Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Anadolu Yakası yardım lütfen

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Çağatay Utku tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Utku

Çağatay Utku Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhaba arkadaşlar forumda biraz yeniyim umarım doğru yere açmışımdır konuyu :)

5 gün önce bir bisiklet alarak bu spora gönül vermiş bulunuyorum ancak yeni olduğum için bisiklet ayarları vs hakkında detaylı bir bilgim yok ve malesef yaşadığım yerdeki bisiklet tamircisi pekte işini özenle yapan biri değil. .. Neyse bisikletim Salcano city sport 50 çünkü aldığım bayii city sport 40 konusundaki israrima karşılık ellerinde olmadığı için arka vites artırıcımı ücretsiz olarak altus ile değiştirdi ve bu şekilde bisikleti teslim aldim.

Her aksam 15-20 km lik turlar atıyorum ama bisiklette kimi ayarlar bozukmus gibi geliyor mesela vites 6dan 5e zor düşüyor, gidon sanki çok az sağa çekiyor ve arka teker den sürtme sesi geliyor hatta ses de değil his çünkü tam anlamıyla bir ses duymamakla birlikte eger kadroyu tutarak arka tekeri cevirirsem bir sürtme farketdiyorum bu da bende acaba jant yamuk olabilir mi düşüncesini oluşturdu.

İstanbul Beykoz da yaşıyorum bisikletten tüm ayarları yapabilicek kadar anlayan bir arkadaşımızla bulusmak ve ondan yardım almak istiyorum umarım biri gönüllü olur aranızdan :) Okuduğunuz için teşekkür ederim.

2. Çağatay Utku

Çağatay Utku Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar daha yeni aldığım için fazla zaman geçmeden eger bir hatası varsa geri götürmek istiyorum ?

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çağatay bey ,
    deltaya kadar gideceksiniz fenerbahçe stadının orada,
    orada sizinle ilgilenirler ..

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Çağatay bey boyunuza ve fiziksel özelliklerinize göre doğru seçimi yaptıysanız sorun yok sonuçda;yeni bir bisiklet sağı solu gacırdayıp gucurdayacak elbet sürtecek zamanla donanımlar alışacak zaten aldığınız yer size demiş olması lazım belli bir süre sonra ince ayarları yaptırmak için gideceksiniz.ozaman ince ayarlardan sonra baktınız yine aynı şeyler oluyor gerekeni yaparlar..

5. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bisikleti yeni aldım demişsiniz ilk bakımlar ücretsizdir. yetkili servise gidip bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir.

ve 1 ay sonrada periyodik bakım zamanı gelir.yağlı bakımda denir yağları akortları civataları ve ayarları yapılır. yani bisikleti alıp bakımını yaptırana kadar böyle sorunlarla karşılaşacaksınız.

6. Çağatay Utku

Çağatay Utku Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Teşekkür ederim arkadaşlar içim rahatladı sayenizde :)