Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul- Bodrum Ege turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında acsnake tarafından paylaşıldı.

1. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bu burda insanlarin ciktigi turlari gordum ve bende 2005 yilinin eylul ayinda ciktigim daha dogrusu ciktigimiz 2 kisiydik :) bisikler turundan biraz bahsetmek istedim.
    Yola cikmaya 6-7 ay oncesinden karar vermistik ve antremanlara baslamistik hersey ii digiyordu ykyok kotu bisi olmadi ii ditti ve eylul ayinda yolara koyulduk.
    İstanbul Eyupten yola ciktik Yenikapidan hizli feribotla bandirmaya gectik o feribota bir gidisimiz var off offf bole yagmurmu olr beee saatin sabah 5 inde.
    Bandirmada indik feribottan ki feribotta uzerimizdeki herseyi degistirdik spd icin tek ayakkabimiz oldugundan onlar haric tabii :) ilk konakladigimiz yerdede bi ates yakip ayakkabilarida yanina koyduk ve yarina hazirdi artiik ayakkabilar elbiselrde kurumustu tabiki neyse cadirda hazir hadi uyuyalim bu gun agirdi :)
    Neyse boyle basladi bisiklet turumuz buraya gun gun yazarsam insanlar sikilip okumaktan vaz gecer die kisa kesiim sonra arada yine maceralari yazarim
    Yol boyunca hep cadirimizda konakladik gunde ortalama 100km pedal bastik.
    Yolda bizi goren insanlarin hello die bagirmasi ve merhaba yanitini alinca yuzlerindeki ifadeyi gormeliydiniz
    Bostanlara girip kendimize kadar aldigimiz kavun karpuz domatez biber tabi koylulerin armagan ettigi hediyeler ve yiyeceklerde cabasi.
    Biz bu yolu tam 22 gunde tamamladik fakat 3gun Assos ta 2 gun Aliagada 2 gun İzmirde 2gun Ayvalikta 1 gun Bergamada 1 guTruvada kalarak yol almadan oldu amacimiz sadece yol yapmak olsaydi cok daha erken biterdi eminim fakat gezmek gormek yeni insanlarla tanismak bu isin en eglenceli tarafi.
    Yaa bunu soylmeden edemicem ayvalikta bir yagmura yakalandik seftali bahcesinde kalioduk o gece hikayeside cok uzun yaa neyse kalktigimizda bisikletlerimizzin tekerleklerinin bir kismi topraga gomulmustu ve cadirin tam ortasindan yani aramizdan butun gece dere akti dere yoktuda yagmur cok fenaaydii
    Bi tavsiye Zeytinlideki pilaja asla girmeyin bukadarmi diken olur ve hepsini lastikler toplar dodruma kadar diken ayikladik yama yapmaktan biktik valla yaa
    Dedigim gibi cok uzatmiim ben ara ara maceralardan bahsederim yine ama okadar eglenceli okadar guzeldiki anlatamam anlatmakla o hissi zevki veremem size.
    Eger aklinizda uzun bi tura cikmak varsa ekipmaninizi toplayin ve hic beklemeden ertelemeden en kisa zamanda yollara dusun derim ve cikma niyetiniz yoksada bu niyeti edinin derim :)
    Simdilik gorusmek uzere diorum.
    Yolunuz hep acik olsun uzun bir yolda bisikletin arkasinda heybeler mat ve uyku tulumu yuklu bi halde gorusmek dilegiyle. :)
    HOŞ-KAL'in

2. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    cok gusel bi tur olduguna eminim,,bizde bu nisan yada haziran başında aynı yolu gecmeyi dusunuyoruz,,fotolar yokmu??

acsnake bunu beğendi.
  3. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Fotolar var bayagida var aslinda boyutlari cok buyuktu onlari kuluctmedim daha once en kisa zamanda onlarlada urasiim ve bikactane bari koyiyim hee :)
    tamam tamam bunu yapabilirim :)

4. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten güzel ve zorlu bir gezi olmuş.Bununla beraber fotoğraflarla destekleyebilirseniz, süper olacaktır düşüncesindeyim.

acsnake bunu beğendi.
  5. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    candede, rockbu, tito ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    Fotoğraflar gerçekten çok hoş ellerinize ayaklarınıza sağlık arkadaşlar...

acsnake bunu beğendi.
  7. mzgrknc

mzgrknc Kıdemli Üye

Seviye:
    rotayi gosteren bi harita var acep? merak ettim... bir de nisan sonuna dogru bu ya da buna yakin bi rota izleyerekten bir tur yapmak istiyorum.. o tarihlerde yol arkadasi olmak isteyen varsa bi tanismak kaynasmak isterim... ilk kez uzun bi tur yapacagim, suzme acemiyim uzun yola... hormetler

acsnake bunu beğendi.
  8. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    daha once rotayi gosteren bir harita hazirlamamistim ama onuda en kisa zamanda hazirlayip buraya koyarim. bende ayniistikamet degil aslinda bi karadeniz turu yapmak istiyorum fakat bu aralar is guc borc harc mevzularindan dolayi yapamiyorum insallah yaz sonu bisiler ayarlayabilirim. tur arkadasi icinde aslinda bi baslik acsan tanisalim kaynasalim tura cikalim flm die bu isine yarayabilir belki hee ?

9. mzgrknc

mzgrknc Kıdemli Üye

Seviye:
    su harita mevzuuunda cok sevap olur ::d aslinda bu tur fikri bugun ani bi kararla olustu o gazla direkt foruma girdim baktim senin tpic karsimda en kisa surede yoldas basliii aciyorum.. tesekkurler

acsnake bunu beğendi.
  10. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    elinize sağlık çok güzel bi tur olmuş ben bişeyi merak ettim benimde gelecek planlarımda buna benzer bir tur varda benim bisiklettede düz maşa var .Düz maşa problem çıkarıyo mu amortisörlü maşa daha iyi bi seçim mi olur

acsnake bunu beğendi.
  11. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    harika bir gezi yapmışsınız.
    pedalları çeviren ayaklarınıza,yazıyı yazan parmaklarınıza sağlık.

not.devamını beklerisss ;)

acsnake bunu beğendi.
  12. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Biz bu tura 2 arkadas cikmistik ozaman bu tur icin fazla para harcadigimizdan yeni ve kaliteli bir amortisor alamastim uzerimde zoom marka bir amortisor ile almistim bisikletimi. bu amortisorden hic memnun degildim ve fazla agirdi bu yuzden kaliteli bi duz masa aldim tur icin. arkadasim rock shock marka bir amortisor aldi. Assos un o engebeli yollarina kaldirim taslarinin arasinda gitmeye mecbur kalana dek eski amortisorlu masa yerine bu hafif masayi aldigima cok memnundum cunku genelde asvaltta, asvalt disindada yavas kullanmistim assosta o yola girince anladim amortisorun onemini. butun taslari tek tek avucumun icinde hissettim arka tarafta agir oldugundan dengede zorlanma ve emin olun yolun bundan sonraki kisim icin cok onemi olacak akordumda bozulmalar meydana geldi. diger arkasim eglene eglene o tasli yokustan inerken ben cok zorlandim.
    Sonuc olarak amortisorun bu gibi durumlarda bir artisini gormus oldum. amortisorun kaliteside onemli tabii eminim ben o zoom marka amortisorumle ordan inmeye kaksam bu sefer kontrolum dahada zor olacakti hem agir hem amortisor gorevini tam olarak yapmiyor.
    Tur bittiginde 2. el bi magura buldum ve onu aldim 2. el oldugundan galiba ondada biraz sorun yasadim sonra rst marka orta ayar bir amortisor edindim sifirindan ve suan cok memnunum fakat biliyorumki daha kalitelileride var oda umarim ileride :)
    Umarim sorularina cevap olabilmisimdir
    HOŞ-KAL'in...

13. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    http://img291.imageshack.us/img291/240/turkiyeyeni12nx8.jpg

Yukaridaki linkte harita ve uzerinde yesille cizilmis izledigimiz guzergah mevcut aralarda oraya buraya sapmalar var bu ne yavv demeyin onlarda girip geri ciktigimiz gezmek icin parkur disina cikilmis yollardir..
    Haritayi kaydedip buyuturseniz goruntude cok buyuk bozulmalar olmuyor ve rahatlikla guzergahi secebilirsiniz.
    Umarim bu haritada istediginiz turdendir :)
    HOŞ-KAL'in tekrar tesekkurler gorusleriniz ve ayaklariniza saglik mesajlariniz icin..

candede ve horsepower bunu beğendi.
  14. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geziniz çok hoş olmuş .Bende bir süre sonra böyle bi gezi amaçlıyorum umarım olur.

Paylaşım için teşekkürler.

candede ve acsnake bunu beğendi.
  15. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Umarim bu amacina ulasabilirsin eminim cok eglenceli olacaktir senin icin ama bi tavsiye tek basina olmasin bu gezi arkadasindan destek alman veya ihtiyacin olacagi zamanlar eminim cok olacaktir.
    sole soyliim duygun olmasa bu turda olmazdi. beni tesvik eden aslinda ta kendisidir cok tesekkur ederim duyguncum. :)

duygun vural bunu beğendi.
  16. duygun vural

duygun vural Yeni Üye

pis yalaka :D

selam arkadaşlar gerçekten uzun yol bisiklet turu çok keyiflidir. gidin, görün, eğlenin, mücadele edin.

ha bu arada Duygun benim

acsnake bunu beğendi.
  17. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    acsnake bunu beğendi.
  18. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:
    Ya tam olarak hatirlamiyorum ama ayvalik kusadasi arasi biyer olmali bizim orada kaldigimiz gecede arkada gorulen heybetli otelde bi dugun vardi bangir bangir muzik bizde garipler otelim kumsalinda cadirimizla iste. keske bi gunluk gibi bisi tutsaydikta her animizi gun gun hatirlayabilseydik.
    sanada ii pedallar yolun acik olsun hep...

temucin90 bunu beğendi.
  19. rockbu

rockbu Aktif Üye

Seviye:
    Kıskandım sizi :D ben de bu yaz yapacak olduğum "hayatımın ilk uzun turu" projesi üzerinde çalışıyorum. Gerekli malzemeleri edinmeye 2 ay önce başlamıştım zaten. Böylelikle yaptığım masraf fazla acıtmıyo :) zamanı gelince tur düşünen arkadaşlarla irtibata geçeriz ;) paylaşım için teşekkürler güzel resimler. Umarım devamı da olur..

candede ve acsnake bunu beğendi.
  20. acsnake

acsnake Yeni Üye

Seviye:

Yolculuk ne tarafa? :)