Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Antalya turu için yardımlarınızı bekliyorum.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Burak ERDEM tarafından paylaşıldı.

1. Burak ERDEM

Burak ERDEM Yeni Üye

Seviye:
    Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama ilk konum olduğu için affınıza sığınıyorum.

İyi bir bisiklet sürücüsü olduğumu düşünsem de şimdiye kadar en uzun yolculuğum 50-60 km. Ama deli cesareti midir bilmem bir arkadaşımla uzun bir tur yapmaya karar verdik. Haziranda İstanbul - Antalya arası pedal çevirmeyi düşünüyoruz. Bu güzergah hakkında bilgisi olanlardan, uzun yolculuk yapanlardan, benden fazla bilgisi olanlardan (forumdaki herkesten) yardım bekliyorum :) Şimdiden teşekkürler ;)

Bizim için en önemli 2 durak İnegöl ve Sandıklı. Tahmini güzergahımız, duraklarımız ve güzergahlar arası yaklaşık mesafeler ise şöyle.

İstanbul - İzmit 110 km
    İzmit - İnegöl 112 km
    İnegöl - Kütahya 107 km
    Kütahya - Sandıklı 137 km
    Sandıklı - Isparta 105 km
    Isparta - Antalya 124 km

Tolga Gürgün bunu beğendi.
  2. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    Cok uzun turlardan önce kısa turlar yapmak gerekir bence. Bisiklette ağırlık taşımaya, kamp yapmaya, çadırda uyumaya alışmak lazım. Hedeflediğin turdan önce mutlaka 2-3 günlük turlar yapmanı öneririm.

Burak ERDEM bunu beğendi.
  3. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Burak Bey Selam ,

En fazla 50-60 km yaptım diye yazmışsınız , toplam 700 km yi 6 gündemi yapmayı planlıyorsunuz ?

Kamplımı gidiceksiniz , yoksa otellerdemi konaklayacaksınız ?

Yollardaki tecrübelerinizden ve fotolardan bizleri mahrum bırakmayın ..:)

Tolga Gürgün

Tek Tabanca Bisiklet ile Türkiye Mesafe / Gün Rekoru İçin Tıklayınız

4. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba
    Bende size aynı şeyi söylemek istiyorum fizik güç olarak düşünmek yetmez yola psikolojik olarakta hazır olmalısınız kamp yapmak aynı bir tecrübe ve bilgi gerektirir yükle yol yapmakta aynı şekilde 2-3 günlük bir iki tur arkası 700 km deneyin derim. Daha önceden dağcılık vb eğitiminiz varsa bilemem. Yolunuz açık olsun

5. bykomik

bykomik Üye

Seviye:
    kardeşim deli cesaretideme ona bizim gibi çok işi var bence istanbul,antalya benimde aklımdan geçio daha mayısta bisiklete başladım benim tur bike çadırı fortbagaja bağlıcan gezcen diyar diyar

6. Burak ERDEM

Burak ERDEM Yeni Üye

Seviye:
    karatren; önerin için teşekkür ederim. İstanbul'dan Feribotla gidebildiğimiz yere kadar gidip oradan Çanakkale'ye geçmeyi düşünüyoruz. Bisikletle ağırlık taşıma konusunda çok iddialı olmasam da kamp tecrübem ve çadır bilgim var(en azından bu tura yetecek kadar :) )

Tolga Gürgün; kampla gitmeyi düşünüyoruz ve duraklarımıza yazdığımız İnegöl ve Sandıklı için kararlıyız :) İnegöl durağımız Oylat kaplıcasında olacak. Oylat kaplıcası mutlaka görülmesi gereken bir yer diye düşünüyorum ve orada 1 gün kalmayı bile düşünüyoruz. Benzer şekilde Sandıklı da Afyon'a balı bir kaplıca. Turumuzu yaparsak elbette sizleri görüntüsüz bırakmayacağız :)

kayhan1907; dediğim gibi öncesinde Çanakkale turu düşünüyoruz. Bakalım hayırlısı :)

bykomik; etrafımda bunu başarabileceğim konusunda epey şüphe var ama bunu yapmayı ve onları tur görüntüleriyle muhatap etmeyi istiyorum :D

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum :)

Tolga Gürgün bunu beğendi.