İstanbul Bisiklet Yolu Haritası

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Bir gazeteden ekran görüntüsü almışım ama hangisi olduğunu bilmiyorum. Muhtemelen Hürriyet olmalı.

Güzel bir harita. Forumda da paylaşmak istedim.

http://www.ondereren.com/dosya/istanbul-bisiklet.jpg

Scudo

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
@Ahmet Ayaz

Bizim caddede bisiklet yolu varda haberim yokmuş :rolleyes: Gerçekten çoğu yanlış ama yeni yeni yapılıyor bisiklet yolları bazı caddelere.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Esasen Yeniköy 'luyum ama şu çekmekoy'de oturuyorum.Anadolu yakası Avrupa'ya göre daha iyi bisiklet yollarına sahip.

Msah1n

Üye
Tepki
34
İsim
Mert
Bisiklet
Mosso
Selamlar. Konuyu hortlatmak istiyorum. Aradığım şey tam da bu idi ama güncel gibi görünmüyor. İstanbul bisiklet yolu haritasına nasıl ulaşabilirim bilginiz var mı? Ve şunu da merak ediyorum. Kesintisiz bi şekilde sahil yolundan gezme şansım var mı? Mesela avcılar'dan Fatih'e kadar

Tepki
84
İsim
Enes Yıkılmaz
Bisiklet
Giant
@Msah1n
Haritada olası bisiklet yolları denilmiş. Benim anladığım kadarıyla "Buralara bisiklet yolu yapılabilir" düşüncesiyle hazırlanmış bir harita, İstanbul'daki bisiklet yollarını gösterir bir harita değil. Bisiklet yolları için Bisikletli Ulaşım Platformu'nun sitesini incelemenizi öneririm. Kendilerinin hazırlamış olduğu Bisikletli Ulaşım Haritası isminde bir de mobil uygulamaları var. Son zamanlarda uygulama hata verse de uygulamadan bisiklet yollarına bakabilirsiniz.

Sorunuza gelecek olursak; Avcılar'dan Fatih'e kesintisiz bir bisiklet yolu yok. Avcılar'dan başlayan bisiklet yolu Küçükçekmece taraflarında kesiliyor. Florya sahilde bir bisiklet yolu var ancak o da birkaç kilometre sonra kesiliyor. Bakırköy'de bir bisiklet yolu başlıyor ve Yenikapı'ya kadar uzanıyor ancak o da ara ara kesiliyor. Bir de Zeytinburnu-Yenikapı arası inşaat çalışmaları vardı, bisiklet yolları kademeli olarak yenileniyordu; son durum nedir bilmiyorum. Buralarda bisiklet yolu var dediğime de bakmayın, hepsi birbirinden işlevsiz. Girip gireceğinize bin pişman olursunuz. En güzeli ana yoldan kaptırmak ama olası bir kaza durumunda yönetmeliğe göre doğrudan siz hatalı kabul edilirsiniz, bilginize. Kazasız iyi sürüşler dileğimle.

Tepki
5
İsim
Alphan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba,
İstanbul için bisiklet kullanılabilecek yollar, istanbul içi ve yakın çevre ulaşımında veya şehirler arası giderken kullanılabilecek yollar ile denenmiş rotalara ilişkin adam gibi bir harita-rota bulamadım.
Denenmiş rotalar ve bisiklet kullanımına uygun yollar haritası var ise paylaşımınızı beklerim.
İyi günler...