Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isparta-Denizli bisiklet turu. Az fotolu :)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Yakup Disci tarafından paylaşıldı.

1. Yakup Disci

Yakup Disci Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar hepinize merhabalar.başlıktanda anlayacağınız üzere bu sabah Isparta-Denizli arası yola çıktım. Denizli (memleketim) bisikletimle gideceğim yedinci şehir olacak. Yani olacaktı. :( Planıma göre gün doğumunda yola çıkıp en geç gün batımına Denizli'de olacaktım. Ancak herşey planladığım gibi gitmedi. Neden mi? Buyrun yazımdan öğrenebilirsiniz.
    18.04.2014 cuma Isparta-Denizli
    Saat 06:30 dışarı çıktım ve ilk fotoğraf için sabırsızlanıyorum. Hooop alın size ilk fotoğraf.
    Fotoğraflara iyi bakın çünkü elimde çok az foto var. Başlıkta da belirttim. Az fotolu :)
    Fotodan sonra besmelemi çektim ve atladım bisikletime, düştüm yollara. Hava süper. Gökyüzü açık. Rüzgar benden yana. Yalnız dağların eteklerindeki kara bulutlar beni korkutmuyo değil. Neyse ki o yöne gitmiyorum. Ama aynı bulutlardan önümde de var. Tam aralarındayım. Olduğum yerde hava açık. Ama güneş görünürlerde yok henüz. Biyerlerde var güneş ama bana görünmedi daha kerata. Şu bulutları bir çekelim sonra devam.
    Hava durumuna göre hem Isparta hem Denizli yağışlı. Ama hifif ve ara ara. Zaten buna güvenip yola çıktım. Hatta yağmaz diyip çamurluk takmaya da üşendim. Yola başlayalım artık. Pedallarım dönmeye başladı. Rüzgar arkamda ve sanki bana hadi gene iyisin Yakup, al bu da benden olsun der gibi. Gümüşgün'e dağ yolundan gidiyorum. Yol çok güzel. İniş çıkışlar var. Sonra düz ve uzun bir yol. Burada da birkaç foto.
    Gümüşgüne vardım. İşte bu be. Asfalt kaymak gibi abi. Şahlandı yavru ceylanım. Hemen fotolayalım.
    Sevincim kursağımda kaldı çünkü yol hemen çakıllı bi asfalta döndü. :( Dört yoldan Keçiborlu rampasına saptım. Sapmadan önce bir foto daha.
    Tırmanmaya başladım. İşte 24 km kalmış dinara.
    Rampayı bitiriyorum tam o da ne. Kasktan çıt pıt sesler geliyo. Yoksa? Evet, yağmur. An itibari ile fotoğraf çekemedim. En çok üzüldüğüm şeylerden birisi bu oldu. Yağmur yağıyor hemde tam rampa biterken. Yav arkadaş hele bi rampa ineydik acelen ne. Malesef beraber indik yağmurla rampayı. 8, 9 km gittim. Yağmurda hızlandı. Çamurluğu niye takmadım ki. Eyvah sağanak. Hemen gir şu benzin istasyonuna. Bi soluklanayım. Oy oy oy. Çay mı o? İçmem mi abi doldur hele şu ince belliye. Hayırdır nereye bu havada. Denizli'ye. Nerden? Isparta. Öğrencimin? Evet. Süleyman Demirel'de. Yav alınma da bişey dicem. Deli misin sen ya. Bu havada bisiklet mi sürülür. Hele şükür abi ya bende ne zaman diycen diye bekliyodum. :) genelde görür görmez derler.
    Orada çalışan üç güzel abimle muhabbet ettik. Sonra yağmur yavaşlayınca müsaade aldım ve yolların efendisi yola çıktı. (Çok mu iddaalı oldu ne.) neyse yolların delisi yola çıktı. ( bu tam bana göre :) ) yağmur yavaşlamış ama bu ne rüzgar arkadaş. Tam karşıdan ve buz gibi. Altımda şort üstümde yağmurluk. Saat sabahın dokuzu. Tam bir deli gibi göründüğüme eminim. Aha tabela. Dinar 11. Foto? Yok olsa dükkan senin. Hadi az kaldı. İşte dinar. Bu sefer çekicem fotoyu. Yağmurda yavaş. Hemen bitane. Bidaha.
    Dinar'da durmadım. İstasyonda ki molayla az daha giderim.yağmur yine hızlandı. Yokuş iniyorum yine. Baya indim bitmiyo. 200 metrelik iniş. Üç beş km de var hani. Ama sonra bide çıkış var. Hadi bi takviye. Ceviz, çikolata ve biraz da su. Mis. Rampaya başla. Bitir. Gökçek. İşte yarıladım yolu. Aklımda deli sorular Dinar'dan beri. Gidemem ben. Yağmur durmuyo. Hava çok soğuk. Ev sıcak. Ben en iyisi otobüsle denizliye gidiyim. Yok olmaz otobüsle eve gidiyim. Peki. Nerden? Dinar'dan tabi. Tamam. Hmmm. Ee rampalar. Gidersin bida nolcak. Altıüstü 25 km. Sonra evde sıcacık yatağında uyku. Allaaaah.. İçimde bir gaza gelme ki sorma. Saatte 50 km hızla 30 dakikaya Dinar'dayım. Yok yutmadınız. Tamam biraz daha fazla sürmüş olabilir belki. :) otogardayım. Bittim ama. Otobüs var mı otobüs? Var. Büyüklerden mi? Yok küçük. Onlara bisiklet sığıyo mu ki? Bilmem belki. Belki mi? Haydaaa. Ne zaman? Şimdi gelcek bekle az. İşte bak geldi. Sor kaptana. Kaptan. Olur mu? Valla mı? Deneriz girer arka bagaja. Sen sök şu ön tekeri bi hele. Tamam. Açtım mandalı. Çıkardım tekeri. İndir koltuğu. O da tamam. İşte bu ya. Hadi gidelim. Eve gidelim. Otobüste uyurum gidene kadar. Ooohh.
    İşte otogar. İndim. Bisiklet vardı bizim abi versene bi. O da uyumuş bagajda heralde :) Nabıyon la yoldaş. Gel bakiyim hele. Tekerlek ve sele tamam. Atla seleye. Saat 01:40. Evdeyim.

Evet turum aşağı yukarı böyleydi. Denizli'ye gidemediğim için çok üzüldüm. Km sayacım eski bisikletimde. Onun için net rakamlar yok elimde. Dinar 60 km. Gökçek 25 km. Dinar'a dönüş 25 km. Toplam takriben 110 km. Denizli meselesi burada kapanmaz. Rövanş illaki alınır. Çok uzun oldu sanırım. Yaz yaz bitmiyor. Sadeleştirdim güya. Okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bir başka turda görüşmek üzere.
    Yakup D.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Yakup ADIGÜZEL

Yakup ADIGÜZEL Kıdemli Üye

Seviye:
    Rövanşıda bekliyoruz adaşım :) Güzel yazı

3. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Viral reklam vaar! Aga sen o Fuse tea yi içmedin mi? :D Güzel tur olmuş ayaklarınıza sağlık..:)

4. Yakup Disci

Yakup Disci Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sağol adaşım. :)

Hava soğuk olunca iki buçuk litre içecek gereksizmiş onu anladım. :) teşekkür ederim. :)

5. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sansiniza bu gün hava çok kotuydu.nasip rövanşa.

Yakup Disci bunu beğendi.
  6. Burak ÖZDEMİR

Burak ÖZDEMİR Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kardeşim süpersin yazı hikaye gibi olmuş 2 sayfa daha olsa okurdum valla:D yağmur berekettir bekle sıcak günleri acele etme;)

7. Yakup Disci

Yakup Disci Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Beğenmene sevindim dostum sağol :D

8. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş. Macera yazısı resmen yazınız. Zevkle okudum bol bol da güldüm okurken. Turun içinde hissettim kendimi :) Ayağınıza sağlık. Hemşeriniz olarak turlarınızın devamını dilerim :)

9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Acemice başlayan bir yolculuğun nakıs biten sonu. Bisiklete 1 litrelik su 2.5 litrelik çay takviyesi yapacağına ki -bana göre tamamen gereksiz-Yağmurluk veya panço, rüzgarlık, bagaj, çanta ile yola çıkıp bir gün öncesinden de hava durumunu öğrenseymişsin bu yolculuk sürer gidermiş. Bence gelişigüzel sele borusuna sarılmış o kilit bile gereksiz bir fazlalık.

İbrahim Yurtseven bunu beğendi.
  10. Yakup Disci

Yakup Disci Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Acemice olabilir. 2.5 litre çay değil 1 litre çay var göründüğü üzere. Yağmurluğum vardı yanımda. Sırt çantam ve yedek takımımda vardı. Bagaj takacak bir yüküm yoktu sırt çantam yetti rahatsız da etmedi açıkçası. Son olarakta o kilidi oradan hiç çıkarmam. Benim için yeri orasıdır. Sonuçta amatörce ve zevk için yapıyorum bu işi. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Destek için sağolun. Çok teşekkür ederim. :)

11. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    ayaklarınıza sağlık. güzel manzaralar eşliğinde turunuzu gerçekleştirmişsiniz. bu arada bisiklet harika görünüyor. katalogdan baktığımda bu kadar çekici gelmemişti :)

bisikletin başka açılardan tanıtıcı fotolarını atarsanız sevinirim. sedona 310 u göremedik daha forumda

12. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Keyifle okudum, ama yanınızda ufak da olsa bir bagaj olmaması benim de dikkatimi çekti. En azından bir yedek lastik, pompa ve alyan seti almadınız mı yanınıza?

Düzeltme: Tamam, almışsınız. Sırt çantanız varmış. Ben bu mesajı yazarken siz yukarıda cevabını vermişsiniz zaten :)

Tekrar tebrikler.

13. Yakup Disci

Yakup Disci Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Şu başlıkta birkaç foto atmıştım buyrun linki. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=77186&page=14 :)

Sağolun. Okula bile iç lastiksiz alyansız gitmem. Belirtmediğim için yanlış anlaşılmış. :)

Birhan K. bunu beğendi.
  14. Batuhan Yıldız

Batuhan Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş Denizli'ye ulaşmanı dilerdim artık bir daha ki zamana :)

15. Erdal YAVUZ

Erdal YAVUZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    daha ne olsun fıstık gibi tur olmuş ayaklarınıza sağlık. fotolarda gayet iyi.

16. ERKAN TOPÇU

ERKAN TOPÇU Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok güzel olmuş yaaaaa.Ama yarıda kalmasına üzüldüm.İnşallah en kısa zamanda bu güzel turu tamamlarsın da bizde keyifle okuruz.Allah ayağına kuvvet versin.Keyifli pedallamalar.

17. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu arada tur fotoğraflarına tekrar baktım da, ilgimi çeken şeylerden biri de yollarda hemen hemen hiç araç olmaması oldu. Şehirlerarası turun nimetleri işte.. Bence bisiklete esas buralarda binmek gerek. Şehiriçinde bisiklet sürmek ölüm. Bomboş yollara baktıkça yola çıkasım geliyor :)

18. Yakup Disci

Yakup Disci Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sessiz, sakin, şehire nazaran tehlikesiz, daha temiz ve sürmesi daha zevkli. :) böyle yollar görmek için haftasonlarını iple çekiyorum bende.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

19. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2 sene boyunca ısparta yaşadım ama ısınamadım güzel tur olmuş

20. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisiklet turu bu hiç belli olmaz süprizlerle doludur.
    yinede güzel tur olmuş.ayaklarınıza sağlık...