Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İspark bisiklet parkı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında hardal tarafından paylaşıldı.

1. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selamlar,

Ispark'a bisiklet park'ı ile ilgili bir e-mail atmıştım, bir gün sonra döndüler. Ben de paylaşmak istedim.

Merhaba,

İstanbul'da mevcut bisiklet parkı sayısı bisiklet kültürümüzün olmayışı ile beraber oldukça az sayıda. Her geçen gün bisikletli sayısı artsa da malesef bisiklet parkı Anadolu yakasında bir iki tane, Avrupa yakasında da hiç yok sanırım. Bunun sebeplerinden biri de sanırım bu bisiklet parkı işinde kaymaklı bir rant olmamasıyla alakalı.

Bütün bu kendi fikirlerimin ışığında sizden Şişli, Fulya mahallesine (Beşiktaş'ın eski tesislerinin olduğu civar) bisiklet parkı yapmanızı rica ediyorum. Bu lokasyonun dezavantajlarından en büyüğü sadece iki tane otobüs hattının olması ve sefer aralıkları 40 dakika da bir olup Pazar günleri ise hiç otobüs seferinin bulunmamasıdır. Alışveriş ve sanat atölyelerinin yoğun olduğu, Beşiktaş gibi merkezi bir yere yakınlığı dolayısıyla da bisiklet parkı elzem bir ihtiyaçtır.

Umarım talebimi değerlendirip, (ben bu e-maili okuyacağınızdan bile şüpheliyim) en kısa zamanda Fulya mahallesi halkını bir bisiklet parkı ile mutlu edersiniz.
    Saygılar

GELEN CEVAP

Sn. Sinan Bey

Öncelikle ilginiz için kurumumuz adına teşekkür ederiz. İSPARK Ücretsiz Bisiklet Park Üniteleri kent genelindeki bisiklet yolları üzerine konuşlandırılmış ve bisiklet severlerin hizmetine sunulmuştur. Sosyal sorumluluk projesi olarak kente kazandırılan bu proje de vatandaşlarımız hiçbir ücret ödemeden istedikleri park ünitesine bisikletlerini park edebilmektedirler. Ücretsiz verilen bu hizmetten herhangi bir rant sağlanması mümkün değildir. Başvurunuz üzerine bahsi geçen alana bisiklet ünitesi konulması yönündeki talebiniz ilgili birimimize aktarılmıştır.

Saygılarımızla,

Sinan

not: websitenizdeki beyaz masa formu ilgili semt bilgileri girilemediğinden doldurulamıyor.

2. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yine şanslısınız bence 1-2 tane bisiklet park yeriniz var :)

3. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Dikkate alıyorlar mı acaba yoksa dikkate alıyor gibi mi yapıyorlar bu cevaplarla bilemiyorum. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne ve Süleymanpaşa Belediyesi'ne ayrı ayrı e-posta atıyorum, ikisinden de cevap gelmiyor. Dikkate alınmadığımı biliyorum en azından kafa rahat :)

mtb_rider bunu beğendi.