Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ısparta..doğa gezileri... --1--

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ramazankurucay tarafından paylaşıldı.

1. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar merhaba...onumuzdeki 8 ay boyunca ıspartadayım ve size bu ili elimden geldiğince tanıtmak istiyorum..
    bu amaçla istanbuldan bisikletimi buralara kadar getirdim..fotoğraf makinamı da tabiki ....
    ısparta serisi adı altında bu süre zarfında yaptıgım birçok geziyii toplayacağım...herbiri farklı coğrafyalar ve doğa güzellikleri olacak..
    umarım beğenirsiniz...birinci gezime bulundugum noktaya diğerlerine oranla daha yakın bir nokta olan gölcük krater gölü ve milli parkı ile başlıyorum..
    bu gezi hem antreman hemde doğaya ısınma niteliği taşıyor...
    işte resimler...

öncelikle her türlü parlatma tekniği uygulanmış olan bisikletimin fotoğrafi ile başlıyorum...

tur boyunca bana eilik eden arkadaşım ilhan..bisikleti gülle gibi olmasına rağmen pes etmedi tekrar teşekkür ediyorum kendisine...çok keyifli bir gün geçirdik..
    [
    bisikletim ve ben
    URL=http://imageshack.us][​IMG][/URL]

yola çıktık ...ısparta merkezden itibaren devlet hastanesi istikametinde hiçbir yola sapmadan devam ediyoruz... taki şehir içinden sıyrılıp... gölcük tabelasını görene kadar...
    o bölgede bu kadargüzel bi evin çnünde fotoğraf çekmek için duraklıyoruz...bu arada yolda ekmek ve mesrubat alıyoruz..
    ısparta evi .. ve ben

bu güzel hane ile ilhanıda goruntuledim...
    işte tabelamız..bu noktadan sonra tırmanışlar başlıyor...fotoğraf makinemiz çantamızın içersinde oldugundan ve duraklamak istemediğimizden dolayı yokuşlarda pek foto çekemiyoruz..
    gölcük tabelası..

tırmanışlar bitti..şimdi milli park içersindeyiz...keyif zamanı...

ilhan ve gölcük krater gölü...
    gölün suyu buz gibi bi ara girelim mi dedik ama ... aksini düşünmemiz pek fazla zaman almadı :)

dinlenme...halindeyim...

göl etrafında turumuzu tamamladıktan sonra tekrar kapıya yöneliyoruz ve park girişinde hatıra fotolarımızı çekiliyoruz...

ilhanda milli parkın bu güzel görüntüsü eşliğinde poz veriyor :)

sonrasında evimizin yolunu tutuyoruz...güzel eğlenceli bir geziye imza attık...devamı mutlaka gelecek...bu çevrede görmek istediğiniz bir yer varsa bildirin..onu da kara listeme alayım....
    umarım beğenmissinizdir...herkese çok çok selamlar.....

2. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ee artık devamınıda bekliyoruz :)

ramazankurucay bunu beğendi.
  3. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    Gül bahçeleri içinde bir resmini de bekleriz yada elma :D

4. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel gezi olmuş ...bu gezilerin mangal kısmına bayılıyorum...afiyet olsun

5. mustafa-yapıcı

mustafa-yapıcı Aktif Üye

Seviye:
    slm bende katılabilirim bi hafta sonu sana kıb by

6. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    güzel olmuş.. sanki resimler sorunlu gibi.

7. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Bahar güzel baharda gezmek daha güzel. Teşekkürler

8. ateze

ateze Misafir

Selamlar, oncelıkle bu guzel gezıyı paylastıgınız ıcın tesekkur ederım, eger ukalalık demezsenız bıraz onerım olacak sıze :)
    Ben Suleyman Demırel de okudum altı yıl, Isparta ve Burdur kentlerı Antalya'nın golgesınd ekalmıs oyle cok gzuellıge sahıpler kı anlatmakla bıtıremem, ozellıkle Burdur'un Aglasun ilçesını mutlaka ama mutlaka gorun, yol boyunca sıze kucuk kucuk goletler eslık edecek ve uzerlerı bembeyaz cıceklerle kaplıdır o goletlerın, Aglasun'da bır sergı acmıstık o zaman gezme sansım oldu ve hayran kaldım, gerek ınsanların sıcaklıgı gerekse dogal guzellıgı harıka bunun yanında Sagalassos adında muhtesem bır tarıhı kente de yataklık yapıyor, Efes'ten daha buyuk oldugu tahmın edılıyor, mutlaka gorun orayı :) benım yerıme de gezın, Aglasun merkezde zaten hemen, ınanın cok zevk alırsınız, işte fotografları da bunlar :)
    Bu arada bır hafta sonunuzu da Burdur merkezde gecırmelısınız, gol kenarında gun batımını mutlaka ızleyın, Barıs Manco bır programında Burdur hakkında demıstı kı "Tum dunyayı gezdım ama buradakı kadar guzel gokyuzu ve gun batımı gormedım."
    Trene atlayıp gıdın Burdur'a, tren yolculugu da ayrı guzel, anılarıma dondurdunuz benı tesekkur ederım...

9. ramazankurucay

Seviye:
    erhan gül mevsimi bi başlasın ... o kadar güzel oluyor diyorlar ki .. insan sarhoş gibi oluyormuş gül kokusundan tarlalarda..
    elimden geldiği kadar yansıtmaya çalışacağım...

10. ramazankurucay

Seviye:
    çok sevinirim... katılmana..sırada kapıkaya harabeleri var bekleyin...

11. ramazankurucay

Seviye:
    çok çok teşekküürrr ederimmm.. inan boyle yerler arıyorum işte... bakalım... aklıma koyarsam yaparım ve aklıma koydum bunca güzel fotoyu gorunce....

12. ramazankurucay

Seviye:
    ateze peki sagalossos a gitmek için... ısparta içinden golcuk yoluna gelmeden akdağa doğru saparak..akdağın etrafını dolaşmadan direk ağlasuna gitme ihtimalim nedir...
    tavsiye ettiğin bi yol varmı ağlasunda konaklama yapabileceğim bir yer??..

13. ateze

ateze Misafir

http://www.kgm.gov.tr/

Bu lınkten 13. bölgeye bakabılırsıniz, sizin yerınızde olsam ben ne yapardım? Immm, Trene atlar Burdur'a gıderdım, orada bır gunumu gecırırdım, gol kenarına ınerdım, tren garında bıraz beklerdım (bu benım ozel zevkım), Burdur Şiş'i mutlaka tadardım, müzede guzel eserler var onları ıncelerdım, aksam da canlı muzık yapan yerler oluyor, oralarda bıraz vakıt harcar Öğretmen Evı'nde konaklardım, sabah olunca da dooogru Aglasun'a gıder orda bır guzel gezerdım, zaten ılk basta kocaman bır cınar var sızı karsılar :) 4000 yıllık mıydı ne yanlıs anımsamıyrosam, ama yanınıza bırını alın cunku yol boyu oyle guzel yerlerden gececeksınız kı tahmın bıle edemezsınız, Aglasun'dan sonra da Isparta'ya gerı donersınız ıste ıkı gunluk harıka bır gezı :)

14. ramazankurucay

Seviye:
    sanırım akdağ ın 2200 rakımına doğru itiyor beni beynim... haberiniz olsun başarırsam güzel fotolarla dmneceğim :) ..

15. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    ramazancım merhaba surpriz yaptın ben seni nizamiyede nöbet tutuyorsun zannediyordum harika bir gezi yapmışınız ayaklarınıza sağlık çok sevindim anladığım kadar rahatsın inşallah böyle gider görüşmek dileğiyle yeniköyden geçerken kulağını çınlatıyoruz.

kemal tecimen

16. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    aklınızda olsun büyük ısparta otelini arkasında subay ordu evi bulunmaktadır.Ordu evinin giriş kapısının yanındaki binanın altında kıymalı yumurta ve işkembe çorbası yapan bi ufak ama çok temiz bi dükkan vardır.Çorbayı bol tereyağı ile sevis ediyorlar.Ordu evinde resepsiyon görevlisi olarak askerlik yapmıştım.Ama mutlaka ya yumurta yada çorbayı tavsiye ederim 10 numaradır.

ayrıca davraz dağına çıkan alay ın arkasından devam edilen bi yol vardı tam olarak hatırlayamıyorum ama mtb için süper bir parkur.ayrıca yol boyunda devam ederken sağlı sollu elma bahçeleri var onlardan da mutlaka yemenizi tavsiye ederim.

Eğridir i de sakın unutmayınnnnnnn

sevgiler

17. ramazankurucay

Seviye:
    ooo kemal abicim... :) neyse buraya askeri bilgiyi taşımayalım nizamiye falan...
    kemal abi bende sizi arıyorum buralarda gerçekten ..yol bisikleti için 10 numara yollar mevcut...tabi kemal abimizi bilmeyenler mutlaka vardır... ama sadece şunu söyleyelim yetsin...muğlada bizim mtb ile zorlandıgımız noktlarda yol bisikleti ile efsaneler yaratmıştır :)
    kemal abi şaka bir yana..buralar çok güzel ..istediğiniz zaman beklerim..
    iş ve izin konusunda problem olmayacağını düşünüyorum,muğladan sonra dükkan kapandı biliyorum :)
    herkese çok çok selamlar .. istanbula iyi bakın .. kulaklarımı çınlatın bol..bol...