Isparta Toker Tiicaret Sanalpazar.com da dürüst ilan vermemiş!!!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
merhaba.
konu yanlış yerde ise lütfen silinmesin, uygun yere taşınmasını rica ediyorum...

Sanal pazar.com da tokerticaret isimli dükkandan ilanında sıfır, kutusunda açılmamış garantili yazan Salcano Bodrum Lady 26 jant bisiklet sipariş verdim. siparişi vermeden önce satıcıyla uzun uzun bisikletin özelliklerini görüştüm. fiyatı uygundu (365tl) ve ben de ikna oldum ve siparişi verdim. ürün geldiğinde yetkili servise paketiyle götürdüm. servis bisikletin daha önce montajlanıp söküldüğünü, teşhirde epey kaldığını söyledi. hatta boyadaki güneş soluğu bariz farkediliyor. ayrıca lastikler aynı zeminde beklemekten şekil almış janta oturmuyor balans yapıyor. zincir koruması bu ürüne ait değil, idareten taktı. satıcıya telefon ettim, bunların normal olduğunu, bisikletin kullanılmamış olduğunu söyledi. ayrıca faturadaki tutar 365 değil 340 tl yazılmış. servis lastikleri ve korumayı salcano garantiden isteriz dedi. ben kabul ettim ama şu fatura ve teşhir olayı canımı sıktı. teşhir olduğunu bilseydim pazarlık yapar daha aşağı fiyata alırdım.

fakat dürüstlüğe aykırı bir çok davranuş söz konusu ve kargoya da ayrıca 17 tl ödedim.
şimdi ne yapmamı önerirsiniz?

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Bence bu konuyu salcano satış sonrası birimine bildir, satıcıyla muhattap olma...

Tepki
5
sanalpazar.com dan aldıysan onay vermeyip geri yollayasaydın. yani sonucta ürün geldiğinde beğendiysen onay vermen lazım. onay vermezsen sanalpazar paranı geri veriyor.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
O kadar alınacak yer var gitmiş toker ticaretten almışsın :D Biz ıspartalılar Tokerin ıspartada olmasına rağmen ondan alışveriş yapmıyoruz mümkün olduğunca dükkanının dahi önünden geçmiyoruz.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
ürüne de onay vermiş bulundum. yetkili servis "Salcanoda garantiden ürün gelmesinde sıkıntı yok, yanlış geleni ve hatalı tekerleklerin yenisini isteriz garantiden" dedi...
fatura konusunda alomaliye'ye ihbardabulunacağım. Salcanoyu aradım, "fatura konusunda satıcı ile görüşeceksiniz bizimle alakası yok" dediler. bakalım neler olacak. Salcanoyu tekrar arayıp ısrarcı olalım bakalım...

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Samet Koç
bişldiğiniz yaşanmış şeyleri paylaşır mısınız? insanların ekmeğiyle oynamış olmak istemem, ama hak ediyorsa layıkıyla yasal yola başvururum...

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Toker ticaret kron servisidir. Arkadaşım tokere kron xc500 almaya gitti 700 liranın altına inmediler. O da gitti performans bisikletten aldın kargoyla ıspartaya geldi. Servis olduğu için ücretsiz kurulumu yapmak zorunda ama yapmadı bizden almadın diye. Bisikletten anlamayan bi arkadaşa ellerinde kaldığı için 14 inç sedona 701 satmış. Çocuğun altında ufacık kaldı bisiklet. Birde bu bisiklete anca kablosuz km saati olur diye 110 liraya sigma 1009 u da satmış. Daha neleri varda aklıma gelmiyor. Bisikleti alırsın oradan, ücretsiz bakım için götürürsün para alırlar. Ha bi de laf kondurmaz herşeyi onlar biliyor 30 yıldır dükkanları oradaymış :D. Erdoğanlar bisiklet ve aydın bisiklet ile alışverişlerimi yaptım hiç sıkıntı yaşamadım. Nasıl konuştularsa öyle geldi ürün hep. Sen yasal yollara başvur bu işlerden anlıyorsan uğraş kesinlikle. Ya 1 kişi bile mi memnun kalmaz. Adama kask almaya gittim 50 tl dedi sedona kask için. E dedim bunları mağazalar 35-40 tl arası satıyor 35 vereyim olmaz mı dedim. Adam bi kovmadığı kaldı dükkandan. Neymiş herşeyi onlar biliyormuş. Sen bi vites ayarı yapmasını öğrende ondan sonra konuş. Hayatında bisiklete binmemiş belki atıp tutuyor. Oğlu bir nebze iyidir ama asıl sahibi olan yaşlı adamdan uzak duracaksın.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
herkese merhaba. toker ticaretten iletişime geçtiler ve yukarıda bahsettiğim tüm sorunları hallettiler. ayrıca defalarca özür dileyerek 2 adet de lastik ve defalarca istemediğimi söylememe rağmen indirim anlamında 100tl gönderdiler. eksik faturaya da ek fatura gönderildi.
admin konuyu silebilirse sevinirim. yardımcı olanlara teşekkürler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan SÜZEN

Hayretler içerisinde okudum cevabı. Ya Salcano'dan sağlam bir yaptırım geldi ya da adamların başına taş düştü diğer kullanıcıların yorumlarına bakılırsa.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
hayır konu silinmesin nelerin yapılabileceğini nasıl bir esnafla karşı karşıya olduğumuzu bu gibi konulardan öğrenelim. demekki satıcı işin ciddiyetini anladı. reklamın kötüsünü yaptığının farkına vardı. bu gibi durumları yapmamaları için konunun açık kalmasını rica ediyorum. google ye firma ismini yazınca direk ilk sayfada çıksa hiç fena olmaz. yalnızca bu satıcı için değil böyle satıcıların hepsi için geçerli olsun bence. saygılar.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Gökhan SÜZEN

Üyelerin konu hakkında bilgi sahibi olması açısından konu silinmesi mümkün değil ama konuya ek mesaj yazılmaması adına kilitlemek mümkündür.İlanı isteğiniz üzerine kilitliyorum......

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.