Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul(Bandırma) - Bodrum (6-9 Ekim)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kurum tarafından paylaşıldı.

1. kurum

kurum Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,

Bir hafta öncesinden tur için gerekli eksikleri tamamlamak için(ki hemen hemen herşeyi) Yeşil Bisikletin yolunu tuttum. Gürsel Abi'ye öneri ve tavsiyeleri için buradan bir kez daha teşekkürler. Cuma akşamı hazırlıkları tamamladıktan sonra 6 Ekim Cumartesi Sabah 7:00 Feribotuna gidebilmek için Bostancı Deniz otobüsü iskelesinin kapısına dikildim.
    1.Gün İstanbul (Bandırma) - Balıkesir 127 Km

Feribot iskeleye yanaştıktan sonra aşağıya indiğimde çok yüklü iki adet bisiklet gördüm. Yanlızlıktan kurtuldum mu acaba diye sevinirken bisikletin sahipleri aşağıya indi. Franz ve Barbara çifti ile böylelikle tanışmış olduk.Bir senedir Asya'yı gezmekteler. İnternet siteleri: http://freenet-homepage.de/stoerch-besel/. Ziyaret etmenizi tavsiye ederim güzel fotolar var. Çanakkale tarafına gittikleri için beraberliğimiz kısa sürdü.

Bandırma'dan Varan Susurluk tesislerine kadar ciddi bir yokuş yok.

Tesislerden sonra ise 3 tane dik sayılabilecek yokuş var ardından da 5 Km'lik bir iniş. Sonrasında düz bir yoldan Balıkesir' e varılıyor.
    İlk gün olduğu için pek fazla yorulmamıştım. Küçük bir şehir turu ardından otelin yolunu tuttum. Sabah 06:30' a kurdum saati.

2. Gün Balıkesir- İzmir (193 Km)
    Sabah 7:00' de yoldaydım. 15Km kadar düz devam ettikten sonra hafif tırmanışlar başladı. Yemyeşil bir yol.

Kuraklığın boyutlarına bir örnek. Tamamen kurumuş!!

Yaklaşık 40 km ine çıka devam edip Aksihar' a 25 Km kala mola veriyorum. Garson arkadaşlar Manisa'ya kadar yolun dümdüz olduğunu ancak Manisa çıkışı dik bir rampa sonrası İzmir' e varıldığının bilgisini verdiklerinde rahatlıyorum. Manisa çıkışı sonrası rampayı pek ciddiye almıyorum. Oraya vardıktan sonra tırmanırız bir şekilde diye düşünüyorum.
    Tekrar yoldayım ve gerçekten de dedikleri gibi dümdüz bir yolda devam ediyorum.

Manisa'ya vardım Küçük bir mola sonrası tekrar yola çıkıyorum. Saat 15:30. Atatürk Heykelinden sonra yokuş başlıyor. Çok dik değil. Şu virajdan sonra biter diyorum bitmiyor, şu virajdan sonra kesin diyorum bitmiyor. Durmamak için direniyorum ama yolun gerisini gördükten sonra bu çabaların ne kadar boş olduğunu anlıyorum. Yokuş giderek dikleşiyor sonunda da adamı bisikletden indiriyor. Biraz yürüyerek devam ediyorum ama rampa kıvrıla kıvrıla devam ediyor. Tekrar biniyorum 10 pedal sonra iniyorum. 160 km sonra gerçekten çekilmeyecek türden bir rampa. İne bine tepeye varıyorum. Bir buçuk saattir rampayla boğuşmaktayım. Sonunda acısını çıkarıyorum. Gayet adil bir şeklide son sürat İzmir' e kadar iniyorum. İzmir tabelasının önünde bir foto çekmek için duruyorum ancak önünde askeri bir bölge var durdurmuyorlar mecbur devam ediyorum yola ve İzmir' e varıyorum.

3. Gün İzmir - Kuşadası (105 Km)

Dünkü yorgunluğun üstüne, bugün Kuşadasına kadar düz bir yolda gitmeyi umut ederek saat 10:00 gibi çıkıyorum yola. İzmir çıkışına kadar düz ama kalabalık e-5 karayolundan devam ediyorum. Havaalanının orada İzmir bitiyor yol tenhalaşıyor.

Selçuk' a kadar ağır ağır devam ediyorum.

Tek başıma yol almaktan biraz sıkıldım. Selçuk' a kadar zoraki pedal çevirip Yandım Çavuş Çöp Şiş cennetinde mola veriyorum.Tur başında yarımağız konuştum garson arkadaşlar ile uzun uzun konuşuyorum. Selçuk - kuşadası 20 km. Yemek sonrası ağır ağır pedallayıp Kuşadasına varıyorum.

4.Gün Kuşadası - Bodrum (152 Km)
    Sabah 7:00'de düşüyorum yola. Tam dinlenemedim ama son gün artık. Kuşadasından Söke'ye kadar tırmanışlar ve inişler. Yol hep böyle giderse işimiz var derken Söke ovası başlıyor. Tırmanışlarda kaybettiğim zamanı kapatmak için ortalama 34Km hızla geçiyorum ovayı. Sonrasında tekrar tırmanışlar başlıyor. Bafa Gölüne vardığımda güneş tepemde dikiliyor. Bafa gölü çevresinde küçük iniş çıkışlar var ama manzara çok güzel hepsine değiyor.

Ardından düzlük ve Selimiye köyü girişinde (Milas' a 15 km kala) mola vermek için gözlemecide duruyorum. Sahibi beni görünce Hello diye ayağa kalkıyor. "Hanımlar henüz gelmedi dolayısı ile yiyecek bir şey yok ama istersen melemen yaparım" diyor. Oturmuşum artık ne olursa kabulüm. Yemek sonrası konuşmaya başlıyoruz. Yolu soruyorum. Milas' a kadar düz diyor ama Milas'ın girişinde ve çıkışında iki tane dik rampa var diyor. Rampa benim duymak istediğim en son şey. "Milasın arkasından dolaşan başka bir yol var, dümdüz!" diye bana alternatif bir yol tarif ediyor. Gerçekten de rampalar ile karşılaşmadan Milas'ı geçip tekrardan Bodrum yoluna çıkıyorum. Kendisine duacıyım. Sonsuz teşekkürler.

Bodrum' a 40 Km var. Artık varmak için pedal çeviriyorum ama ben hızlanmaya çalıştıkça önüme yokuşlar çıkıyor.

Güvercinliği geçtikten sonra 15km kala Bodrum'da yaşayan Kuzenim karşı şeritden korno çalıp karşılıyor beni. The End. Bisikleti arabaya atıp evin yolunu tutuyoruz.

Bisiklet konusunda şanslıydım.İki zincir sıkışması dışında herhangi bir teknik sorun yaşamadım. Hava da çok güzeldi. Hatta Ekim ayı için haddinden fazla sıcaktı. Genel olarak iyi bir tur oldu. 3.gün ortasından sonra yanlız pedallamaktan biraz sıkıldım. Hepsi o.

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    çok güzel bir tur olmuş ayaklarına saglık, ben de yol bisikleti ile yapmayı düşünüyorum bu parkuru, biraz da olsa aydınlattı beni. tekrar teşekkürler paylaşım için ;)

3. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrik ederim oldukça performanslı bir tur olmuş :) herkes gibi benim de bu parkurda gözüm var .. turlarınızın devamını diler paylaşım için teşekkür ederim:cool:

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gerçekten güzel bir tur olmuş, şahsen bende tecrübe amaçlı böyle bir tur yapmak isterdim. Hem çok uzun değil, hemde anladığım kadarıyla çok zorlu bir parkur değil. Konuyu uzatmadan fotoğraflar için sağol, bacaklarına, emeğine sağlık. Daha nice uzun turlar dilerim.

5. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    Guzel bi tur gerceklesmis

Darısı bu turları dusunen herkezin basına

bu arada Burc = Franz ve Barbara gordukten sonra ne oldu merak ettim simdi

Fotolar icin tekrar tesekkurler

6. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    abi bence mesafeyi hafife alma pek :) ve günlük yapılan kilometreleri ve olayın ardı ardına hergün performanslı şekilde devam ettiğini de hesaba kat.. tekrar kutlarım..

kurum bunu beğendi.
  7. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Burç Bey Merhaba ,

Performansınız konusunda tebrikler.Çok güzel fotolar.Mevsimi gerçekten çok isabetli seçmişsiniz.

Selamlar,
    Tolga Gürgün

kurum bunu beğendi.
  8. PhysX

PhysX Aktif Üye

Seviye:
    vallahi bu parkuru biraz daha tanıdım iyi oldu :)

iyiki hava bozmamış :D

9. kurum

kurum Yeni Üye

Seviye:
    selam msd,
    bana ilk nerelisin diye sordular. (Türk cevabını pek beklemiyorlardı sanırım) sonrasında mail adresleri alındı verildi. İkiside konuşkan, sıcak insanlar. Kask takmıyorlardı. benim taktığımı görünce "Türkiye' de kask takmak zorunlu mu??" diye sordular:)

10. kurum

kurum Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,
    çok da şanslıydım doğrusu. 1 hafta geç çıksam sırılsıklam olacaktım.

11. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba Burç,
    Kısa zamanda uzun ve çok güzel bir tur yapmışsınız. Performansınızdan dolayı tebrik ederim.
    Biz de 29 Ekim haftasında İzmir - Bodrum yapmayı planlıyoruz. Ama farkı kıyıdan (Seferihisar, Kuşadası, Didim üzerinden) olması olacak. İnşallah hava durumu konusunda sizin kadar şanslı oluruz.
    Paylaşımınız için teşekkürler.

five