Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul çıkışlı sudüşen şelalesi yol tavsiyesi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ilyas yiğit tarafından paylaşıldı.

1. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    selamünaleyküm.tarihini henüz belirlemediğim ama yakın zamanda(hava durumuna göre bu pazar olabilir) yapmaya düşündüğüm sudüşen turu için buraya daha önce giden arkadaşlarımızın yol tavsiyesine ihtiyacıım var.benim kendi belirlediğim rota

başlangıç sultangazi burdan karaköy yapıp,ordan haydarpaşa,trenle gebze,gebzeden eskihisar,sonra topçular yalova yapmak.(ido parasal sıkıntı nedeniyle öneri dışı)

sizden tavsiye istememin nedeni ,sizler kadar hızlı gidemeyişimizden,ortalama 15 km hızla gideceğiz.topçular yalova arasını ne araba ile nede bisikletle gittim.yolun durumu nedir.rampa vs çokmu.bizim açımızdan sıkıntı olurmu acaba.oraya giden arkadaşlar tecrübelerini paylaşır(gitmemiz konusunda bize gaz verirlerse:) )sa çok sevinirim....

sultangazi karaköy 20 km
    topçular yalova 35 km(tahmin)
    gidiş dönüş 110-120 km tamini(daha önce hiç bukadar uzun yol yapmamıştım:) )yaparsam eğer.

Kudret Kurtcebe ve serisonu bunu beğendi.
  2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aleykümselam ilyas.....

şimdi karaköyden haydarpaşaya geldin ......
    banliyö treni saat 07.00 de olacak bisiklet 1.5 tam 1.5 gebzede indin son istasyon ordan 4 km sonra eskihisar feribotlarına ineceksin paso iniş.....
    ayrıca sor genede ....
    evet feribot 3 ytl tam bilet bisiklete para yok....
    topçulara geldin .....topçular yalova arası 12 km düz yoldur ....
    yalovaya geldin, yalnız orda soracaksın yalovadan su düşene nasıl giderim diye evet su düşen yoluna girdin solda benzinci vardır sağ yol çınarcığa gider o yolla alakan yok, yalovadan 28 km su düşen şelale ,yalnız oldukça dik rampalar seni beklemekte, dönüşte indiğin yollar sana rampa olacak 28 km dönüş ,,,,,,
    evet yalovadan tekrar topçulara geleceksin 12 km ve eskihisardan gebzeye çıkmak için 4 km rampa alacaksın ve gebze tren istasyonuna geleceksin toplam 88 km dir ..
    gebze -eskihisar gidiş ve dönüş 8 km toplam topçular yalova topçular 24 km
    yalova -su düşen yaloca 28 artı 28 eşittir 56 km ....
    20 km geldiğin sultangaziden ekleyince 108 km toplam

ayrıca seni tebrik ederim lüks feribotları kullanmadığın için ....

3. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    eyvallah kudret abi.çok açıklayıcı olmuş yazın.seninle kayabaşında görüşmüştük.birdahaki görüşme ne zaman olur bilemem ama en kısa zamanda olmasını isterim.sağlıklı ve huzurlu olman dileğimle ALLAHA emanet ol..

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Batuhan Atmaca

Batuhan Atmaca Üye

Seviye:
    Kudret bey e selamlar

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili İlyas 120 km yol alacağınızı ve 15 km ortalama süratle gidebileceğini söylüyorsun. 15 km ortalama ile 120 km yol 8 saat tutar. Buna gemi, tren beklemeleri ile bu araçlardaki süreleri eklersen iyimser bir hesapla bu iş 11 saat eder. Gittiğin yerde hiç oturmasan 1 saat kaybedersin 12 saat harcarsın. Yolda dinlenme sürelerini hesaba katmadığımı göz ardı etme. Performansını bilmiyorum ama ifadenden pek iyi değil izlenimi edindim.
    Gidişte üvez köyü altına kadar hiç rampa yok diyebilirim. Neredeyse evden çıkıp tamamen düz yolda gideceksin. Hatta nefis bir inişle Eskihisar feribot iskelesine ulaşacaksın.
    şelaleye çıkarken köy girişindeki rampa bana göre zorlayıcı değil. Ama 2 veya 3 hafta önce gittiğimizde bu rampayı çıkamayan arkadaşlar oldu. Köy çıkışında soldaki yolu takip edersen kısa fakat insanın nefesini kesen bir rampa var. Bundan sonrada kolay çıkılabilecek fakat uzun bir rampa ve ardından yine uzun bir iniş var. Bu uzun inişi dönüşte çıkacağını unutma.
    Topçulardan Eskihisara döndüğünde sabah zevkle indiğin rampa kollarını açmış seni bekliyor olacak. O yorgunluğun üzerine çıkmak daha da zorlaşacak. Tahmin dışı olabilecek aksilikler seni daha da geç bırakacak, belki eve bile dönemeyeceksin. Cebinde az para ile bu tür turları deneme. Eğer performansını denemek istiyorsan Çatalcaya yada Yalıköye git. Bu yolda da çok güzel yokuşlar var. Yolda kalırsan en azından telefon edersin birisi gelip seni alır.
    Bu konuda sana yeni yaşadığımız bir olayı anlatayım. Hafta içi bir arkadaşım Facebooktan Yalova, Gemlik, Armutlu, Çınarcık, Yalova turuna davet etti. Gayet güzel harita hazırlamış. Haritaya göre Yalova çıkışındaki Süpürgelik ve Armutlu çıkışındaki rampa dikkat çekiyor. Süpürgeliği defalarca geçtiğim için benim için çantada keklik. Yol 130 km görünüyor. Biz arkadaşımında gazı ile gidiş dönüş feribot biletlerimizi aldık. Ben ısrarla dönüşe yetişemeyiz hele gurupla bu iş daha da zor diyorum o ise yetişiriz hatta üzerine yemek bile yeriz dedi. Ben oturup hesap yapmadım. Sabah Yalovaya geçip karşıdan gelenlerle buluştuk. Çaylarımızı içip 10:30 - 11:00 gibi yola çıktık. Küçük Kumlada tura davet eden arkadaşımın eniştesi bizi karşıladı yemek yemeye karar verildi. Yola çıktıktan bir süre sonra arkadaşlardan birisinin lastiği patladı. yedek lastiği yok, yama tutmuyor. Lastiğe ot doldurup gitmeye çalışmışlar olmadı. 2,5 saat kaybettik. Sonunda Yalovadan minibüs kiralayıp İstanbula döndük. Gece 03:00 te Göztepede kayınbiraderimin evine sığındım. sabah baktığımda ortalama süratim 17.5 km görünüyordu. Uzun yolda hele rampa fazlaysa, rüzgar dünkü gibi karşıdan esip gitmene izin vermiyorsa 15 km ortalamayı tutturabilmek çok zor.
    Amacım asla şevkini kırmak değil sadece ciddi zararlar görebileceğin durumla karşı karşıya kalmaman için tavsiyelerde bulunmaktır. Bu turu mutlaka yapmak istiyorsan hiç olmazsa Bostancıdan Yalovaya geç.
    Başarılar dilerim.

6. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    eyvallah orhan abi çok teşekkürler yorumların için.şevkimi kırmadın aksine zaten bu konuyu siz değerli abilerimin ve arkadaşlarımın tavsiye ve onerilerini dinlemek için açtım.çok teşekkurler..tavsiyeleriniz dikkate alınacaktır...

7. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Turu yapıcaksanız o günün hava durumu ve rüzgar koşullarına dikkat edin, sudüşen yolunda ciddi bayırlar mevcut, topçulardan yalovaya kadar düz asfalt, turu tam olarak yapıcağınız günü kesinleştirirseniz müsait olursam yalovadan size eşlik edebilirim.

8. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler bilgiler için..

9. Serdar Utuş

Serdar Utuş Üye

Seviye:
    hayırlı yolculuklar :)

ilyas yiğit bunu beğendi.
  10. Sedat GÖKÇEK

Sedat GÖKÇEK Aktif Üye

Seviye:
    Orhan abiye hak vermiyor değilim. Uzun süre sele üstünde oturmak büyük rahatsızlıklar veriyor. Geçen haftaki İznik turumdan sonra büyük dersler aldım. Zevk için başladığınız tur eziyete dönüyor....

Orhan abinin tavsiyeleri yerinde olmuş.

ilyas yiğit bunu beğendi.