Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Bursa (Cumalıkızık) - Eskişehir - Beyşehir - Bozkır

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Hkaraca42 tarafından paylaşıldı.

1. Hkaraca42

Hkaraca42 Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin Karaca
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Herkese Merhaba
    Kurban bayramını memleketim olan Bozkır'da geçirecek ve bayram sonu okuduğum Beyşehir'e geçeceğim için memleketime bisikletle geçmeyi düşünüyorum.
    Büyük ihtimal 6 veya 7 Eylül'de yola çıkacağım. Feribot ile Mudanya'ya oradan çok görmek istediğim Cumalıkızık'a geçeceğim. Eskişehir üzeri gitmeyi düşünüyorum şu anlık ama her türlü öneriye açığım. Konaklamayı geçen turumda olduğu gibi çadır ile yapacağım.
    Rota belli olsada günlük ne kadar yol yapacağıma ve nerelerde konaklayacağıma henüz karar vermedim. Tamamen doğaçlama takılmak istiyorum.
    Yol üzerinde görmem gereken biryer veya rota konusunda alternatifleri söyleyecek arkadaşlardan fikirler öneriler bekliyorum.
    Güzergah üstünde ikamet eden bisikletseverlerle de görüşmek, tanışmak, çay içmek isterim.
    Not: Bu sefer yanıma yedek telefon alacağım :)

mariokaldato ve Barış TURAN bunu beğendi.
  2. akify.

akify. Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    vay be kıskandım hemşerimi, istanbul.un neresinden hareket?

Hkaraca42 bunu beğendi.
  3. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Hkaraca42

Ben yalova üzerinden, iznik gölünün ggüneyini takip ederek bir yol çizmiştim. İzniğe girmeden Yenişehir yoluna tırmandım. Bursa'nın bir çok köyünden geçtim. İnsanlarla sohbet ettim. Ardından yolu takip ederek Bileciğe çıkmıştım.

Hkaraca42 bunu beğendi.
  4. nurimo

nurimo Mosso 730 TCA

Adı:
    Nurullah Talha İnce
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Vaktiniz varsa eskişehirde bir tur attırabilirim.

Hkaraca42 bunu beğendi.
  5. Hkaraca42

Hkaraca42 Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin Karaca
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @akify. Zeytinburnu'ndan hareket hemşerim :)
    @mtb_rider Hocam köyleri gezmek ve yeni insanlarla tanismak benim de cok hoşuma gider. Bu fikrinizi değerlendireceğim. Teşekkürler.
    @nurimo çok iyi olur. İrtibata geçeceğim yola çıkacağım vakit :)

6. Alperen Haner

Alperen Haner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bursa Bilecik arasında emniyet şeridi bazı yerlerde fazla daralıyor. Aklinizda bulunsun. Tehlikeli bir nokta orası.

7. nurimo

nurimo Mosso 730 TCA

Adı:
    Nurullah Talha İnce
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çok iyi olur. İrtibata geçeceğim yola çıkacağım vakit :)[/QUOTE]
    yola çıktığınız vakit haberim olsun özelden iletişim bilgilerimi yollayayım.

8. Hkaraca42

Hkaraca42 Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin Karaca
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  9. ahmetkya

ahmetkya Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Kaya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Hkaraca42 Hocam Kurban Bayramı'nı bende Bozkır'da geçirebilirim kesinleşirse ulaşayım size :)

10. Hkaraca42

Hkaraca42 Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin Karaca
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ahmetkya Hocam mutlaka haberim olsun. Görüşelim tanışalim :)

ahmetkya bunu beğendi.
  11. nurimo

nurimo Mosso 730 TCA

Adı:
    Nurullah Talha İnce
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Hkaraca42 abi ne yaptın çıktın mı yola? Bekliyorum haberini.

12. Hkaraca42

Hkaraca42 Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin Karaca
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tura yarın çıkacağım.
    İnsan mutlu olacağı şeyi yapmalı' teziyle hareket eden bir insanım. Gezmek beni çok mutlu ederken önüne ''bisikletle'' ibaresi geldi. Beyşehir-İzmir turu benim sanki tüm dertlerimi aldı götürdü. İzmir'den İstanbul'a otobüsle gelirken; Keşke bu yollarıda bisiklet ile aşsaydım yakınmaları başlamıştı bile. İstanbul'da bisiklet ile sahilde turlamakta aynı şekilde hep kafamı dağıttı. Kask taktığın zaman milletin gözüne profesyonel gözüküp küçük çocukların ilgisine maruz kalmak ve sorularını keyifle cevaplamak... Buna hobi mi demeliyim yoksa tarz haline mi geldi bilemiyorum ama beni çok mutlu eden birşey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten bir aktivite içerisinde mutlu olamıyorsam hemen terketmeye bahaneler üretmeye başlarım. Bu benim huyum ve karakteristlik özelliklerimden birisi.
    Yarın sabah başlayacağım tur içinde bunların hepsi geçerli. Şayet milletimizin içi kan ağlarken ben gülebilecek miyim? Yaptığım bu turdan zevk alabilecek miyim? İşte bunu kestiremiyorum.
    Daha 1-2 yaşında yetim kalmış şehit oğlunun babasının resimine sarılarak ''baba'' demesini, bir şehit kardeşinin ''bi bakın belki nefes alıyordur'' demesini, bir ananın 'yavrum' diyerek ağıtlar yakmasını unutturabilecek ve yüzümü güldürebilecek mi(!) bilmiyorum.
    Aslında yaptığımız bu turların gündelik hayattan sıkılıp kafa dağıtmak için yapıldığını biliyorum. İnşallah memleketime dair kötü anılarımdan yolda kurtulurum ve güzel yılların geleceğine dair umutlarım tekrar yeşerir. Tersi durumunda dediğim gibi 'mutlu olmadığım, keyif almadığım bir aktivite için bahaneler üretebilir ve turu erken bitirebilirim'. Kendimce öyle düşündüm. Ailemden çok bekar evinde kalıyorum ve bugün ki konuşmalarımızdan sonra böyle bir karar aldım. Çünkü benim duygusal kişiliğimi bildikleri için 'eğer keyif alamazsan bırakırsın ama kesin çık belki kafan dağılır' şeklinde konuşunca, vazgeçtiğim turu tekrar yapmayı düşünür oldum.
    3 gündür elime almadığım bisikletimi bugün hazırladım. Çantam, suyum herşeyim hazır. Yarın bismillah diyerek başlayacağım. Yardımcı olan, destek veren herkese teşekkürler.

Aziz Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Yakınlarına ve milletimize güç ve sabır versin.

Hami Tabi bunu beğendi.