Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul-çanakkale-ege-akdeniz planları

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında muamyildiz tarafından paylaşıldı.

1. muamyildiz

muamyildiz Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar agustos başında istanbul-çanakkale-ege-akdeniz planları yapıyoruz bi arkadaşımla. böyle bir tura daha önce çıkmadık ama baya gaza geldik, yapmaya çalışıcaz. bu konuda tecrübeli arkadaşların her türlü tavsiyesi, oralara gitmişken mutlaka şunu da görün, şuna ugramadan geçmeyin gibi önerileri varsa ÇOK ÇOOK makbule geçer. bir de daha önceden bir güzergah planlaması yapmadık bu konuda nelere dikkat etmeli nasıl plan yapmalı? her türlü msjlarınız için email ve msn adresim : yildizmuammer@hotmail.com

bir de son iki nokta, arka bagaja üzerine takılacak tur çantası arıyorum!! 2. el de olabilr ya da sıfır alırken nelerine dikkat etmeli, tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa çok iyi olcak.
    "uzun yola çıkarken yanımıza neler almalıyız" gibi bir liste bulamadım, çok kullanışlı olacağını düşünüyorum,bu konuda da yardım bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler..

2. Ramazan Keskin

Ramazan Keskin Yeni Üye

Seviye:
    Günaydın..

Şu anda bahsi geçen bölgede 3 arkadaşımız var..
    Dün akşam konuştuğumda Çanakkale / Küçükkuyu'dalardı..
    Hedef İzmir..(Bugün yarın geze geze tamamlayacaklar..)

Biraz daha beklersen onlardan daha güncel bilgiler alabilirsin..
    Hatta onlar yola çıkmadan bazı arkadaşlarımız yol üzerinde bulunan meyve ağaçlarının bile yerini tarif edecek kadar ince ayrıntılar verdiler..
    Dolayısı ile site eşrafındanda oraları iyi derecede bilen arkadaşlar var..

Bizde İstanbul Kuşadası planlıyoruz(kısmetse..)(3 kişi)
    Bu konudada daha önce aynı güzergahı defalarca gitmiş olan arkadaşlar var..

Umarım her şey yolunda gider..
    Hoşcakalın..

3. Ramazan Keskin

Ramazan Keskin Yeni Üye

Seviye:
    Pardon Yazmayı unuttum..
    Çanta konusu oldukça muamma bir konu..
    75 € aşşağı çanta yok..

Gürsel beyin bu konuda oldukça faydalı bir önerisi var..
    Sağlam bir sırt çantasını sağ'lı sollu tekere asmanı öneriyor..

Aslına bakarsan bizde geçen hafta bu konuda bir araştırma yaptık..
    Pekde ucuz değildi bu çantalar..

Bizde gürsel bey'in bu hafta vermiş olduğu öneriyi geçen hafta aklımızdan geçirdik..
    Ama yapacağız..

checklist konusunda bir sitede görmüştüm..
    Onu bulup sana link'lerim..

Hoşcakal..

4. denZ

denZ Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,
    böyle bu tur için tebrik ederim öncelikle,

checklisti http://www.bisikletci.8m.net/index.swf adresinde bulabilirsin,
    ayrıca uzun tur için detaylı bir anlatım var.

sevgiler...

5. canerdem

canerdem Yeni Üye

Bu tura başkaları davetli değil mi ??? :(

6. ibrahim89

ibrahim89 Kıdemli Üye

Seviye:
    tabii ki baskaları da davetli arkadaslar!!! muamyildiz in bahsettigi arkadası ben oluyorum :) dileyenler ulaşsın bize-muammer'e- msninden ya da mailinden , tanısalım,yazısalım,antreman yapalım, mümkün oldugunca kalabalık gidelim keyfimize keyif katalım.

7. elbiro

elbiro Yeni Üye

Biz de 2 kişi benzer bir tur planlıyoruz.Daha önce tecrübemiz olmadı.konaklamayı mümkün oldugu sürece çadırda yapmayı dusunuyoruz. Daha once bu tarz bir tur yapanlar varsa kamp yeri sorunu var mı bu bölgede? Yani çadırı belki bazı yerlere kurabilirz ama kamp yeri olursa duş alma fln güzel olur değil mi? Kısacası bu tarz cadırlı konaklamada duş problemi nasıl önleniyor? Bir de mesela bir bölgede biraz gezmek istedik bisikletleri nereye nasıl bırakırız? Yeni aldıgımız için biraz paranoyak gelebilir ama kilitlee güvenmek ne kadar sağlıklı bir de arkasında cadır canta vs olacak...Nasıl bir çözüm olabilir.....

8. ibrahim89

ibrahim89 Kıdemli Üye

Seviye:
    çadır olayını biz de aynı şekilde düşünüos,mümkünse camping mekanları, değilse neresi denk gelirse. ama etrafta gezilecek yerler için bisikleti bırakmak ters geldi. ne biliim çantalar falan bi yere emanet edilir de gezeceksem bisikletimi ayırmam yanımdan ben :)

9. oneeandah

oneeandah Yeni Üye

Seviye:
    canta konusunda (ozellikle "ben kendi cantami yaparim" diyenler icin) oldukca detayli bir site:

http://www.kenkifer.com/bikepages/touring/bags.htm

Bu arada gectigimiz hafta 3 kisi sahil yollarini takip ederek Bandirma-Foca yaptik. 6 gun, 660 km. Tur yasisi birkac gune toparlanmis olur sanirim. Takip ediniz :)

iyi turlar,
    yasin.

10. cemdursunoglu

cemdursunoglu Yeni Üye

Merhaba adım Cem foruma yeni üye oldum ve istanbul-Bodrum planlarım var yakın zamanda ancak pek uzun yol tecrübem olmadığından benimde biraz yardıma ihtiyacım var gerek malzeme gerek bisikletin uzun yola hazırlığı konusunda,eğer benide aranıza alırsanız sevinirim mailim cemdursunoglu@yahoo.com

11. denZ

denZ Yeni Üye

Seviye:
    çanta konusundaki deneyimi hemen sizinle paylaşayım yaklaşık 4gün önce,
    bursa-erdek-ayvalık gezisinden geldim. Tur cantasi olarak da iki aynı hacimli sırt çantasını birbirine askılarından diktirerek başladım, gayet de sağlam oldu. Daha sonra ilk 20km gibi çanta lastiğe sürtmeye başladı. önlem olarak da yanımıza fazlaca aldığmız sulukları arkalığın sağlı-sollu aşağı doğru inen demirlerine bağlamakta bulduk, bu da gayet başarılı oldu. Eğer suluğu sağlam bağlayabilirsen hiç mi hiç sorun yaşamazsınız.

iyi geziler,
    sevgiler...