Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul 2020 Projeleri

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İstanbul 2020 Olimpiyat Oyunları'na aday. Bu yüzden birçok proje ortaya atıldı.
    Master plan kapsamında İstanbul; Olimpik Şehir Bölgesi, Sahil Bölgesi, Boğaziçi Bölgesi, Orman Bölgesi ve Bağımsız spor tesisleri olmak üzere 5 alana ayrılmış.

Yeni yapılması planlananlar arasında Haydarpaşa Tren Garı'nın hemen yakınındaki, denize hakim konumuyla dikkat çeken Boğaziçi Stadyumu, Olimpiyat Köyü, Olimpik Basketbol Merkezi, Esenler Golf Kulübü, Ulusal Binicilik Merkezi, Olimpik Veledrom ve Belgrad Ormanı'na yapılacak Belgrad Ormanı Bisiklet Parkuru, Olimpik Durgunsu Stadyumu ve Ulusal Atıcılık Merkezi gibi mekanlar bulunuyor.

Olimpiyat Köyü

Ataköy Yerleşkesi

Belgrad Yerleşkesi

Kongre Vadisi

İnönü Stadyumu

Haydarpaşa Yerleşkesi Buradaki stat sökülüp/takılabilir olacakmış. Sadece açılış ve kapanış gösterilerinde kullanılacakmış..

Türk Telekom Arena

Velodrom

Daha ayrıntılı fotoğraflara Arkitera'dan ulaşabilirsiniz.

2. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Gitti canım Belgrad ormanı :(
    Onların bisiklet parkurundan anladıkları bizim anladığımız şey değil... Renderlardan da görünüyor. Belgrad ormanı zaten şu haliyle komple en güzel bisiklet parkuru. :)
    Zaten 3. köprü, İstanbul'un kuzeyine yeni şehir derken çük kadar kalacak orman, onun da ortasına "yerleşke" yi konduracaklar. (Başka bir şey yazacaktım ama terbiyeyi bozmayalım).
    Olacak olan şu, bu adamlar bize olimpiyatı vermeyecekler. Ben olsam ben de vermem, o zaten bu insanlarla, bu spor kültürü ile, bu devletle, bu şehir altyapısıyla hayal.
    Nasıl AB'ye gireceğiz yalanını kullanıp kendi işlerine geldiği gibi ükeyi dönüştürdülerse, olimpiyatı kullanıp son kalan rant alanlarını da yandaşların ceplerine doğru hortumlayacaklar.
    Buna karşı çıkanları da ilerlemeyi istemiyorsun, hizmet yapıyoruz, hepiniz istemezükçüsünüz diye susturacaklar.
    Forum kalırsa 2020'ye aha buraya yazıyorum, bakarsınız :D

Artık Yok, Ozan Duran ve Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    Türk sporu açısından milad olur sanırım. bazı değerlerimiz kaybolucak belki o tesislerden bazıları 2020den sonra kullanılmayacak bile. ama inanıyorum ki çok şeyler değişecek bu ülkede spor adına. sporun futboldan ibaret olmadığı anlaşılacak. eğer 2020yi alırsak hedeflerimde büyük değişiklikler olacak. benim için çok önemli bu şahsen :)

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tesislerme Türk sporu için en önemli ayak... Tesis olunca peşine başarıda gelir... Kış olimpiyatları Erzurum'da düzenlendikten sonra Erzurum'da en az 4-5 tane curling takımı kuruldu... Diğer kış sporları branşlarındada öyle... Benzer bir atılım İstanbul'da da gerçekleşebilir... Tesislerin hangi bölgelere yapılması gerektiği ayrı bir tartışma konusu...

5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu arada Velodrom da Ataköy yerleşkesinin bir kısmı..
    Şu anda Ahmet Cömert Spor Salonu'nun olduğu yer..

6. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Olimpiyat köyü fabrika gibi tek düze değilde daha hoş bir şekilde yapılabilirdi insan biraz yaratıcı olur tetris oynar gibi koymuşlar tesisleri. Sporcuları teşvik ediyoruz altyapı yapıyoruz diyorlar ama 250 tesisin 250side halı saha. Yok akıllanmayacak bu adamlar. Üstelik önce bir altyapıyı yap sonra başvur değil mi ? Vaatler vaatler sanmıyorum bunların gerçekleşeceğini gerçekleşirse de yarım yamalak olur en azından benim fikirlerim bu yönde tabiki tersini temenni ediyorum ama pek bir umudum yok. Komiteninde gözünü boyadılar. Aday olduk diye her yerde bilboardlara reklam vermenin kafasınıda çözebilmiş değilim. Göreceğiz.

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'de İstanbul'dan daha başka şehirlerde var.

Barış TURAN bunu beğendi.
  8. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İstanbulda tesis/bina yapılacak yer kalmadığında neler olacak merakle beklemekteyim.

9. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kentsel Dönüşüm =)..

Türkiye'nin ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörüdür, bu yüzden Türkiye'de inşaat asla bitmez..
    Bu nedenle sürekli inşaata yönelik projeler yapılıyor; 3. Köprü (nam-ı diğer Kuzey Marmara Otoyolu), İkinci İstanbul, Çılgın Proje..

10. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    artık hiçbiri umrumda değilde, adam gibi bir veledrom yapsalarda içinden çıkmasak

11. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İstanbul Park ile aynı akıbeti paylaşacağından şüphem yok.

12. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Önce gidip altyapıyı güçlendirsinler, trafiğe bir çözüm bulsunlar. Sarı araçlı magandalara birşeyler yapsınlar. Bu fotolar basit işler. Spor olarak bişeyler yapmak istiyorlarsa bisikleti ön planda tutsunlar. Bisikletlilere kolaylık sağlansın.

13. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    İktidara Oy Veren Şehirler Hizmeti Alır Diğerleri De Üvey Evlat Muamelesi Görmeye Devam Eder Ama Lafa Gelince Herkes Haktan Adaletten Yanadır Heryeri Beton İle Örüyorlar Trafik Zaten Allah'Lık Olmuş Ormanlar,Yeşil Alanlarda Bir Bir Yok Ediliyor Bu Halk Oksijeni Nereden Soluyacak ? Ama Bunu Düşünenmi Var Doğa Tabiat Kimin Umrundaki ?
    Neyse Umarım Birilerine Faydası Dokunur