Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Aydın @ Haziran sonu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sezars tarafından paylaşıldı.

1. sezars

sezars Yeni Üye

Herkese selamlar,
    Bu forumda benim ilk mesajım. Geç de olsa üye olduğum için mutluyum.
    Salcano Astro 210 V bir bisikletim var. Kendisinden gerçekten memnunum, şu ana kadar bana ciddi bir sıkıntı yaşatmadı. Haziran'ın 15'inde işten ayrılıyorum ve artık hayallerimi ertelememe kararı aldım. Bu kararla ilgili ilk yürürlüğe giren hayal ise, İstanbul'dan yola memleketim olan Ege'ye gitmek. Şimdiden bu konuyu açıyorum ki hem başından itibaren sizin fikirlerini almak, hem de böyle bir yolculuğu yapacak arkadaşlara bir amatörün bu tura hazırlanışını göstermek.
    Turu 1 hafta olarak hesap ettim. Günlük km limitimi ise 100 km civarında belirledim. Turda tek başımayım ve kamp yapacağım. Çadır için kamping alanları ilk hedefim değil; benzin istanyonları, uygun açık alanlar, camiler asıl hedefim. Bu hafta, haftada üç kez olmak üzere Moda - Bostancı arası antremanlara başlıyorum. Uzun tura çıkmadan önce bir günlük tur da yapacağım demo olması açısından.
    Ekipman konusuna gelirsek, alacağım çok ekipman var ama ben işe ufak bir detayla başladım. http://www.ebay.com/itm/300898162049?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 Şöyle bir kilometre aracı satın aldım 28 fonksiyonlu. İşe yarar bir şey olup olmadığını geldiğince paylaşırım sizinle de.
    Dediğim gibi, burası benim not tutma alanım olsun, hem de sizinle birlikte fikir alışverişi yaptığım bir yer olsun istedim. Şimdiden teşekkürler...

2. blntdmr

blntdmr Yeni Üye

hayırlısı olsun .. ne mutlu sana . takipteyiz.. hayırlı yolculuklar....:)

3. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba, hoşgeldiniz,

Forumu epey karıştırmanız faydalı olacaktır. Hem teknik konularda, hem tur, kamp konularında bilgi edinmelisiniz. Eğer tecrübeniz yoksa patlak lastik tamiri, zincir temizliği, fren ayarı gibi temel konularda alıştırma yapmanızı tavsiye ederim.
    Turda alacağınız malzeme konusunu elbette araştıracaksınızdır, ama ben size mümkün olduğu kadar az malzeme almanızı öneririm. Rotayı da mümkün olduğunca çıkmadan belirlemenizi öneririm.

4. sezars

sezars Yeni Üye

Sağolun.

Rotayı çıkmadan önce belirleyeceğim. Ek olarak alternatif yollar da belirleyeceğim herhangi bir sıkıntıya karşı. Aslına bakarsanız pedallamaya İstanbul'dan başlayıp başka hiçbir araç kullanmamayı düşünüyordum ama sonradan feribotla Mudanya'ya gitmek aklıma geldi. Çünkü o yola kadar bisiklet için pek elverişli yollar olmadığını düşünüyorum. Yoksa yanlış mıyım?

5. berk41

berk41 Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Merhaba Barış, hemen hemen benimle aynı zamanda çıkıyorsun yola. Bende Kocaeli'den Muğla'ya tur yapacağım. Kocaeli'den geçersen sana arkadaş olmak isterim :)

6. Bilal Demir

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115375&p=1455922&highlight=#post1455922

Bu konuyu inceleyebilirsin.
    İstanbul'un trafiğine girmemek için feribot kullanmak mantıklı. Veya pedallayacağım diyorsan Tekirdağ üzerinden gidebilirsin.

Bu yolculuğu bir arkadaşla yapmanın çok faydaları olacaktır. Hem güvenlik açısından, hem yol arkadaşlığı etme bakımından, hem de yardımlaşma bakımından. Ama kondisyonlarınızın birbirine yakın olması gerekir.

sezars bunu beğendi.
  7. sezars

sezars Yeni Üye

@Berk, tabii ki mutluluk duyarım. Tarihler uyarsa birlikte yolculuk yapabiliriz. Ben henüz kesin tarihi netleştirmedim ama Haziran'ın 27'sinden sonra olacağı kesin.

@Bilal Demir, pedallamak daha çok hoşuma gidebilir ama sadece bu yüzden kötü yol çekmek istemiyorum açıkçası. Ama Tekirdağ güzel bir alternatif olabilir, iyice araştıracağım, çok teşekkür ederim.

8. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://bisikletturlari.blogspot.com/p/bisiklet-turlar-hakknda-faydal-bilgiler.html?m=1
    Bunu okudunuz mu hocam? Bana okumuşsunuz gibi geldi :)
    Ben de İzmire gitmeyi planlıyordum. Rota:Ev, Yeşilköy Caddesi(Atatürk Havalimanı yanı), Sirkeci-Harem(feribot), Eskihisar-Topçular(feribot), Yalova, Gemlik, Bursa, Susurluk(yörsan tesisleri civarlarında konaklama), Balıkesir(çevreyolu), Akhisar, Manisa, Manisa-Turgutlu yolu, Uşak-İzmir yolu. Belki Manisaya kadar beraber gidilebilir. Yolda Gemlik, Susurluk ve Akhisar çadırlı konaklamaya uygun olabilir. Bu durumda benim günde 120 km falan gitmem lazım en az. Belki beraber gitmek düşünülebilir.(Manisa'dan geçecekseniz oraya kadar.

9. sezars

sezars Yeni Üye

@Salih, evet okudum, hatta en kapsamlı okuduğum makale sanırım o :) Güzel güzel, bir ekip oluşuyor burada, tarihleri uyuşturursak neden olmasın ;)

10. Bilal Demir

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    En büyük sorununuz sıcaklar olabilir. Turu gerçekten keyifsiz hale getirebilir bu tarihlerde sıcaklık. Bunu yolculuk saatlerini planlayarak çözebilirsiniz. 27 Haziran tarihinde başlayacaksınız, aşağı yukarı 5:30 da güneş doğar ve 21:00 de batar. Sabah gün doğumundan itibaren 4 saat, akşam batmadan evvel 3 saat pedallamak bir çözüm olabilir.

Tabi ben kestirmeden düşündüm, yol planına göre ayarlama yapılabilir.

sezars bunu beğendi.
  11. sezars

sezars Yeni Üye

Ekipman için kendime bir liste hazırlıyorum. Eski bir kaskım var ve bunu kullanmayacağım. Çünkü ne kadar sağlam bilmiyorum. En önem verdiğim kısım da burası, bana gerçekten kaliteli bir kask önerebilir misiniz?

12. Atahan Eker

Atahan Eker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba Barış Bey,

Haziranın sonunda İzmir'den Muğla'ya tur yapacağım. Aynı zamana denk gelirse katılmak isterim

13. sezars

sezars Yeni Üye

Beni baştan beri bir arkadaş bulmam konusunda uyarıyorlardı ama ben o dönem böyle bir yolculuk yapacak kimseyi tanımıyordum. Foruma geldim ve bu gidişle hiç yalnız kalmayacağım yollarda, ne güzel :)

Selam Atahan, irtibatta kalalım, denk getirmeye çalışalım ;)

Atahan Eker bunu beğendi.
  14. Atahan Eker

Atahan Eker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hatta forumdan bir arkadaş daha aynı tarihlerde bana eşlik edecek böylelikle 4-5 kişi oluruz sanıyorum. Umarım tarihleri denk getirebiliriz.

15. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aslında son 2 hafta kala ve 1 hafta kala bu konu tekrar parlatılırsa o zaman kimin gelip gelemeyeceği daha belli olur sanıyorum. Ben şahsen ailemle tartışıyorum. Sebep: Yalnız başına güvenli değilmiş. Diyo annem babana bile izin vermezdim :D. Yok şehirler arası bomboş yol. Benzinliğin arkasına veya yakınına iyi görünmeyecek bir yere kur çadırı, karanlıkta kimsenin ruhu duymaz. Ama dinleyen kim? Bakalım. Grup olursa iş daha kolay olur belki.