İstanbul Bogaz turu ve Çanakkale turundan bir nostalji 2

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
İstanbul turumuzun ikici bölümü Suadiyeden başlıyorum.Yine ılık o nisan yagmurları. Nisan yagmurunun o güzelliginde istanbulun ünlü bagdat caddesi. Bu gün 23 nısan Cumhuriyet Bayramı yagmur nedeniyle iptal ama ben pedallamaya devam. Göztepe Parkı, Kadıköy Şükrüsaraçoglu stadı bir Fenerbahçelı olarak gurur duyuyorum. Anadolu yakası havada epey sogudu kusura bakmayın kışlık almamıştım. Daha acemilik dönemi pantolonumu giymek zorunda kaldım. Haliç köprüsü altı. Bogaziçi Köprüsü şu istanbulda yaşamak zorda, gezmeye doyamıyorum. Ulu Önder Atatürk’ün son günlerinde kullanmış oldugu savorona yatı. Kendilerini Saygıyla anıyoruz. Samsun Feribotu. Galatasarayda nede olsa kardeş takım.Arka taraf Galatasaray adası. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü. Sabancı atlı köşk. Degerli arkadaşlar aslında sarıyere kadar gitmiştim.Makınanın şarjı bittiginden dolayı Fotograf çekemedim.Birdahaki turda nasip olursa Tekrar sarıyerden bu aksam zeytınburnunda misafırım.

Ertesi gun bisikletsiz cami ve Gülhane parkını gezdim. Ayasofya. Sultanahmet camii. Gülhane Parkı. Ulu Önder Mustafa Kemal Ataturk. Yeşilköy hava limanina 3 dakıka arayla inen uçaklar orada oturanlara Allah sabır versin o gürültü çekilmez. Mart ayında seçımlerden önce otobüsle gıttigim yerlerde şu an bisikletle geziyorum.Harika bir duygu insan istedikten sonra oluyormuş demek ki. İstanbul Florya beledıye tesıslerı ve parkı lalelere hayran kalmamak elde degil. Uçurtma şenliği. İstanbul bogaz girişinden bir görüntü. Gülhane parkında Lale şenligi yaradanım ne güzel yaratmış. Şu güzellige hayran kalmamak eldemi en sevdigim çiçek. Sultanahmet Meydanı bugün hava harika. Şu tabiat verdigi nimetlere bakın,ben doyamadım gezerken dönüp,dönüp baktım. İstanbula doyamadım.Yenıkapı deniz otobüsüyle Bandırmaya geçip Erdek, Edincik, Biga, Çan dag yolundan Çanakkale son durak evimide özledim. Yeter bu kadar gezi. Bandırma Limani Adnan Menderes Feribotu. Bandırma Köprüsü. Edincik rampalarıda hatırı sayılır rampa hani.

Yolda nisan yagmurları yıne devam etti Biga girişini atlamışım.Bir gece memleketimde mısafır kaldım.Ertesi sabah gelenler bilir.Biga,Çan arası sis bulutları ,kuş sesleri arasında harika bir gün geçti. İşte arkamda 320 mw lık ÇAN TERMİK Santralı ben yorum yapmıyorum.Yorum sızlere ait. Çan Çanakkale arası rampalarında hatırı sayılır hani.Havada yazdan kalma. Rampalar bitti biraz dınlenmekte fayda var. Burası Balaban dinlenme tesisleri güzel oglak çevırme yaparlar.Mıdemde ıyıce boşaldı bıraz ıkmalden sonra çanakkaleye 35 km daha var.Bundan sonrası rampa aşagı. Her yokuşun.,vardır bir inişi. İstanbul,Çanakkale turumuz burada sona erıyor.Önümüzdekı günlerde Çanakkale Bogazı ve Gökçeada turlarını yayınlayacagım.Takip etmeye devam edin.

Scudo

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
Çok güzel gezmişsiniz. payalaşımınız için çok teşekkürler. aslında benim de aklımda istanbul boğazını sahilden gezmek , lakin güzergahı tam kafamda canlandıramadım henüz. inşallah bize de pedallamak nasip olur oraları. sizin yaptığınız tur teşvik hanesine artı olarak geçti. teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Nuri Kongur

Yorumunuz için teşekkürler.Bostancı anadolu yakası Bagdat caddesı araç trafigine tek yön cadeyı kadıköy yönünden takıp edersiniz.Kadıköy merkezden
avrupa yakasına Emınönü haliç köprüsünden geçip karaköy.beşiktan,ortaköysahil boyu sizi iki bogaz köprüsü altından sarıyere kadar götürür.Bogazı takıp edeceksın.

Saglıcakla kal bir gün sizin oralardan geçmeyı düşünüyorum.Marmara turu için eşlik edersen pedallarız.

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
@İrfan Aşıroğlu

eğer müsait olduğum bir an olursa seve seve. gelebildiğim yere kadar gelirim.
malumat için teşekkürler. rotayı çizmekte yardımcı olacak

• Beğen

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Rengarenk paylaşımların için teşekkürler İrfan abicim, seyrine doyum olmuyor! Gökçeada' yı da isteriz o zaman bir an önce, özlemişim; hatta şu hava bir açılsın ada yapalım seninle bir gün! :winken 457

• Beğen

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Kamil Yıldız

Teşekkürler kamil kardeşim,güzel yorumun için Çanakkale ,gökçeada turunuda yakında foruma gönderecegim.:in:

Sen bana talkıldıktan sonra ne harika turlar çıkaracagız.:in:

Selamlar kendıne ıyı bak..

m.varolfb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.014
harika fotograflar, çeken ellerinize sağlık.... ayrıca ayaklarınıza sağlık, turlara yalnız çıkan biri olarak o durumu bilirim...

• Beğen

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Gürkan ATAR

Teşekkürler Gürkan'cım.Ekıbı oluşturduk sen azimlisın bak ne yerler gezecegiz beraber.:in:

Selamlar

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili İrfan abi,
7 yıl yaşamak zorunda kaldıktan sonra iyi anılarla ayrılmadığım İstanbul'u bana bile sevdirecek fotoğraflar çekmişsin.:in:

Altında bisikletin ile , fotoğrafladığın uçurtma şenliğindeki çocuklar gibi sevinçli olduğun her karede hissediliyor.

Bu his ekrandan bize taşıyor ve bizi de yaşama sevinci ile dolduruyor.
Teşekkürler :in:
selamlar.

• Beğen

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Dışarıda karın yağdığı şu vakitte içimizde sıcacık bir bahar havasını hissettirdiniz. Yüreğinize sağlık.

Her zaman olduğu gibi bir sonraki gezi yazınızı merakla bekliyoruz

• Beğen

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Soner Sarihan

Güzel yorumunuz için teşekkürler soner hocam.İstanbulda yaşamak hakikaten zor,ama bende yılda ıkı kez gitmeden edemiyorum.:in:

İstanbul yaşanacak bir şehir degil amma,gezilecek bir metropol:in:

İstanbulu daha önceleri yürüyerek o güzellikleri içime sindire sindire gezmeyi yegledim..:in:

Bundan sonra bisikletimle baştan başa turlamayı yeğlerim..:in:

Selamlar..

• Beğen
Tepkiler: Timukan Karaca

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@ta650

Bu güzel yorumunuz için teşekkürler:)

Yayınlayamadıgım daha önceki turlarıda sizlerle paylaşmaya çalışacagım..:in:

Selamlar..

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@kutay özdemir

Yorumunuz için teşekkürler.:) Gerçi siz istanbulda yaşıyorsunuz.
Her gün buralarla iç içesiniz.Beğendiginize sevindim.:in:

Selamlar..

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Merhaba Arkadasim,
Yine cok keyifli bir gezinizi yayinlamissiniz bizlere. Resimlerle ,altindaki aciklamalarla rotayi adeta cizmissiniz.
Yeni turlarini bekliyoruz..

• Beğen