Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ispartada kımse yokmu ?

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Emre Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar onumuzdekı 4 sene boyunca herhangı bır terslık olmassa ıspartada yaşıyacağım unıversıte nedenıyle gelıcem acaba barınma,bisiklet bınme vs. olaylarda bana bilgi verebılecek yardım olacak bırılerı varmı ? :)

2. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hayırlı olsun, nereyi kazandın? barınma imkanları geniş,heryerde apart vs. var, bisiklete de rahatça binersin, ancak ben yaş ve iş gereği free takıldığım için gençler daha iyi yardımcı olur sanırım.

Emre Yıldız bunu beğendi.
  3. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    mrb hayırlı olsun barınma ve sosyal aktivite baya fazladır. bisiklet işine gelince amatör ama ciddi anlamda bireysel olarak baya bisiklet binen var bunun yanında küçük çaplı bir kaç grup olarak takılanlarda var.
    sanırım sdü'de bisiklet ile ilgili çalışmalarda var. tekrardan hayırlı olsun ... tur vs yapılırsa burdan haberleşilebiliyor...

4. Doğukan Yıldız

Doğukan Yıldız Aktif Üye

Seviye:
    Henüz bisiklet sahibi olamadığımdan o konuda bir şey söyleyemeyeceğim ama üniversite ve şehir hakkında soruların varsa yardımcı olmak isterim.

5. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçtiğimiz pazar gunu şehrınıze geldım apartları vs gezdık fıkır aldım fakat bütceme bisikletıme ve bana uygun bır yer bulamadım acaba sızın onerebıleceğınız herhangı bır yer veya dusunce varmıdır ?

6. Doğukan Yıldız

Doğukan Yıldız Aktif Üye

Seviye:
    Üniversiteye bisikletle gidip gelmek istersen Mehmet Tönge veya Çünür Mahallelerinden birinde kalman daha iyi olur. Çarşıda kalmak istersen hem bisikletle gidip gelmen zor olur, hem bisikletine uygun bir yer bulman. Çarşıda kiralar da daha yüksek tabi. Ancak az önce yazdığım mahalleler üniversiteye yakındır ama köy gibidir. Alışveriş imkanı kısıtlıdır ve cafe tarzı yer yoktur. İhtiyaçlarını çarşıda karşılaman gerekir. Çarşı ile üniversite arası 6 km, bunu da belirteyim. Çünür'de Toki Evleri var, benim kaldığım site. Bisikletin için uygun, asansörle evine çıkartabilirsin her gün. Üniversiteye 1 km mesafesi var aşağı yukarı. 420-450 lira arası yakıt ve aidat dahil bir daire kiralayabilirsin. Ev arkadaşı da bulursan senin için uygun olur. İlk sene sana tavsiyem buradan bir yer bulman. Sonra beğenmezsen çarşıdan bir yer bakarsın.

7. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    üniversiteye bisiklet ıle gıdıp gelmek ıstemıyorum açıkçası çok dıkkat çekıor çünkü bisiklet.Çarşıya yakın bır yer olursa daha ıyı olucak iyaş parkın ustunde yenı yapılan bı apart hosuma gıttı 2 ksı 550 tl ıdı daha yenı yapılıyor bisiklet konusunda sıkıntı cıkarmayacak olurlarsa orayı ayarlamak ıstıyorum.

8. Doğukan Yıldız

Doğukan Yıldız Aktif Üye

Seviye:
    E çeksin hocam kime ne? :) Ben bisiklet alınca sürekli bisikletle gider gelirim diye düşünüyorum, senin düşüncen beni şaşırttı.

Iyaşpark civarı çok güzeldir, şahsen çok severim oraları ve tavsiye de ederim. Pazarlık yapmayı da unutma. :)

9. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bı yere koyunca çalınır fılen bısıletı sadece ıspartayı öğrenme arada sabah sporu yapma ve haftasonu turları ıcın getırmeyı dusunuyorum.Ev arkadaşı bulabılırsem kendıme güzel bı apart buldum oraya yerleşmeyı düşünüyorum ıyaş parkın üstunde.

10. murat FATİH

murat FATİH Yeni Üye

Hayırlı olsun :) evler pahalı öğrenciye merkezde ev vermiyorlar yurt ve apart imkanları cok sıkıntılı:)) ben Ankara ve Kayseriye göre sınıflandırarak konuşuyorum iki şehirdede uzun süre yaşadım .. :)) ayrıca ayrılmış bisiklet yolları yoktur, trafikte sana karşı saygısız davranırlar. ben ıspartalı değilim ve ıspartada yaşayan biri olarak tarafsız davrandığımı düşünüyorum . ama bunların yanı sıra küçük ve şirin bir şehir ben kendi adıma ıspartayı sevdim

Aydın Akyokus bunu beğendi.
  11. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Sdü de kurulacak olan bisiklet grubundan biri olarak tam zamanında geldin diyebiliriz. Bir terslik olmazsa bu sene bisiklet grubumuzu ve belirli periyotlarda olacak olan bisiklet topluluğumuz faliyete geçecek. Ne tür bisikletin var bilmiyorum ama Isparta mtb yönünden akdeniz bölgesindeki parkur olarak en zengin bölgelerden birisi. 2 senedir Isparta da okumam ve senin gibi bir 4 sene daha okuyacak olmam yönüyle bazı yönleriyle de Isparta dan bahsediyim.
    Ben şahsen kendi bisikletimi evin içine koyuyorum. İlk sene olduğundan dolayı yurda çıkman daha iyi otogar çevresinden ama bisiklet konusunda güvenli olmasına dikkat etmelisin. Evler pahalı öğrenciye ama Anadolu mahallesinden yurttan daha ucuza gelecek evlerde bulabilirsin. Isparta da araba kullanıcıları biraz öküz olabiliyor, arkadaşa katılıyorum. Ayrıca başka soruların varsa yanıtlayabilrim

12. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dağ bisikletı kullanıyorum ben.Apartta kalacağım galıba apart yetkılerı ıle baştan pazarlık edip bisikletı koyacak guvenlı bır yer bulmaya çalışacağım.Okul başladığı zaman sizlerle görüşeceğim birazda şehrin durumuna bakacam ondan sonra 1 hafta sonrada bisikletımı getıreceğım.

13. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    İlk planda bende getirmeyeceğim ama madem apartta kalacaksın. Apartın içinde de durabilir. Şehir içini de gezebilirsin ama şehir dışı ve ilçeler güzergah açısından daha iyi

14. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sen hangı bolumdesın ılk haftalarda bisikletsız olarak görüşebiliriz.

15. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Ben tıptayım eğer muhendissen binalar baya bir uzak

16. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet muhendıslık.Nerde kalıyorsun ?

17. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Ben anadolu mah evde arkadaşlarla kalıyorum ama ilk sene yurtta kalmak daha iyidir

18. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    neden yurtta kalmak daha iyidir ben apart tutmustumda :S

19. Doğukan Yıldız

Doğukan Yıldız Aktif Üye

Seviye:
    Sanırım arkadaş yurt ve apartı aynı kefeye koymuş, evi ayrı tutmuş.

Sen kendini nerede rahat hissedeceksen orada kalacaksın sonuçta hocam. Ben ilk yıl eve çıktım mesela.

20. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Sonuçta kaç öğrenciye sorarsan sor tırt bir bölümde değilse yurtta yemeğin hazır olduğundan ve elektirktir sudur ısınmadır gibi işlerle uğraşmayıp o bölgeyi şehri okulu daha iyi tanımak için ilk sene yurt daha iyidir. (%90 böyle söyler öğrencilerin)
    Ama ben yaparım ederim ev apart daha rahat olur diyorsan sen bilirsin, sonuçta her şeye alışıyorsan zamanla