Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Çanakkale Turu için yol önerisi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ahmet Yusuf Gürkan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese merhaba, iki kişi istanbul'dan Çanakkale ye gitmeyi düşünüyoruz. Aslında amacımız Bozcaada ya geçmek. Hangi rotayı önerirsiniz, Avrupadan mı Asyadan mı gidelim, güvenlik açısından başımıza bir iş gelir mi? Avrupadan gidersek Tekirdağ'da mola vermeyi düşünüyoruz ne dersinzi? bu tarz konularda bilgilerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Başlığı yanlışlıkla "şehir içi turları"na açmışım doğru yere taşıyabilirmisiniz acaba teşekkürler

3. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhabalar,
    Ben daha önceden yapmış olduğum rotayı paylaşayım sizinle, şöyle bir yol izlemiştim (her bisiklet ikonu kaldığım konakladığım yerleri gösteriyor):

Trafiğin çok tenha olduğu d10 yolunu takip ederek Vize'ye kadar gelip, ardından poyrazı arkama alarak Çanakkale'ye inmiştim. Tekirdağ üzerinden geçerseniz yol çok net iki gün kısalır gibi duruyor. Trakya'dan gidecek olursanız şehitliklere de uğramanızı tavsiye ederim. Kömür Limanı, Anafarta köyleri ve civarlarını da araştırın. Enteresan bir bölge orası.

Öte yandan Bandırma feribotunu kullanarak Bandırma-Biga-Lapseki-Çanakkale yapabilirsiniz. Ya da Biga-Çan-Ezine-Geyikli yolunu tutarak Çanakkale'yi pas geçersiniz ve Çan'ın devamındaki müthiş ıssız ve keyifli yolların tadına bakarsınız.

İyi yolculuklar şimdiden.

Ahmet Yusuf Gürkan bunu beğendi.
  4. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hızlı bir tur olmasını istiyorsanız D-100 (E-5) karayolunu takip ederek Tekirdağ'a ve buradan da alternatif yolların birini kullanarak Gelibolu üzerinden Çanakkale'ye varabilirsiniz.Sahilden ve zorlu yoldan gitmek isterseniz Tekirdağ'dan sonra Barbaros-Naip-Yeniköy-Uçmakdere-Şarköy-Gelibolu güzergahını; Denize gerek yok Köy yolları bize yeter derseniz Tekirdağ-Malkara yolu-İnecik-Araphacı-Sağlamtaş-Emirali-Çimendere-Çokal-Yüllüce-Evreşe-Gelibolu yolunu kullanabilirsiniz.(2. yol biz Tekirdağ Bisiklet Grubunun 2 yıldır yapmış olduğumuz Çanakkale Şehitlerini Anma Turu güzergahıdır.) Her türlü soru ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

5. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek fx lerle yolculuk yapacağız, Tekirdağdan sonraki sahil yolu bizim için uygun mudur sizce, çok fazla sorun yaşar mıyız? köy yolları hakkında da bilgi verebilir misiniz? ( yollar asfalt mı, köpekler çok sorun yaratır mı)

6. Ahmet Yusuf Gürkan

Ahmet Yusuf Gürkan Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Barış Bey gösterdiğiniz rota baya keyifli duruyor fakat bizim için biraz uzun teşekkür ederim

Derya Bey linkleri inceledim bayağı fikir verdi teşekkür ederim

Barış Kılınç bunu beğendi.
  7. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Trek fx bisiklet ile stabilize yolda giden bisikletli tanıyorum.Kendisini belki tanırsınız Orhan KILIÇ .Köy yolları asfalt kaplama lastikler için sıkıntı olmaz.Köpekler için kesin birşey söyleyemiyorum ama genelde sıcak havalarda yattığı yerden pek kalkmazlar.Bizim yaptığımız her iki turda da hiç köpek tacizine rastlamadık.Köy yollarında Çeşmeler vs. daha rahat edersiniz.size link atayım.
    http://www.mapmyride.com/routes/view/29235648

8. Rıdvan UĞUR

Rıdvan UĞUR Aktif Üye

Seviye: