İspark'ın yeni bisiklet parkurları

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar. Dün Merter metro durağının önüne yeni koyulan İspark'a ait bisiklet parklarından gördüm. Yanlış görmediysem 5 bisiklet kapasitesine sahip ve tamamen ücretsiz kullanıma açılmış. Fakat "metroyu kullanacak bisikletseverlerin aklı bisikletinde kalmayacak mı?" sorusu takılıyor aklıma..

Fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere sadece ön tekerlekten kilitlemeye olanak sağlıyor ve bir çoğumuzun bisikleti mandal sistemine sahip olduğu için elimizin bir hareketiyse lastiği maşa kısmından ayırabiliyoruz. Yani bir hırsızın oraya park edilmiş bir bisikleti çalmak için hiçbir ekipman kullanmasına gerek kalmadan, sadece lastiği bırakarak çalması işten bile değil. (tabi uzun bir zincir kullanmadığı müddetçe)

Özellikle değerli bir bisikletimiz varsa....

Fotoğraflar

http://img121.imageshack.us/img121/7642/fotoraf0008t.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/3331/fotoraf0007s.jpg

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
hırsızların kolayca bisiklet çalacağı bir yer.keşke diğer ülkelerdeki gibi bisiklet otoparkı olsa.kapalı ve kilitli ortamda.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Buna da şükür be kardeşim... En azından birşeyler yapılıyor, adımlar atılıyor, başlamak bitirmenin yarısıdır derler ya, bugün bunu yapan adam 10 sene sonra bisiklet yolları da yapar, kapalı bisiklet parkları da yapar merak etmeyin... Ulen biz Ankara'da koskoca alışveriş merkezlerinde (Türkiye'nin en büyüğüyüz diye övünenleri de dahil) bile yer bulamıyoruz bisiklet bağlamak için... Eşşşşek bağlar gibi direklere, köşelere bağlıyoruz anasını satayım... herif avm'ye 5000 araçlık otopark yapmış ama bir tane bile bisiklet parkı yapmamış, ben onu çizen mimarın okuduğu okulun duvarına edeyim emi!!! o herifin diplomasını tuvalet kağıdı diye kullanırım ben be!!! :) Coştum iyice, sinirliyim çünkü...

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Geri geri park ederseniz arka çataldan ortalama uzunluktaki bir zincir ile kolayca bağlayabilirsiniz arkadaşlar

S. YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
213
Cidden üzel bir paylaşım ama bir şekil de aklınız kalıyor ve fırsatları hızrsızlar asla kaçırmazlar.Artık bekleme yerleri bu tip yerler olur..

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Artik hangi yone gitsek bu ispark tabelalarini goruyoruz. Emin olun cok talep olsa bu uyduruk seylerden de para alir bu yamyamlar..
Hatta buraya yaziyorum, sokak aydinlatmalarini bize fatura ettikleri gibi yakin zamanda evlerimizin otoparklarindan da para alirlarsa sasirmayin.

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
Arkadaşımın başına gelmişti ;

Bundan birkaç sene önce evinin önündeki ağaca bisikletini kadrodan bağlayıp, bir yere kadar gitmişti. Döndüğünde kadro hariç bisikletinin her parçasının çalındığını ve sadece kadronun kaldığını görünce şok olmuştu çocuk. Hatta gülme krizine girip fotoğraf makinesiyle kadrosunun son halinin resmini çekmişti. Eğer o resmi bulursam buradan paylaşırım:)

Kendi nacizane fikrimi söylersem; Kesinlikle ama kesinlikle (kapalı otoparklar haricinde) bisikletimi bu şekilde bırakıp, yanından 5 metreden fazla uzaklaşmam..

Aman dikkatli olun arkadaşlar.. Bu konularda üzerimize düşeni mutlaka yapalım, sonra üzülmeyelim.

Sedat Tüfekci

Aktif Üye
Tepki
10
karaköy iskelesinede koydular benimde çok hoşuma gitti :) ama şimdilik bisiklet parkı yerine insanlar tünüyor üzerine o ayrı...