İstanbul - Antalya Turu 1552 km

Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
tek eksiğin kask hocam 1500 km kasksız gidilir mi?

• Beğen
Tepkiler: Recepcal

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Süper tur olmuş, anlatımda çok hoş... Ellerinize ayaklarınıza sağlık :)

• Beğen
Tepkiler: BurakSayın

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Demin Eceabattan Çanakkaleye geçtim :) 3.49 daki bisikleti koyduğunuz yerde benim beygir vardı :D

• Beğen
Tepki
27
Bisiklet
Kron
Öncelikle yolculuğunu paylaştığın için teşekkür ederim.Benimde böyle bir hayalim var ve seneye bende Yalova-Antalya seferime başlayacağım inşallah.Yapmış olduğun yolculukta bizlere zorlukları ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini,neleri almamız gerektiğini belirtirsen çok yardımcı olmuş olacaksın.Seni tebrik ediyorum ve darısı başıma diyorum.

• Beğen
Tepki
23
kask var hocam, bazı yerlerde çıkarttım. O kadar sıcaktı ki... Dayanamadım artık.

Tepki
23
@Bahadır Ulusoy

kask var hocam, bazı yerlerde çıkarttım. O kadar sıcaktı ki... Dayanamadım artık.

Tepki
23
@Oğuz Özgenel

Öncelikle standart yok ekipmanları ( yedek parçalar, kask, çadır, harita , ilk yadım çantası vs. vs. ) onun dışında eğer kamp yapacaksan benim gibi, mutlaka kamp ocağı al yanına. Giysi olayını sakın abartma 3 tshirt 2 şort ile olay bitti :) aa tabi soğuk geceler olma ihtimaline karşı polar da al bir tane. En zor olay sıcak, ve su ihtiyacı çok fazla oluyor. Mutlaka yedeğinde bol bol su bulundur. Otoyollarda özellikle tır ve kamyonlara dikkat. Rampa inişine geçmeden önce mutlaka ama mutlaka frenlerini kontrol et. Tutmayacağı yada arıza yapabileceği gibi en ufak bir şüphe dahi olsa çok yavaş in. Şimdilik bunlar, daha başka şeyler gelirse aklıma yazarım

Tepki
27
Bisiklet
Kron
Cevabın için teşekkürler.Kamp mutlaka yapacağım.Kamp olmazsa olmaz :) Sizin göstermiş olduğunuz sahillere gelince ben kesin kendimi tutamam 1 gün kalırım bol bol denize girerim sanırım :) Gopro hero3 black edition alıp herşeyi olabildiğince kayıt etmek istiyorum.Yavaş yavaş topluyorum ekipmanlarımı.Seneye inşallah aksilik olmaz ise yollarda olacağım.

B.Konak

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Trek
Kısa film tadında akıcı ve güzel bir paylaşım olmuş.
Tebrik ederim.

Saygılarımla,

• Beğen

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Tebrikler. Gerçekten ilham verici. Tur yapanların sayısı çoğaldıkça bisiklet kültürü gelişecek diye düşünüyorum :)

• Beğen

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok güzel bir tur olmuş pedalınıza sağlık. resimlere baktıkça insanın içini bir çoşku basıyor. çikolata yemek gibi ama daha fazlası.
buna çok benzer bir rotayı bende bayramdan sonra yapmayı planlıyorum. öneri ve uyarılarınıza açığım :)
ayrıca fonda çalan şarkı çok hoşuma gitti. böyle güzel bir şarkıyı bana farkettirdiğiniz için teşekkürler :)

• Beğen
Tepki
23
@Melih AÇIK

Çok sağ ol dostum.... Yukarıda bir yerlerde bazı öneri ve uyarılarda bulunmuştum bir arkadaşıma, kısaca kamyon ve tırlara dikkat et ayrıca su yedeğin bol olsun mutlaka. Şarkı flört grubunun. Benim de çok sevdiğim bir şarkıdır.

• Beğen
Tepkiler: Recepcal

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
şarkıyı benimsedim :) öneri ve uyarı derken aslında yolda genel olarak dikkat etmemiz gereken şeyleri değilde o rota boyunca yapılması gerekenler, uğranabilecek yerler yada suraya bulasma gibisinden şeyleri kastetmek istemiştim

Tepki
23
@Melih AÇIK

Rotaya nereden başlayacaksınız bilemiyorum ama ben şöyle bir iki detay vereyim. Öncelikle Tekirdağ üzerinden gidiyorsanız Uçmakdereyi mutlaka görmelisiniz, 11km lik toprak yol rampa çıkışı zorlayabilir ama dayanın, sonu çok güzel :). Mürefte mutlaka uğranılması ve insanları ile sohbet edilmesi gereken bir belde, Şarköy' ü es geçin. Gelibolu - Eceabat yolu muhteşem. O yolda hem bisiklet sürmekten hem de tura çıkmış olmaktan dolayı çok mutlu hissedersin. Çanakkale çok güzel bir şehir, Çanakkale - İzmir yolu sürüş keyfi açısından çok iyi, bir iki sert rampa var ama olur o kadar. Asos ve kadırga koyunu çok sevemedim ama yolları zevkli. Konaklamak için kadırga koyunu seçme, yol kenarında bir benzinci yanına kamp atsan daha mutlu olabilirsin. Ayvalık tan Dikiliye kadar olan bölüm hep tatil köyü modunda, konaklamak sana kalmış. Ama ben dikiliye kadar gittim. Dikiliye gir, 300 - 500 m kadar sonra sağdan sahile bir yol iner ( çarşıya gelmeden önce ) o kumsala kamp at. Bayılacaksın :) Dikili de Şerif ustayı mutlaka gör. Ömründe görebileceğin en iyi ve tatlı bisiklet ustası, bakma asabi göründüğüne, şeker gibi adam :) İzmire Aliağa yolundan gideceksen mutlaka 17:30 dan önce veya 19:30 dan sonra git. O saatler arası tır ve kamyonlara geçiş veriyorlar, 3 kez ölümden döndüm. Pis herifler 30cm mesafeden geçiyorlar yanımdan. Ayrıca çok rüzgarlı bir yol orası dikkat. İzmir çıkışı Güzel bahçeye uğra mutlaka Hermes bisiklet var orada Sungur diye geç bir bisikletçi kardeşimizin yeri. Muhteşem bir insan ve çok iyi bir usta. Bakım falan yapmak gerekirse git, bakım gerekmezse de uğra, mutlaka faydası olur sana. Sığacık fotosu gördüm sende, ama ben akarcayı daha çok sevdim. :) Sığacıktan 8- 10 km sonra sanırım. Selçuk, efes görmeden ölme dediğim yerlerden. Selçuktan pamucak tarafına giderken motokamp var Turgay abiye selamlar :)) Kuşadası çeşme vs benim tarzım değil ama seni bilemem, ben uğramadım bile.Didim, denizi ve apollon tapnağı muhteşem, ama kalınırmı bilmem. Ben orman kampında kaldım ama sabah erkenden kaçtım oradan :) Bodrum yarımadası , köyleri için görülmeye değer. Yolları zor biraz. Gümüşlükte kamp atılabilir. Rota bodrum yarımadasından mutlaka Mazı köyü üzerinden çökertme ye uzanmalı. O yollar çok zor ama o kadar güzel ki.... Çökertmeye inen rampa çok tehlikeli, aman yavaş. Çökertmede kalınmalı bir gece mutlaka. Ören, Akbük ve Akyaka zaten artık anlatılmaz yaşanır yerler. Akayakada kalırsan delimehmet fırtınasına dikkat, çadırını sağlam kur :) Freewheelies diye bir bisiklet kiralama yeri var, Çağatay ve Işılay diye iki çok güzel insan var orada. Gerekli desteği sağlarlar. Vaktin ve enerjin kalırsa Marmaris ve datça bölgesine gir. Benim param bitmişti ve vaktimde azalmıştı o nedenle giremedim o bölgeye. Köyceğiz muhteşem bir yer. Göcek tarafına ulaşmak için ya çok dik ve uzun bir rampayı aşacaksın veya tünelden geçmek için bir kamyonet ile anlaşacaksın. Ben rampa aşmak zorunda kaldım. O rampayı aşmadan önce iyice dinlen, ve mutlaka erken saatte git. İnişi çok sakat ona göre. Göcek çok güzel ama 2 km sonrası yanılmıyorsam İnecik di ismi harika bir plaj var orada mutlaka kamp yap. Sonrası zaten fethiye kalkan ve kaş... Ben Göcekten sonra durmadım.. Son gün 136 km gittim. Şimdilik aklima gelenler bunlar :) Umarım faydası olur