Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Ayvalık (14 -19 Ekim 2011)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özgür Emek tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese merhaba,

2 arkadaşımla beraber uzun süredir planladığımız İstanbul-Ayvalık-İstanbul turu için programımızı yaptık. Gerek antremanlarımız, gerekse tamamladığımız ihtiyaç listemiz sonucunda tur için hazırız.

Hava koşulları elverirse;
    14 Ekim Cuma sabahı Yenikapı'dan feribotla Bandırma'ya geçeceğiz. O gün Balıkesir'e kadar pedallayıp, geceyi Balıkesir'de çadırımızda geçireceğiz. Ertesi gün (15 Ekim) pedallayarak Ayvalık'a ulaşmayı hedefliyoruz.

Dönüş için ise hava koşulları elverirse;
    18 Ekim sabahı yola çıkıp, Balıkesir'e kadar pedallayıp geceyi Balıkesir'de çadırda geçireceğiz. Ertesi gün (19 Ekim) Bandırma'ya kadar pedallayıp feribotla Yenikapı'ya geçmeyi planladık. Yorgunluk ve hava koşulları gibi olumsuzluklar olur ise B planı olarak 19 Ekim sabahı Balıkesir'e kadar otobüsle gidip oradan Bandırma'ya kadar sürmeyi planladık.

Bu güzergahı araba ile çok kez kullanmış olmamın yanında, bu güzergahta daha önce bisikletle yol almış arkadaşlardan, Balıkesir civarında çadır kurulabilecek yerler başta olmak üzere önerilerini ve tecrübelerini bize aktarmalarını rica ediyorum.

Tur sonrası fotoğrafları buradan paylaşacağız.

Öneride bulunacak olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba; Öncelikle keyifle ve kazasız, belasız gider gelirsiniz inşallah...

Benzer bir turu (İstanbul- Çandarlı) bende planlıyorum.Ancak önümüzdeki sezon mümkün olacak.

Kendi turum için bende ön araştırma yapıyordum.Ve Susurluk, Balıkesir civarında çadırla konaklamayı düşünüyordum ancak orada belirgin bir kamp yeri bulamadım.Siz direk doğadamı çadır kuracaksınız yoksa bildiğiniz bir kamp alanı varmı ?

Özelliklede dönüşte tecrübe ve fotolarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum...

Özgür Emek bunu beğendi.
  3. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkürler Aydın Bey. Biz maalesef bir kamp alanı bulamadık. Bu noktada tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyoruz. O yolu araba ile sıklıkla kullanıyorum. Doğada gözüme çarpan, mola verdiğim birkaç yer oldu. Kampımızı doğada kurmayı düşündük bizde. Tecrübelerimizi ve fotoğraflarımızı bu başlık altında sizlerle paylaşacağız.

4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Özgür Emek bunu beğendi.
  5. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Barış Bey teşekkürler. Turunuz çok keyifli geçmiş görünüyor. Alternatif bir güzergah olabilir bizim için bu. Arabalardan uzak kalmak için ideal ve doğa ile daha iç içe.

Barış Kılınç bunu beğendi.
  6. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Turu iki kişi mi planlıyorsunuz yoksa katılıma açık mı? Ben de bu sene böyle bir tur istiyordum ama kısmet olmadı. Eğer katılım varsa ben de katılmak isterim. Geçen sene İstanbul-İzmir yapmıştık 2 kişi. Kamp için belirli bir yer planlamadık, müsait gördüğümüz yerde çadırımızı kurmuştuk.

Özgür Emek bunu beğendi.
  7. Aydın Diricanlı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Konu gittikçe heyecanlı olmaya başladı.

Takipteyim...

Özgür Emek bunu beğendi.
  8. Gökhan Özkorkmaz

Gökhan Özkorkmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili aydın o turu 1,5 ay önce ben çanakkale den çndarlıya yaptım.çok güzeldi. pazar günü konuşuruz.

mehmet kendir ve Aydın Diricanlı bunu beğendi.
  9. Aydın Diricanlı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bayramda mı oradaydın yani...Bende Çandarlı'daydım bayramda, zaten orada aklıma geldi bu tur işi.Pazar görüşürüz derken, Bebek kahvaltı işini mi söylüyorsun ? Eğer öyleyse orada olacağım. Tur hikayesini canlı dinlemek çok güzel olur, çaylar benden...

mehmet kendir bunu beğendi.
  10. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlginize teşekkürler Uğur Bey. Turu 3 kişi yapacağız. İlk uzun turumuz olacak ve performansımızı test etmek istiyoruz. Gidiş ve dönüşte birer gün çadırda kalacağız.Önümüzdeki sene uzun ve kamplı turlarda birlikte pedallamak isteriz.

Balıkesir civarında çadır kurdunuz mu? O civarda önerebileceğiniz bir yer varsa eğer paylaşımınızdan memnun oluruz.

11. Alfa_cube

Alfa_cube Forum Demirbaşı

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selamlar herkese,daha önce Balıkesir'de kamp yapmış olan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmasını rica ediyoruz..

12. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar;
    Aynı Rotayı Osman hocama (büyük turcudur kendileri) sorduğumda ana yoldan değil , kaz daglarının kuzeyine (bandırma-gönen-balya) güzergahından gidip , oradan geçilen bir rotadan bahsetti.Biz genelde varsa tenha yolları tercih ediyoruz. ayrıntılı bilgi isterseniz okerol@itu.edu.tr , den Osman Hocaya sorabilirisiniz sanırım.Alternatif bilmek isterseniz diye aktarıyorum, iyi turlar diliyorum

13. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    syt093 ilginiz için teşekkürler. Osman Hoca'ya e-posta atacağız. Onun tecrübelerinden yararlanmak isteriz.

14. Ali Özgür PEHLİVAN

Ali Özgür PEHLİVAN Yeni Üye

Anlaşılan rotamızı değiştirmemiz gerekecek..Arkadaşların tavsiye ettiği rota daha bi gidilesi geldi bana..

15. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Balıkesir civarında kamp kurduk ama tam hatırlamıyorum nerede kurduğumuzu. Biz çok plan yapmadan çıkmıştık. Petrollerin arka bahçelerine, okul bahçelerine vs gibi daha güvenli hissettiğimiz yerlere kamp kurmuştuk. Petroller 24 saat açık oluyor, görevlilerden izin alarak arka taraflarına kamp kurabilirsiniz.
    Keyifli bir tur olması dileğiyle

16. mehmet kendir

mehmet kendir Forum Bağımlısı

Seviye:
    keyifli gözüküyor ..iyi eğlenceler..

17. Gökhan Özkorkmaz

Gökhan Özkorkmaz Kıdemli Üye

Seviye:

Aydın bu pazar biz kıyıköy de olacağız. bu akşam bakırköy turu var,istersen orayada gelebilirsin. bende geçen bayram çandarlı da idim.

18. Aydın Diricanlı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kıyıköy'ü takip ettim.Bu akşam Bakırköy beni aşar bisikleti dağıttım, maşa, lastik , sele borusu giriştim.Olmazsa önümüzdeki hafta veya sonu görüşürüz.Size iyi turlar. Aslında Kıyıköy turuda çok cazip...Ama Mevcut çadır ve uyku tulumum uzun süre kullanılmadığından rutubet tarafından taca çıkarılmış :( Diğer kamp malzemelerimde var ama heybe, heybe teli, çadır , uyku tulumu derken beni aşar şu anda...

19. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese merhaba,

Planlamış olduğumuz turumuzu gerçekleştirdik ve dün akşam İstanbul'a döndük.

Maceralı ve yağmurlu başlayan turumuz çok keyifli sonlandı.

Fotoğrafları derleyip birkaç gün içinde sizlerle paylaşacağız.

Barış Kılınç bunu beğendi.
  20. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Planladığımız üzere 14 Ekim Cuma sabahı yola çıktık. Küçükçekmece tren istasyonuna gidene kadar biraz ıslandık. Yağmurun yağması morallerimizi bozmuştu. Bandırma'ya vardığımızda bizi yine yağmur karşıladı. Bandırma'da 1 saatlik beklemenin ardından yağmurun dinmesi ile yola koyulduk. Rotamızı Gönen-Kalkım-Edremit olarak belirlememize rağmen Gönen'de fikir değiştirerek, Balya üzerinden yola devam ettik. Bitmek bilmeyen yokuşları geçtik. Sebepli yokuşunu buradan tekrar analım. İlk gün sonunda Balya'ya gelip çadırımızı Balya'da kurduk. Ertesi gün Akbaş-Evciler köyü üzerinden Edremit yoluna bağlandık.

Islanmış bir halde Yenikapı İskelesindeyiz. İlk başlarda yağan sağanak yağmur ile yaşanan tereddüt sonrası geri dönüşün olmadığı yerdeyiz;

Gönen'e doğru zaman zaman rüzgarın, zaman zaman da köpeklerin hızlandırıcı etkisiyle bulutların arasında yol alıyoruz;

Yola devam;

Mola;

İstanbul trafiğindeki egzostlu havadan sonra, yüksek rakımlardaki bol oksijen ve seyir zevki yokuşların yorgunluğunu fazlasıyla aldı.

Bulutlara değerken;

Danişment Köyü bakkalında çikolata ve soda molası;

Balya'da çocuk parkında çadırımızı kurduk. İlk günümüzde Balya'ya kadar 98 km sürdük. Bu rotayı düşünen arkadaşlar Emniyet'in karşısındaki çocuk parkında çadır kurabilirler. Parkta tuvalet ve içme ve kullanma suyu mevcuttur. Karşısında emniyetin olması da güvenlik açısından rahatlatıcıydı. Yalnız ilçe sakinleri sizi turist zannederek gece 12'de yukardan "Good Night" "Hello" seslenişleriyle size sevgi gösterilerinde bulunsalarda, bunun dışında rahatlıkla uyuyabilirsiniz;

15 Ekim Cumartesi Ayvalık'a devam. O gün hava bulutlu olsa da yağmur hiç yağmadı;

Balya'dan sonra Akbaş-Evciler Köyü'nden Edremit yoluna çıktık. Bu güzergah sayesinde yolumuz 10 km kısaldı;

Gözleme molası ve zeytin ikramı. Biraz sonra yiyeceğimiz soğuktan önce içimizi ısıtan son yiyecekler;

Edremit'te son mola. 2 gündür süren yağmur, rüzgar, bulut ve çamur harbinden sonra deniz seviyesine inerek güneşi gördük.

Eve varış;

2 gün sonu;

Ayvalık tostu yemeden olmaz;

Özlem.A, Murat PEKER ve Alfa_cube bunu beğendi.