Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Ankara arası en iyi kargo yolu

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Buğra Otaklı tarafından paylaşıldı.

1. Buğra Otaklı

Buğra Otaklı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Değerli arkadaşlar bisiklet dünyasına yeni adım attım istanbuldan bir bisiklet aldım arkadaşım vasıtası ile kendim Ankara da ikamet ettiğim için bisikletin Ankara ya gelmesi gerekiyor bu konu da kargo şirketlerine bir araştırma yaptım ama karşıma çıkan tablo korkutucu oldu bisikletin buraya gelmesi için ortalama 150 lira civarında para istediler acaba başka alternatif bir yol var mıdır?

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Paketleyip verebiliyorsa bir otobus firmasina versin. Ama riski var tabii.

Buğra Otaklı bunu beğendi.
  3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Yapmanız gereken en önemli hususlardan biri paketlemenin çok iyi yapılması. Neredeyse hiçbir kargo firması sizin malınıza adam akıllı özen göstermiyor. Bu duruma dikkat edin. Çok sağlam bir şekilde paketlerseniz Mert beyin söylediği gibi otobüs firmaları ile gönderebilirsiniz. Gönderdiğim kutulara kıyasla söylüyorum yine 50 60 tl den aşağı almazlar. Arkadaşın oradan otobüse verir. Sana otobüsün plakasını hareket ve varış saatlerini şöför ün telefon numarasını verir. Sen bisikleti Ankara da alırsın. Yada arkadaşın güzelce paketi yapıp kargo şirketlerini dolaşsın. Bazı kargo şirketlerini dolaşsın. Kargo şirketleri bazen kargoların üzerine farklı fatura etiket her neyse düzenleyerek fiyatta pazarlık usulü anlaşarak kargoları götürebiliyorlar. Şansınızı böyle deneyebilirsiniz. O da olmadı ptt ile gönderim yapabilirsiniz bisikleti büyük ölçüde söküp parçalayıp öyle kutulayarak. Denizli den Kocaeli ne kadro göndermiştim. Yol bisikleti kadrosu 35 tl civarına götürmüştü ptt hem de kargoya verdiğimin ertesi gün adrese hiç sorunsuz ulaşmıştı. İstanbul Ankara arasıda kısa sürede gelir galiba. PTT de 55 60 tl civarı bir ücret çıkıyor bildiğim kadarıyla bisiklet gönderimi için.

Buğra Otaklı ve ufuk şimşek bunu beğendi.
  4. Buğra Otaklı

Buğra Otaklı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mertin dedigi gibi otobüs yoluyla gönderdim 50 lira fiyat tuttu sonuç olarak bu kargo işinde en temiz olay otobüsle göndermek oluyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi