İstanbul-Çanakkale Yol arkadaşı

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Facebook da 6 kişi olduk ama bakalım tur günü geldiğinde kaç kişi olacak ? :)

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Tahminimce 6 olmasa da 4ün altına düşmeyecek kişi sayısı tur günü :)

özgür altun

Aktif Üye
Tepki
43
bu rotayı 2 sene önce yapmıştım,yenikapı-bandırma-biga-lapseki-çanakkale-geyikli-bozcaada.
çadır ve çantam yoktu.lapseki de ucuz bir oelde kaldım,ağırlık olmayınca zorlanmadım.hatta çanakkaleye girerken rampa aşağı rekorumu kırmıştım:84 km/h

• Beğen
Tepkiler: baris34ince

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Çanakkale çevresinde kamp yapmak için çok güzel alanlar var,3-5 kilo fazla olsun değer bence :)

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Çanakkale 18 Mart'ta asistan bir arkadaşımla Çanakkale - İzmir turu düşünüyoruz Eylül ayında. Tabi ben İstanbul'dan otobüsle Çanakkale'ye geçmeyi planlıyordum ama bu başlık da oldukça ilgi çekici geldi. İlk uzun yol deneyimim Çanakkale - İzmir arasında olacaktı ama neden bir İstanbul - Çanakkale olmasın diye de düşünmedim değil hani :)

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Merhaba (link) bu etkinlik sayfasından daha detaylı takip edebilirsiniz :)

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
eee ne oldu bu tur
görebilecekmiyiz gerçekletiyse tur fotoğraflarını
cok merak ediyorum
en cok istediğim turlardan biriydi kaçırdım sanırım

• Beğen

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
hocam 24 ağustosta gerçekleştiricez turu. kaçırmadınız yani :) facebooktan da takip edebilirsiniz daha detaylarını üst konularda var etkinlik linki

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
güzel bir tur olacağına inanıyorum iyi pedallamalar aynı rota üzerinden (istanbul silivri tekirdağ gelibolu) bu turu bende eylül ayında tamamlayacağım duruma göre çanakkale üzerinden izmire pedallayacağım ,,

• Beğen

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
arkadaslar 24 ağustos kesin bir tarihse ben de gelmek isterim. Yalnız çadırım yok ve ancak performans turu şeklinde olmazsa katılabilirim...

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Serdal bey iyi bayramlar. Çadır konusundaki durumumuzu kesin katılacak olanlara göre son 4-5 gün içerisinde ayarlıycaz o konuda bi sorun olacağını sanmıyorum.Tur performans turu değildir zaten hepimiz eşya da taşıycaz. 180 km yi 2 günde tamamlıycaz yolda grubun durumuna göre 80-100 120-60 şeklinde bölebiliriz yani. 24 Ağustos tarihi inş. ciddi bir aksilik çıkmadığı sürece kesin diyebiliriz. önümüzdeki hafta katılacak kişilerin çoğunluğunun uygun olduğu bir gün de toplanmayı düşünüyoruz sahil şeridinde bir noktada. Daha detayları da facebook kullanıyorsanız oradaki etkinliğin duvarından takip edebilirsiniz.

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
@Serdal Doğan

Serdal bey iyi bayramlar. Çadır konusundaki durumumuzu kesin katılacak olanlara göre son 4-5 gün içerisinde ayarlıycaz o konuda bi sorun olacağını sanmıyorum.Tur performans turu değildir zaten hepimiz eşya da taşıycaz. 180 km yi 2 günde tamamlıycaz yolda grubun durumuna göre 80-100 120-60 şeklinde bölebiliriz yani. 24 Ağustos tarihi inş. ciddi bir aksilik çıkmadığı sürece kesin diyebiliriz. önümüzdeki hafta katılacak kişilerin çoğunluğunun uygun olduğu bir gün de toplanmayı düşünüyoruz sahil şeridinde bir noktada. Daha detayları da facebook kullanıyorsanız oradaki etkinliğin duvarından takip edebilirsiniz. (link)

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Merhaba. asıl söyleyeceklerimden önce geçtiğimiz günlerde yaşanan kazalarda hayatını kaybeden arkadaşlara Allah rahmet eylesin gerçekten çok üzücü bir durum...

Turumuz için geriye sadece 10 gün kaldı. İlgilenen arkadaşlar için etkinlik linkini tekrar veriyorum ve detayları burada da yazıcam. Kazasız belasız günler dilerim...
------------------------Tur programı----------------------
Herkese merhaba. Tur programı: 24 ağustos cumartesi sabah 7 deki yenikapıdan kalkan bandırma feribotuyla saat 9 da bandırmada oluyoruz.Hazırlığımızı yaptıktan sonra biga yönünde ilerliyoruz ve ilk günkü duruma göre Şevketiye veya Lapseki de gece kamp atıyoruz.Pazar sabahı erkenden yola çıkıyoruz ve öğlen gibi ç.kale merkezde oluyoruz. Merkezde biraz takılıp p.tesi günü istanbulda olması gerekenlerle kamilkoçun orada vedalaşıp, ihtiyaç olan şeyleri aldıktan sonra eceabat feribotuyla gelibolu yarımadasına geçiyoruz.Feribottan indikten sonra Kabatepe kamp alanı için 10 km pedallıyoruz ve kampımızı atıyoruz.P.tesi sabahı isteyen erken kalkıp denize girer isteyen öğlene kadar uyur ama öğlen 12 den önce eşyaları toparlayıp şehitlik gezisi için pedallamaya başlıyoruz.ortalama 60 km sürecek olan bu şehitlik gezisinden sonra Kilitbahirden feribotla ç.kale merkeze geçiyoruz ve turumuz burada bitiyor(Pazartesi akşamı). İsteyen olursa direk kamilkoçla pazartesi akşamı dönüşe geçebilir. Veya Pazartesi gece de kalmayı düşünenler olursa uygun fiyata kalınabilecek pansiyon ayarlayabilirim.Veya şehitlik turumuz bittikten sonra kabatepe kamp alanına dönüp de kalmak isteyen olursa onlarla feribottan önce vedalaşabiliriz. Ama genel olarak durum budur. İnşallah yazıldıgı gibi sorunsuz bir tur olur...

Etkinlik linki: (link)

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
katılacak olanlarla bugün saat 2 de beşiktaşta barbaros heykelinin orda buluşuyoruz...

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
evet arkadaslar son durum nedir ? dün çalıştığım için buluşmaya gelemedim. görüştünüz mü sonuç nedir paylaşır mısınız ?

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Serdal Doğan

osman kıtay ile barış ince vapur biletlerini almışlar en kısa sürede bende biletimi alacağım serdal doğan isterseniz ortak bir günde beraber gidip alabiliriz

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Pazar günü Edremit merkezden Altınoluk'a kadar Trafikte bisiklete saygı turumuz var fırsatınız olursa bekleriz.