Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İST.B.B.BAŞKANI SAYIN KADİR TOPBAŞ ile BİSİKLET SOHBETİMİZ

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında grikartal tarafından paylaşıldı.

1. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:
    tüm dostlara mrb,bu gün havanın güzel olmasını da fırsat bilip ceko ve ben telefonlaşıp florya daki büyük şehir belediyesinin tesislerinde buluşup sıcak çaularımızı yudumlayıp sohbet ettik ten sonra sahil yürüyüş yolundan laylaylom padallarken birde ne görelim süprizzz:)istanbul büyük şehir belediyesi başkanı sayın topbaş ile karşılaştık,hemen bır tanışma faslı ve ardın dan yollarda hepimiizn çektiği çile konusunda ve özellikle minibüs ve ticari taksilerden olan sıkıntımızı paylaştık,bizlerin ortak sorunlarına da ufak da olsa değinme fırsatını bulduk,tabiki bunun sebeplerınden bırı olan bisiklet yolumuzun olmamasına da dikkat çektim,ve de bisklet yollarımızn olaması halınde insanların bisikletle asfalt yollarda özgüvene sahip olabileceğini vede az da olsa tarafik sorununa bir çözğmde bizikletin olduğunu anlattık,dokunaklı bir kaç cümle de ceko dan gelirken,arkadaşlar amma dertlisiniz demesinin ardından bu dertlerinize bir projemiz şuan yürürlükte sevincini paylaştı bizimle.ve istanbulda şehir içinde 1015 km lik bir bisiklet yolu projesini sizler için yapmadan görevime son vermicem sözünü de aldık,yolları bıraz daraltıp bisiklet için olan gerekli yol yapılacak,aynen kendılerı bu sözü bizlerle paylaştı değerli arkadaşlar,ve bir kaç resimde sizlerle ben paylaşayım dedim:))))))
    işte grikartal ve ceko:))))))tabbiki sayın kadir topbaş,
    ve bır de baba kız da bısıkletlerııle gezmeye gelmısler bıze katılamak ıstedıler buyrun dedık hayahay,ama küçük kızın babası malesef fotoda cıkamadı:)bisikletının tekerleklerı onun yerıne fotoya gırebıldı:):::::)

2. patriotcengiz

patriotcengiz Yeni Üye

Seviye:
    tabiki verdiği sözleri tutarsa daha iii bir sohbet olmuş olcak ama yinede bizim şikayetlerimizi dinlediği için ist bşb başkanına teşekkür ediyoruz

grikartal bunu beğendi.
  3. grikartal

Seviye:
    ceko cum şunu unutmayalım,sözün bikere kime ait olduğuda çok önemli,ve sözün sahibi siyasi geçmişi aydınlık olan bir kişi,ben buna çok inanıyorum ki söylediği her sözün daima arkasında olan biri,o yüzden o sohbetimizdede dikkat edersen bizimle gayet hoş ve kendısıne yakısır bir uslup la dinleyıp soru ve sorunlarımızı dikkate aldı,buda oldukca ince bir davranış,tekrar buradan sayın topbaşa tekrar tesekkurler,

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  4. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Sizin için çok hoş bir süpriz olmuş.Teşekkürler.

grikartal bunu beğendi.
  5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim...

Ayak üstü çok büyük bir iş yapmışsınız bence...

Millet 15 dakika randevu alabilmek için neler feda ediyor...

Tekrar teşekkürler...

grikartal bunu beğendi.
  6. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selam Dostlar;
    çok iyi bir tesadüf olmuş . iyi olacak adamın doktor ayagına gelirmiş .Bizlerin sorunlarına cevap verecek siyasilere çok ihtiyacımız var. inşallah istanbul için iyi bir hizmet olur.
    hoşçakalın...........

grikartal bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Harika bir raslantı olmuş doğrusu, tüm bisikletçiler adına yaptığınız bu çok güzel görüşme adına ne kadar teşekkür etsek azdır. Kadir beyin de sözünün arkasında duracağına inancım sonsuz, zaten bisiklet bir ulaşım aracıdır sempozyumunda da mevcut planlar üzerinde durulmuştu belediye ve şehir planlama yetkilileri tarafından...

grikartal bunu beğendi.
  8. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    olmasi gereken de bir belediye baskaninin zaman zaman halk arasinda dolasmasi ve dertlerini-isteklerini dinlemesi. bu gelismis ulkelerde olagan bir uygulamadir. bizde bu bir lutufmus gibi algilaniyorsa bizim daha medeni seviyelere gelemeyisimizdendir. umarim baskan dediklerini kisa zamanda yapar, ancak ben daha bir kipirti goremiyorum istanbulda. herhalde secim tarihine denk getireceklerdir. 4 yilda bir birseyler yapilirsa yeterli gelmiyor. daha fazlasi gerekli istanbul icin. yani gordukce, firsat buldukca isteklerimizi dile getirmeliyiz, her yerde ve ortamda.

murattaner ve grikartal bunu beğendi.
  9. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    guzellikler icindeki sahil gezisi esliginde topbastan alinan feyiz ve soler ne guzel.

ins daha iyisi ve guzeli olur

ama oralar bizsiz bos olur

grikartal bey ve ceko bey gunduz sahile inmek var ama cuma aksami tura gelmek yok super.

ama yeniden tskler bilgi icin :)

grikartal ve patriotcengiz bunu beğendi.
  10. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    şikayetlerimizi dinlediği için sn. Kadir Topbaş'a teşekkür ediyoruz.inşallah bisiklet yollarımıza kavuşuruz ben dershaneye bisikletle giderim hehe

grikartal bunu beğendi.
  11. parmakizi

parmakizi Kıdemli Üye

Seviye:
    bende bisiklet yolları olmasını istiyorum herkez gibi ama istanbul'un proje beklicek zamanı kaldıgını zannetmiyorum.artık mutlak bişeylerin yapılması şart.=/=/

12. grikartal

Seviye:
    arkadaşlar taktirleriniz için hepinize ayrı ayrı tesekkur,hepimiizn de dileği odur ki yaşanılabilir bir istanbul ve yaşanılabilir bir türkiye olması,tabıkı bunlar ol dedıkmı olabılecek ,işler değil,zaman ve eğitim şart,kültür de tabıkı başta olmalı,bisiklet yollarımızın olamsı da yeterlımı bence yetmez,artık yanlızca bisiklet yolu değil bir çoğumuz eminim ki yaşadığı şehirde,yaşadığı semtte,bisiklet için olmazsa olmaz tayt bile giyemeyenlerimiz var,gülmeyelim:)gerçek olan da budur,bıdefa yol dan önce beyinlerimizn birazdaha ileri ve açık olabildiğince özgür ve önyargısız çalışmalı,tabıkı yalnızca bisiklet de değil bir çok kişisel zevklerimiz de dahil,yaa daha bazılarımız oturduğu semte küpe siile giremiyo kalmışki bisiklet yolu o taraftan gececek vede tayt lı olacak,adamı mıhlarlar kaba ca söyledık ama dogrusu da bu,dileriz ki birbirimizn özel hayatına daha ince düşünür bir halk olaacağız,gerisi peşpeşe gelir,güzellik vazgeçilmezdir türk insanınada bu yakışır,çünkü türk insanı herşeyin en güzeline layıktır,
    TÜRK MİLLETİ ASİLDİR:MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

karatren bunu beğendi.
  13. grikartal

Seviye:
    dostum ben tesekkur ederım,aslında arkadaşların da dediği gibi bulmak ısteyıp de bulamadıgımız bır önemli kişi,bu durumudu bilincli olarak değerlendirmek de bize kalmıştı vede yaptık,bizde bundan gurur duyduk,tekara sana ve diğer arkadaşlara teşekkürler,

14. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    sayın kadir topbasın verdigi sözü tutacağına inanıyorum,ama grikartalında dedigi gibi iş sadece bisiklet yoluyla bitmeyecek tabiiki,daha cok yol katetmemiz lazım.bence bizim yapmamız gereken bisikleti tanıtmak sevdirmek ve daha cok kişinin bisiklete binmesini sağlamak. bunun içinde gidebildiğimiz heryere bisikletimizle gidelim kaskımızı takalım ve bisiklet almak isteyenlere yardımcı olup onları teşvik edelim.

grikartal bunu beğendi.
  15. BSD-Murat

BSD-Murat Aktif Üye

Seviye:
    25 Nisan 2004 günü 3000 bisikletlinin katıldığı geleneksel bisiklet gezisi için Küçükçekmece de start vermeye gelen Kadir Topbaş' ı bisiklet yolları yapması için ikna etmeyi başaran 2 şey vardı.
    1. 3000 bisikletliyi karşısında görmek
    2. Sivil toplum örgütü isteğimiz
    Başkanla o gün 15 dakika kadar sohmet ettik ve bisiklet yolları yapması halinde burda gördüğünden çok daha fazla bisiklet kapasitenin ulaşıma kazandırılmasının mümkün olduğunu anlattık ve bize tüm olumsuzlukları sordu bizde hepsinin çözümünü kısaca anlatıp ikna ettik. Sonuçta evet bu şekilde bu iş olur dedi ve o gün basının ve bisikletlilerin huzurunda istanbulda bisikleti bir ulaşım taşıtı haline getirmek için gerekli çalışmalar başlıyoruz müjdesi verdi.
    Proje çalışması 2 yıl sürdü.
    Şimdi sıra inşaat aşamasında, ancak oldukca yavaş yürüyen bir aşama,

Aslında Kadir Topbaş Sözünde duruyor Alt kademede bu konunun önemini anlayamayan personelin çeşitli engellemelerine rağmen Kadir Topbaş sözünde duruyor.
    Aslında yavaş giden çalışmaları hızlandırmak yine bizlerin elinde. Nasılmı ?

1- Sık sık binlerce bisikletli bisikletlerimizle kitlesel etkinliklerde buluşup biz burdayız ve bisiklet yolunu bekliyoruz diye hatırlatmamız gerekiyor.
    2- Bu etkinliklerde Diğer sivil toplum örgütlerininde desteğini almalıyız ( bunun içinde 7 sivil toplum örgütü ile işbirliği protokolü imzaladık) ve Bisikletimizin çevreci, sağlıklı , ekonomik yönlerini ön plan çıkarmalıyız.
    3- Bir elin nesi var iki elin sesi var. ( BİR BİSİKLETİN NESİ VAR BİN BİSİKLETİN SESİ VAR. ) Sesimizi birlikte duyurmalıyız.
    Başkana konuyu hatırlatan arkadaşlara teşekkür ediyor daha sık daha güçlü hatırlatmalar ve Bisiklet yolları isteyebilmek için Bisikletliler Derneği olarak sizleri aramızda görmek istiyoruz..

16. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    hersey cok guzel ve cok dogru. tek eksik agir ilerlemesi. ben fahri uye oldum, tum arkadaslarin da bisikletliler dernegine uye olmasi cok onemli. konuyu ana kaynagindan takip etmek ve uye sayisini cogaltmak icin desteklemeliyiz, sitesinin aktivasyonunu arttirmaliyiz, bisikletle ilgili her hareketin yaninda olmaliyiz.

Koray Karaman bunu beğendi.
  17. grikartal

Seviye:
    murat abi mrb,(BSD),nasılsınız öncelikle konuya sızınde güzel acdan yararlı bilgiler bıze sunmanızdakı faydanızdan dolayı tesekkurler,buradan sizinle özellikle sizi de ilgilendirecek bir haberim var,o gün sayın topbaşla konuşmamız sırasında sizin yanı BSD olarak kendisine bir sözünüzün olduğunu söyledi bize,kendisine bir bisiklet sözünüz var mış da haberimiz yokk:):) sayın topbaş:ölçülerim boy kilo olarak alındı ve derneğiniz tarafından bana bir bisiklet sözü verilmiş durum da,inşallah en kısa zamanda bisikletim gelir bende sizlerle beraber bu güzel duyguyu hepberaber yaşarız,aynen konuşması buydu sayın topbaşın,ayrıca bizleri anlayabilen ve kalbinin bizlerle beraber atmasını dileyen bir başkanımızn olması güven ve gurur verici oldugunu düşünüyorum,
    ayıca söz konusu sayın topbaşın bızlerle olan paylaşımı,bir bisiklet sözü nün olamsı değil bence,burada ki olay bizleri ve bisklete olan ciddiyetinin ve kararlılığının bir göstergesiydi,proje nin yavaş işlenilişine inanın hiç şaşırmadım,dediğiniz gibi alt kademedeki personellerin bazılarının bizleri ciddiye almamasının da kanıtı,sonuçta gittiğimiz yerlerde buna bennzer kişilerle karşılaşıyoruz,tabiki siyaset alanında da mevcut bu insanlar,ama sevındıren bır konu da var kı yavaş işlensede sonucta böyle bir proje bizi kapsıyo bizler için var.illeki olacak,buda güzel bir tarafı bence,hiç olmamasından daha iyidr muhakakk,
    ayrıca tekrar teşekkürler size,
    saygılar okan

patriotcengiz bunu beğendi.
  18. BSD-Murat

BSD-Murat Aktif Üye

Seviye:
    Evet yavaşda olsa güzel şeyler oluyor,
    Kadir Topbaş'a bisikleti gazeteninde yazdığı gibi peşinen vermiştik ama isterse 100 tane daha veririz yeterki yolları yapsın :))))
    Mercedes benz bisiklet bile veririz :))))
    Yavaş yürüyen projemizi Hızlandırmayı ısrarlı isteklerimizle bizler başaracağız başkaları değil.
    Kitlesel etkinliklerde buluşmak dileği ile bollll bisikletli günler diliyorum.

19. Samet Saglam

Samet Saglam Bisikletkolik

Seviye:
    Bu yapılması düşünülen bisiklet yolları devam ediyor toplam 615 km gibi hatırlıyorum ben. Tuzla turunda murat beyle biraz konuşmuştuk bu konu hakkında. Şuan yeşilköy tarafında çalışmaların oldugunu söylemişti. Bitirme tarihi olarakta 2013 demişler ama murat bey bu işi bırakmıyor ve erken bitmesi için çalışıyor

20. Samet Saglam

Samet Saglam Bisikletkolik

Seviye:
    A işe bak tamda murat abinin mesajından sonraya gelmiş mesajım