Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul adapazarı bayramın 2.veya3. günü

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ilyas yiğit tarafından paylaşıldı.

1. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    s.a. öncelikle herkese hayırlı ramazanlar.ben aranıza yeni katılan birisiyim.bisiklet heyecanını daha önce yaşamıştım 18 li 20 li yaşlar araında.ama bu heyecana uzun bir ara verdim.ama şimdi yeniden bisiklet heyecanını yaşıyorum.yeni bir bisiklet alıp uzun turlar yapamayı hedefliyorum.şimdi önüme koyduğum ilk hedef bu ay içerisinde bir bisiklet alıp bayramda istanbul adapazarı yapmak istiyorum..belkı arntreman ve fiziki yonden buna hiç hazır olmayabilirim ama bunu denemek istiyorum.büyük bir aksilik olmaz ise ,ve bu zaman içinde bisikletle otarafa yol almak isteyen arkadaşlar var ise yol arkadaşınız olmak isterim...

Eray Aksoy bunu beğendi.
  2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ilyas dostum
    bostancıdan izmite kadar yol düz sayılır gebze taraflarında uzun süren eğimi fazla olmayan rampalar mevcuttur herekeden aşağı yokuş inişi vardır izmite doğru bir yerde yol daralmaktadır izmitten adapazarı tarafına gitmediğim için sana bu kadar bilgi verebilirim o gün için sıcaklık ve rüzgar durumu önemli

başarılar .

:in:

3. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    sağol kudret abi değerli bilgiler için

4. cemal_007

cemal_007 Kıdemli Üye

Seviye:
    bende izmitden adapazarına bilgi vereyim izmitden sonra fazla rampa yok yol yeni ve emniyet şeriti var

yasin emre erdoğan ve ilyas yiğit bunu beğendi.
  5. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    çok sağol.bu bilgiye çok sevindim.:) inşallah bu hedefimi gerçekleştirir sizinle paylaşırım.inşallah bu dedikleririniz d 100 karayolu içindir.d 100 den gitçem inşallah bir sorun olmazsa...ilgilenen herkese teşekkurler...

6. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    D-100 rotan hakkında biraz araştırma yap ve burada yayınlada bende faydalanayım... Senin parkur benimde ilgimi çekiyor... teşekkür

7. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    aşağıdaki linkte rotamı goreceksın...istanbuldan adapazarına gitmek bır hayal gibi ama neden olmasın diyorum.hiç olmaz ise izmite kadar giderim.inş bu hayali gerçekletirebılırım

8. enes yaman

enes yaman Yeni Üye

Seviye:
    bende katılmak isterim ama ben pendikte oturuyorum nerde buluşabiliriz ve hızınız nedir ortalama

9. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam, benim de uzun süredir kafamda şekle sokmaya çalıştığım bir güzergah bu. Gerçi ben trenle Sapanca'ya kadar gidip, gölün etrafından dolanarak bisikletle İstanbul'a dönmeyi planlamıştım ama seninkine uygun değiştirebilirim de. Ama açıkçası d-100 beni çok korkutan bir yol, otobandan giderken Gebzeden sonra aşağıya d-100 tarafına bakıyorum, dapdaracık bir yol gibi gözüküyor, emniyet çizgisinden sonra yeterli şerit var mı?

Aslında içimdeki samimi fikir, hem tanışmak için fırsat olması açısından, Kudret abi'nin böyle bir tura önayak olup bizi toparlayıp götürüp getirmesi......

Ataşehirdeyim...

Murat Semiz

10. Eray Aksoy

Eray Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Başarılar abi kendine dikkat et.

11. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, bir Adapazarı'lı olarak bu güzergahı devamlı kullanıyorum. Rakım farkının çok olmadığı bir güzergahtır. Dolayısıyla eğimden kaynaklanan bir zorluk olma. Fakat gelgelelim herşey de eğimden ibaret değil. Yolunuz Anadolu yakası gişelerden itibaren Adapazarı gişelerine 130km olur. D-100 sanırım biraz daha uzun olacaktır. Eğer Adapazarı merkeze gidecekseniz Sapanca'ya geldiğinizde yol ikiye ayrılacak. Bence Kırkpınar tarafından değil de Eşme tarafından gitmekte fayda var. Çünkü o tarafta duble yol var ve çok daha güvenli olur. Ben de yıllık iznimde bisikletimi alıp götürmüştüm Adapazarı'na. Bakarsınız bayramda gelirken de getiririm, hem beraber bir tur da yapabiliriz ;) Selamlar...

12. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    ilgin için teşekkur ederim.dediğim gibi henuz bisikletimi almadım.eski bir bisikletim var onu kullanıyordum.profesyonel olarak hiç kullanmadım.yani km saatim vesairelerim olmadı o yuzden hızım nedir yada ortalama ne hızla gidebilirim onuda bilmiyorum.ama diyebileceğim hızlı bir tempoyla gidebileceğimi zannetmiyorum.bu arada bisikletimi bu hafta sonu alabilirim.sedona 711 karar verdim .inşallah hayırlı our

13. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    ben herşeyi ilk kez yapacağım o yuzden bu konuda acemıyım.aslında bende ilk önce senın gibi trenle gidip orda gezmeyi düşünmüştüm.bu ikinci plan gibi ama ubda olabilir.d 100 den gitme fikri ise otobanın yasak olması sebebiyle.eğer bu konuda sıkıntı olmuyorsa otobandanda gidilebilir.dedğim gibi bu konude herşeyde acemıyım.ama bu turu yapmak isteğimde hiç azalma veya çekınme yok...ilgine teşekkurler

14. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba .bu guzergahı otobandanmı yoksa d100 denmi geçerek kullanıyorsun.otobandan gitmekte bir sıkıntı olmuyorsa polis vesaire ordan gidebiliriz.istanbul adapazarı arasını ne kadar surede gidiyorsunuz acaba.tavsiyelerin için çok teşekkurler.bu turu yapmama herhangi bir engel olmadıkça yapmayı düşünüyorum.size ulaşbileceğim herhangi bir iletişim noktası verbilirmisiniz.email adresi olabilir.benim adres zaraliilyasyigit@hotmail.com çok teşekkurler...

15. Emin Kalender

Emin Kalender Yeni Üye

Oncelikle bu forumda ki ilk iletim...Merhabalar

Bayramda bende eskisehre gitmeyi dusunuyordum.. Adapazarindan sonra tren ile gidebilrmiyim onu bilmiyorum?

Bir de trene bisiklet aliyorlarmi paket yapmadan?

16. Ozan Seyyah

Ozan Seyyah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba,ben iki hafta önce eskişehirden istanbula trenle bisikletimi getirdim,evet trene alınıyor bisiklet paket yapılmadan ama 5 tl bagaj ücreti alınıyor.bir de biletleri kontrol eden adamın suratını çekmiştim iki saat.trende bisiklet taşınır mı gibi saçma sapan bir soru sormuştu.kısaca evet taşıyabilirsin ama bir de adamına denk gelmek gerek :)

17. tolga.aydogan

tolga.aydogan Üye

Seviye:
    Selam İlyas,
    seyahat planını, rotanı, bisikletini vs. belirledin mi?
    Yola çıkabilecek misin belirlenen tarihte? Bunlar belli olursa bir ihtimal sana katılabilirim ben de.

ilyas yiğit bunu beğendi.
  18. rigous

rigous Yeni Üye

evet bayramda tatil yapabilirsem bende katılabilirim

ilyas yiğit bunu beğendi.
  19. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ilyas,

yukarıdada yazıldığı üzere adapazarı tarafına giderken sapanca gölünün kuzey tarafını (eşme) kullanman senin için çok iyi olur. alt yol tek şerit ve çok dar. ayrıca izmitin en çok kaza olan yollarından.

20. ilyas yiğit

ilyas yiğit Kıdemli Üye

Seviye:
    seyahat planı ve rotam belli sayılır.bisikleti alma konusu henuz ayarlayamadım.daha doğrusu bisiklete kararımı verdim.biraz ekonomik yonden sıkıntı oldu ama çok büyük ihtimalle bu hafta sonu almayı düşünüyorum.tarih olarak bugunden bakıldığı zaman çıkabileceğim en iyi tarih bayramın 3, günü.zaman biraz daha yaklaştığı zaman bu konuyu daha net bir şekilde görüşebilriz.dediğim gibi herşeyi ilk defa yapacak olmam kesin konuşmamı engelliyor.ama sizin desteğiniz ile bu işi yapmayı çok istiyorum...ilginiz için teşekkurler..

tolga.aydogan bunu beğendi.