zorunluluğu yol boyu çok yıprattı.

İşte rota:
    Kağıthane-Göktürk-Tayakadın-Durusu Park-Saray-Vize-Kırklareli-Edirne

Sabah 05:00

Akpınar Üstü

Durusu Park

İstanbul-Saray yolu

Bu sahne çok ilginçti: Hava kapalıydı ancak güneş ışığı sadece bu tarlayı aydınlatıyordu. Fotoğraf makinasını çıkarana kadar bu etki biraz dağıldı.

Buradan sonra yol stabilize. Bu yüzden yolculuk hayli sarsıntılı ve rüzgarlı geçti.

Saray

Vize

Vize-Kırklareli yolu

Kırklareli

Kırklareli-Edirne arası. Bu yol son derece sıkıcı bir yol, manzara hep aynı. Yol bir iniyor bir çıkıyor, solda buğday tarlası, sağda ayçiçeği. Su alınabilecek yer çok az, uzun süre susuz gittim, o yolu takip edecek olan varsa Kırklareli'nden bol bol su alsın.
    Suluğumun birini Saray'a varmadan düşürmüşüm, düşürdüğüm yeri de biliyorum, çok uzun ve dik bir iniş vardı, yol stabilize olduğu için çok sarsıntılıydı, yokuşun sonunda farkettim düşürdüğümü ama dönmek istemedim. O yokuşu tekrar çıkmak zor geldi.

Ayşam üstü sanırım 18:00 civarı Edirne'deyim. Toplam 11 saat 12 dakika pedal çevirmişim. Bir kez yemek için durdum, onun dışında dinlenme molası vermedim, sadece su/ihtiyaç molaları. Suyumu, bitter çikolatamı alıp hemen pedallamaya devam ettim.

Edirne

Ertesi gün EDOSK "aynı gün 3 ülke" etkinliği burada:in:

2. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ayağınıza..bacakalrınıza sağlık..tek başınıza süper iş çıakrmışsınız..tebrikler! :)

Özgür Nevres bunu beğendi.
  3. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    tek kelime ile çok güzel

4. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tebrikler sıkılmadan tek kişi gitmek zor olsa gerek...

5. dbr

dbr Üye

Seviye:
    Ufkumuzu genişletiyorsunuz.Yol bisikleti nelere kadir bir günde 265 km sonra üç ülke turu .Bu arada sizin hakkınızı yememek lazım .Çalişmalarınızın karşılığını almışsınız.Kondüsyonunuza hayran kaldım.Paylaşım için teşekkürler.

6. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tebrikler , çok başarılı bir sürüş olmuş .
    Yanısıra anlatım ve fotoğraf paylaşımı için de teşekkürler .
    Güzel bir rotada hoş ve bir o kadar da zorlu bir sürüş gerçekleşmiş .
    Aynı zamanda bu yolu aklından geçiren arkadaşlar için de kılavuzluk etmiş oldunuz .
    Görüşmek ve birlikte pedallamak dileğiyle
    İyi forumlar dilerim . . .

7. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Tebrikler dile kolay 265 km. Ortalama hiziniz kaba bir hesap ile 24km/h civari felandi her halde.

8. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok güzel bir sürüş olmuş, özellikle tek başına böyle uzun mesafeler biraz sıkıcı olur ama siz bunu zevk haline getirmişsiniz.Resimler ve anlatımda çok güzel paylaşımınız için teşekkürler.Kazasız sürüşler dilerim..

9. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    Dile kolay 265 km. Hiç pedal çevirmeden 11 saat o selenin üstünde oturmak bile her yiğidin harcı değil. Sizi tebrik ediyorum. Cannondale'niz de çok şık güle güle kullanın.

10. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir günde çok iyi mesafe. Düzlük zaman zaman sıkıcı da çevre güzel görünüyor..

Tebrikler ve teşekkürler.

five

11. Volkan Bilirli

Volkan Bilirli Bisikletkolik

Seviye:
    Harika , :in:

tebrikler gerçekten süper bir güzergah

12. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    özgür tebrik ederim mükemmel bir iş yaptın ayağına sağlık

13. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mükemmel performans, tebrik ederim !
    Bizlerle paylaştığınız için de teşekkürler.

14. müslüm açar

müslüm açar Aktif Üye

Seviye:
    özgür beyy
    sizi canı gönülden kutluyorum. uzun yol tek başına sıkıcı olur ama sizin gibi sağlam karakterli bisikletçileri gördükçe kendime güvenim yerine geliyor
    tekrardan tebrik ederm

15. dbr

dbr Üye

Seviye:
    Tekrar merhaba .Beslenme olayını nasıl çözdünüz biraz daha açabilirmisiniz.:in:

16. cembarlasic

cembarlasic Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ufkumuzu açıyorsunuz cesaret veriyorsunuz. Tebrikler. Paylaşım için ayrıca teşekkürler.

17. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mesajlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlarım, abilerim

Tabi. Sabah 4 te kahvaltı yaptım, makarna, muz, tahin helvası, bitter çikolata. İçecek olarak da su ve meyve suyu.
    Tek kelimeyle berbattı :D Sabahın dördünde bunları yemek çok kötü bir şey, neredeyse kusacaktım, ama yemem gerekliydi.

Saray'a 40-50 km kala bir benzinciye girdim, ama yiyecek pek birşey yoktu, su aldım, 2 tane bumbada mıydı pirinç patlaklı bir çikolata, ondan aldım.

Saray'da 1 powerade aldım ve yemek molası verdim. Malesef lokantada pek iyi şeyler yoktu yemek için, bir ton yağ içinde yüzen etler falan, ama başka lokanta aramak istemedim, zaman geçmesin diye. Orada mercimek çorba, zeytinyağlı bamya, cacık ve az bulgur pilavı yedim. Ekmek çok az yedim. Ama makarna veya pizza daha iyi bir tercih olur uzun yol için. Bu yediklerimin bile yağı ağır geldi açıkçası.

Kırklareli'ne 50-60 km kala bir bakkala girdim, bakkalı bir teyze işletiyordu, Bulgaristan göçmeniymiş. Ayaküstü onunla sohbet ederken 1 snickers, 1 bitter çikolata, 1 meyve suyu ve su aldım. Onları orama burama tıkıştırıp yola devam ettim. Suluğumun birini Saray'a gelmeden düşürdüğüm için suları formanın içine atıyordum. Sırt çantam zaten yoktu, uzun yolda kimseye de tavsiye etmem. Yol bisikletçiliğinin püf noktalarından biri her türlü yemek içmek ihtiyacını bisiklet üzerinde görebilmek sonuçta. Arkadan eskort aracı gelse su almak için bile durmazdım, sadece tuvalet için dururdum. Gerçi mümkün olduğunca bu ikisini denk getirmeye çalıştım.
    Bakkaldan aldıklarımı yolda tükettim. Kırklareli'ne girmeden su takviyesi yaptım. Kırklareli'nde bir marketten 2 tane bitter tadelle (bitterini ilk kez gördüm), meyve suyu ve ahmaklık edip sadece 1 yarım litrelik su aldım. Kırklareli-Edirne arası kilometrelerce su alabilecek yer olmadığını bilmiyordum.

Edirne'ye 25 km kalana dek su alacak yer yoktu (aslında vardı, Kırklareli'nden çıktıktan birkaç km sonra, ama onları pas geçtim nasılsa ilerde vardır diye, yokmuş :) ). İnece ve Ürünlü köylerini pas geçerseniz diğer köylerin anayola kıyısı yok, hepsi 1-2 km içerde, dolayısıyla su bulamıyorsunuz. Çeşme de yok, benzinci de.

Neyse 25 km kala bir benzinci gördüm, hemen girip 2 tane su, 1 maden suyu aldım. Bir tane de crispy idi galiba, baharatlı çubuk işte, canım tuzlu birşeyler çekti.

Edirne'ye kadar bu kadardı beslenmem. Edirne'de Ergun Bey tortellini (bir tür makarna-harika bir şey) ve portakal suyu ısmarladılar. Yol üzerine çok iyi gitti ve toparlanmamı çabuklaştırdı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum

18. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    sn nevres bende tebrik ederim sizi umarım bir gün beraber yaparız bunu yada bunun gibi bir turu.

19. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Özgür, Kırklareli'ne ve Edirne'ye kaçar saatte vardın? Bulunduğun yerden saat 5.00'te çıkmak yeterli oldu mu? Ve konaklama nerede oldu? Bilgi verirsen sevinirim, Gitmek isteyenler için rehberlik olur. Teşekkürler.

20. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sportmenliğiniz yanında paylaşımcılığınız da takdire şayan. Oldu olacak dönüşü de bisikletle yapsaydınız keşke :) :) :)