Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İspark bisiklet kiralama

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Umut Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
  2. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    ne kadar çelişkili bir yazı. bana göre rezillik.bisiklet yolunun üzerini otopark olarak kullanan yine ispark ! nerede teşvik ?
    daha çok para kazanmak için böyle bir çalışma yaptık demezler zaten.
    "Şehir içi ulaşımda alternatif bir araç olan bisiklet" o kadar bilinçli yöneticiler ki fark edebilmişler altarnatif bir araç olduğunu.
    her ne dendir bilinmez bisiklet o kadar lüks bir araçmış ki ido da yolunacak kaz gibi görünüyor.

işgalci ispark bisiklete de el attı. uzak durun derim.

3. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla şu an kullanımda değil.
    ordu evi tarafında yeşil bisiklet kiralama yapıyor (mesai saatleri içerisinde)

4. O.serbes

O.serbes Yeni Üye

Seviye:
    Aslında güzel proje , projenin mimarı ve yazılımcısı fotoğraflarda görülen sakallı arkadaş olması lazım.
    İspark projeyi yapan değil teşvik eden kuruluş gibi.

Projenin internet sitesi http://www.baksi.com.tr/

Bu fransada kullanılan sistemin bir benzeri ancak Türkiyede kredi kartıyla bisiklet kiralamaya yanaşacak insan çok olmaz diye düşünüyorum , bir de bizim ülkemizde vandalizm çok fazla , o bisikletlere birileri durduğu yerde zarar verir , kırar.

5. Nüvit Becan

Nüvit Becan Üye

Seviye:
    İki haftadır,sahilde ,kiralayan kişileri görüyorum,rahat bir şekilde geziyorlar. Caddebostandan,Pendik tarafına kadar istasyonlar kurmuş durumlar,hakikaten hayata geçecek ise ,insanların bisiklete alışmaları açısından,toplumda kabul görmesi adına doğru bir uygulama diye düşünüyorum. Bisiklet nekadar artar ise ,kabulüde o kadar artar diye düşünüyorum.

6. Barış Güney

Barış Güney Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    alıntıdır

"İSPARK tarafından uygulamaya konan sistem, 19 Ekim Cuma günü hizmete girdi. Buna göre, Kalamış ile Kartal arasındaki mesafe içinde İSPARK’ın noktalarından saati 2 Lira’dan olmak üzere kiraladığınız bisikleti, dilediğiniz yerde bırakabiliyorsunuz.
    Kredi kartı ile kullanılıyor…
    Kredi kartınızdan 50 lira bloke ediliyor, teslim edildiğinde ise hesaptan düşülüyor. Dalyan’dan Kartal’a kadar, Sahilyolu boyunca 10 adet İSPARK durağının herhangi birinden aldığınızı bisikleti, yine herhangi birine bırakabiliyorsunuz.
    Sahilyolu’nun Caddebostan bölümünde adeta kapışılan kiralık bisikletlerden ilk olarak 100 adet devreye sokuldu. Yaz döneminde bu sayının 500’e kadar çıkabileceği ve mesafenin Pendik’e kadar uzayabileceği tartışılıyor…"

Umut Kılınç ve Celasin Telli bunu beğendi.
  7. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Yorumlar için teşekkür ederim.

Barış Güney bunu beğendi.