Istanbul-bodrum turu 3.gün dereköy-bostanlı 19 mayıs 2014

cembarlasic

Daimi Üye
Tepki
232
Bisiklet
Cannondale
Turun üzerinden bir sene geçti. Anca paylaşmaya karar verdim. O yüzden yazı kısımları hatırlayabildiğim kadarıyla

(link)

Bu günkü rotamız budur. 122 km yapmamıza rağmen 640 metre tırmandığımız için bugün rahat bir gün oldu.
Cumhuriyet tarihimizde önemli bir günde önemli bir mekanı ziyaret ettik.

Baştan alırsak Sabah kalktık. Hava miss gibi.

(link)

Ben daha hızlı hazırlanmışım.

(link)

Hemen yola çıktık. Hızlı bir inişle

(link)

(link)

Sabah güneşinde gölgelerimiz

(link)

Bergama ya az kaldı. Daha kahvaltı yapmadık.

(link)

(link)

Sabah sabah kahvaltısız selfie çekme gayretleri. Selfie çubuğu o zaman yoktu. Gerçi bende hala yok.

(link)

Geldiğimiz yön ve gittiğimiz yön ancak bu kadar güzel betimlenir.

(link)

(link)

Soma yolumuzun üzerinde değildi. Zaten girişler kapatılmış idi.

(link)

Ve sonunda Bergamaya geldik.

(link)

Pazarını sabah serinliğinde dolaştık. Taza meyve kahvaltılık enerji içinde kuruyemiş temin ettik.

(link)

(link)

Ağaçlıklı bir piknik alanında kahvaltımızı ettik ve ihtiyaç molasından sonra tekrar yoldayız.

OOO İzmir'e az kalmış :)

(link)

Yediklerimizin verdiği taze enerji ve yolumuzunda düz olmasının etkisi ile güzel bir tempo tutturduk. Tura ısınıyormuyuz ne?

(link)
(link)

Hafif yokuşlar bize çerez gibi geliyor. Tam hız ilerliyoruz. Sıcak hava altında...

(link)

Bir ben öne geçiyorum tempo veriyorum. Bir Miraç abim öne geçip tempo veriyor.

(link)

(link)

(link)

Tam buralarda bir arabanın dengesiz biçimde turdaşımın önüne kırması ile çok ufak bir kaza geçiriyor. Korkacak bir şey yok. Bende yara bandı bile yok ama abim bir gün önceden eczane ziyaret etmiş gerekli malzemeyi temin etmiş idi. Demekki tedbirli olmakta fayda var.
(link)

Oda ne birisi bu turun günlük mesafe rekorunu mu kırıyor. Kokpitten ufak bir imaj

(link)

En sevdiğim yumurtalı yemek menemen miydi? Yoksa ona melemen mi deniyordu.

(link)

Bu ilçemizin Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yeri var. Ziyareti ihmal etmiyor. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.
(link)

(link)

(link)

Ziyarete epey vakit ayırıyoruz. Dinlenmiş olmanın ve şehitlerimizi anmış olmanın vermiş olduğu moral ile bir 20 km kadar daha gidiyoruz ve bu günlük bu kadar yeter deyip
(link)

bizim için özellikle benim için inanılmaz bir ortalama. Her şey dahil ortalamamız

(link)

O kadarda fazla bisiklet üzerinde kalmamışız. Brooks selem sağolsun.

(link)

İzmir Bostanlı ya girişte sanayi sitesinin yol kenarına kampımızı atıyoruz. Ben tek başıma olsam burda konaklamaya cesaret edemem. Kendisi sağolsun gerekli tedbirleri alarak güzel ve değişik yerlerde kamp atmamızı sağladı. İşi bilen dost bir başka oluyor...

Sonraki günde buluşmak üzere :uyku:

Scudo

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
Bu turun dönüşünde Assos yolunda Miraç abi ile tanışmıştık. Bizde Çanakkaleden Bodruma gidiyorduk.