Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isparta-Senirkent ile Senirkent akkeçili köyü arası (eğirdir gölü başı)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ali Haydar ÖZÜAK tarafından paylaşıldı.

1. Ali Haydar ÖZÜAK

Ali Haydar ÖZÜAK Üye

Adı:
    Ali Haydar Özüak
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba pişman değilim ama bir dahaki sefere pro bisiklet ve anahtar takımı olmadan çıkmam. Isparta-Senirkent ile Senirkent akkeçili köyü arası (eğirdir gölü başı) na doğru bisiklet kiralayıp yola cıktım yaklaşık 30 km yol yaptım normal ucuz bir dağ bisikleti ile koltuğu berbattı hadı dedım olsun görülmeye değer bu yol 30 km sonra aynalkolun solda bulununan kolu vida gevşemesinden cıktı ıdarelı sıka sıka elımle 1 km yol anca yaptım sonra bırden fark etmeden somun fırladı bulamadım ustune 13 km donuste yağmur artı dolu yedım sırılsıklam gerı geldım :D yolun yarısını allah razı olsun mustafa amca dıye bırı yolda durdu tarım bakanlıgından emeklı bır amcamız kalan yolu yanı yaklasık 15 km felan benı mustafa amca getırdı gıderken hava cok guzeldı leylek yuvaları şahin değişik türde leylekden buyuk kuslar ucuyordu mis gibi yeşillik kokuları çeşmelerdekı tatlı sular vs. cok guzeldı ancak donuste pısman oldum ama yılmadım gıderken motorsıkletcı gormustum onu bulup bısıkletı yaptırıp gerı donmeyı planlamıstım olmadı sonuçta guzel bır macera oldu ancak başınıza böyle bir şey gelirse ümidinizi yollarda kesmeyın kesınlıkle o zaman pişman oluyorsunuz telefonun cektıgı kadar fotoğrafları yukleyeceğim yanlız çok hamlamısım 10 senedır sıgara ıcıyorum kesınlıkle sıgarayı bırakmak gereklı ancak bısıklete bınınce sıgara ıcesım felan pek gelmedı acıkcası bisikleti tavsiye ediyorum biraz tecrübe oldu bunu sızlere aktarmak ıstedım tabı deli diyenlerde çıkacaktır :) teşekkürler.

Ahmet Özcan ve Deniz K. bunu beğendi.
  2. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Zor da olsa yine de güzel mini bir tur olmuş, kiralık bisikletle bu kadar oluyor demek ki, güzel bir deneyim olmuş, bir daha ki geziye işi şansa bırakmıyacağınız anlaşılıyor, doğrusu da o.:in:

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sayenizde dip dedelerimin yaşayıp göç ettiği yörük topraklarınıda görmüş olduk. Elinize sağlık. o diyarlarda birlikte pedallamak dileklerimle..

4. Fuat Kaya

Fuat Kaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun öncelikle,Bütün olumsuzluklar üst üste gelmiş ama yine de güzell bir deneyim olmuştur. bundan sonraki gezilerinde kazasız belasız gezersin inş

5. Ali Haydar ÖZÜAK

Ali Haydar ÖZÜAK Üye

Adı:
    Ali Haydar Özüak
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Aynen yol işi sıkıntı kaldınızmı moral felan çok bozuluyor kesinlikle pro bisikletin değeri bir başka birde çok ağırdı zaten çok yordu yolda işi cidden şansa bırakmasın kımse :)

6. Ali Haydar ÖZÜAK

Ali Haydar ÖZÜAK Üye

Adı:
    Ali Haydar Özüak
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İnş. bende çok isterim

7. Ali Haydar ÖZÜAK

Ali Haydar ÖZÜAK Üye

Adı:
    Ali Haydar Özüak
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Teşekkürler sizlerede kazasız belasız sürüşler

8. Özel onur

Özel onur Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    emeğinize sağlık... Kazasız belasız pedallar dilerim...

9. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletle tura çıkmanın anlamı, amacı, biraz da rutini kırmaktır. Her günü birbirinin aynısı yaşamaktan duyduğumuz sıkıntının üstesinden gelmektir. Yapmamız gerektiği için değil ama, yapmak istediğimiz için de birşeyler yapabildiğimizi göstermektir kendimize.

Bu pencereden bakmayı başarabildiğimizde, fırlayan somunlar, patlayan lastikler, kırılan teller, sorun gibi görünseler de hayatımızdaki renklerdir aslında. Bu sorunları aşmak için ürettiğimiz çözümler, verdiğimiz uğraş anlatılmaya değer konulardır. Hedeflenen yer görülmüş, hedeflenen kilometre yapılmış, bunlar ikincil konular. Önemli olan rutini kırmak.

Devamını getirmeniz dileğiyle.

10. bekir ayvaz

bekir ayvaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    zor da olsa tamamlamışsınız. zorun tadı da farklı olur ama
    daha uzun turlarda kazasız pedallamalar

11. Özgür Kılıç

Özgür Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vay be sayende memleketimi ıspartayı gördüm istanbulda yaşadığım için yılda bir kez tatile giderim ıspartaya geçen sene kuzenimle motosikletle aksu'ya balık avına gitmiştik hava karadı motor bozuldu baykuşlar ötmeye başladı dağbaşında yalnız kaldık incin top oynuyo motoru elle ite ite benzinliğe bıraktık emanet.. başladık otostop çekmeye araba geçmiyo saat baya ilerledi ahaa dedik ayılar domuzlar kurtlar bizi burda yer sabaha leşimizi toplarlar diyodukki bi ışık göründü ileride bi baktık jandarma devriye atıyo saolsunlar bizi eğirdire kadar bıraktılar ordanda otobüsle ıspartaya vardık felan filan :D:D ne zaman gitsem memleketime başıma bi iş geliyo :D

12. Ali Haydar ÖZÜAK

Ali Haydar ÖZÜAK Üye

Adı:
    Ali Haydar Özüak
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    :D sıkıntılı çok yollar dediğin gibi gece olduğu zaman sonuçta baya bi açık dağlık alan çok ıspartada , iyi jandarma denk gelmiş.

13. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    emeğinize sağlık bol pedallamalar :)