İstanbul' da Trekking için tavsiye

fangornents

Aktif Üye
Tepki
84
Uzun zamandır doğa yürüyüşlerine katılamıyordum, internetten görebildiğim grupların bu hafta gittiği yerler veya ücretleri :) pek çekici gelmedi. Tavsiye edebileceğiniz gruplar var mı ? Şimdiden teşekkürler...

Scudo

tuncdemir

Üye
Tepki
56
İyi günler,

İstanbul'da rota için bir net tavsiyesinin pek güzel,pek faydalı olacağını sanmıyorum. :D Ancak, eğer ''Marmara'da 100 Parkur'' adlı harita-kitapçığı alırsanız aradığınız şeylerin cevabını bulabilirsiniz. Ben aldım çok beğendim. (Bazı kitapçılarda ve doğa sporları mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz özelden adres tarifi vs de yapabilirim. Reklam olmasın sonra :D )

Bir'de Ticari kurumların turlarından hoşlanmıyorsanız; üniversitelerin dağcılık kluplerini deneyebilirsiniz.(Bu klupler eğitim etkinlikleri dışında bir düzenleme(tur) yapmazlar ancak, kendi turunuzu düzenlemeniz için size faydalı bilgiler sağlarlar.) Bunlar'dan itüdak, ytüdak istanbul'da kolayca ulaşabileceğiniz kluplerdir. Ben şahsen yakın alakam olduğu için itudak'ı tercih ederim :D

Bu arada not olarak: Marmara'da 100 rota haritasındaki veya diğer kitaplardaki bilgilerden doğrudan yola çıkarak etkinlik yapmamak en iyisidir. Yanınızda gidilen yeri iyi bilen, doğa'da yön bulma, harita okuma, pusula kullanma vb. bilgilere sahip bir rehber olması en iyisidir. Bu sizin güvenliğiniz ve etkinliğinizin memnuniyet verici olmasındaki çok önemli bir hususdur. Ki bu durum Dağcılık klupleriyle ilişki'nin bir gerekçesi olarak'ta görülmelidir.

Bir not daha :D, Marmara'da 100 Parkur haritasındaki gidilecek 100 yerin çoğu bisikletle gidilmesi eğlenceli olabilecek mekanlardır. Tabi bu turları yapmak isteyecek arkadaş bulmak çok kolay olmasa gerek. :D

Umarım Faydalı olmuştur. Hakan Abi aracılığıyla öğrendiğim bu Site'ye(Forum'a) ik mesaımı da böylece yollamış oluyorum. Oldum :D.

Tunç
Hoşbulduk :D

Tepki
6
Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı Spor Kulübü olarak MAYIS ayında trekking Üsküdar-Ağva yönüne yaptık. 17 Eylül de yine Üsküdar Beykoz istikametine yapıyoruz. bilginze. (link) adresi sitemizdir.