İstanbul-bursa-çanakkale

Tepki
44
İsim
numan
Bisiklet
Salcano
Yeni sayılabilecek kadar yakın zamanda başladığım bisiklet sevdasına bu yaz bir tur eklemek istedim. Kafamda düşündüğüm Düzce İstanbul bursa Çanakkale turunu yapmak istiyorum daha önce cok fazla oralar hakkında bilgim olmadığı için rota cıkarmakda zorluk çekiyorum. Forumda yazılanları araştırdım okudum fakat yined bir konu açmak istedim elinde aklında çevresinde buraya da uğramalısın dediği burayı es geçme dediği yer yada daha önce yapılmış rotalar varsa yollayabilirmi... Not: yol bisikleti ile gidilecek

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Scudo

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Ben böyle bir tur yapacak olsam sanırım bursa üzerinden değil direk çanakkale yolundan giderdim. Ne kadar güvenli bilemem ama gelibolu, eceabat tarafından geçerken deniz kenarında daha keyifli rota izleyebilirsiniz. @ktumimarnuman

makara

Üye
Tepki
229
İsim
Mustafa Ahmet KARA
Bisiklet
Specialized
Marmara Denizi üstünden gitmen çok daha keyifl, İstanbul-Tekirdağ arası biraz keyifsizdir ama sonrasında muhteşem olur keyiflidir, hem yollar hemde manzaralar insanı bambaşka yerlere götürür, kesinlikle Uçmakdereyi görmeniz lazım, eğer Kumbağ-Yeniköy arası asfaltlanmamışsa, Kumbağa gelmeden Naipköy ve Yeniköy yaparsın asfalttır rampa çıkarsın, ama kesinlikle değer, Yeniköyden Uçmakdere arasıda asfalt kalitesi oldukça güzel, manzarası ile bambaşka.

Uçmakdere çok güzel bir yer kesinlikle oturup bir çay içmek lazım orada , Uçmakdere şarköy arası yol rahat dümdüz, vede pedallaması çok iyidir, Şarköyden Yeniköy-Kavakköy izlersen yol idare eder ama ayçiçek tarlaları ve bağlar içinden gidersin. Kavakköy gelibolu arası çanakkale yolundan gitmek lazım istanbul yoluna girersen çok berbat amortisörsüz bisikletle bile zorlar. Ordan gidersen Güneyli köyüde uğranılacak yerler arasında, ama rampadır giriş çıkışı biraz.

Gelibolu-Eceabat arası gene çanakkale yolundan deniz kıyısından emniyet şeridinde gelirsin. Eceabatta Arı Burnu, Seddülbahir,Alçıtepe,Şehitler abidesi kesinlikle uğraman gereken yerlerden, eğer vaktin varsa tüm yarımadayı gezmen lazım. Eceabattan Kabatepeye gidebilirsin Çadır kampındaki gün batımı nadirdir.Ordan Gökçeada yapabilirsin. Yol kaliteside iyidir. Behramlıdan geçersen ve damağına hitap ederse orda muhakkak satır köfte yemeyi unutma, ama tabak kalsın acayip lezzetli bişi :D

Eğer daha da vaktin kalırsa,Karşıya geçip Truva, Geyikli dolayısıyla Bozcaada görmen gereken yerlerden.

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Kabatepe kamp alanı bu yaz aktif değil diye biliyorum.gitmeden önce bir araştırın derim.yolu uzatıp assos tarafına da gidebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: ktumimarnuman
Tepki
44
İsim
numan
Bisiklet
Salcano
@makara Hocam ellerine kollarına sağlık :) bu kadar güzel anlatılmazdı teşekkür ederim

@Matiz tamamdır bir bakacagım