Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İspanya'dan Cyclocross bisiklet getirmek

Konu, 'Cyclocross' kısmında laciverti tarafından paylaşıldı.

1. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mevcut bisikletlerimi çok sevmeme ve zevkle kullanmama karşın hep bir dropbarlı bisikletim de olsun istedimSon dönemde ağırlıklı olarak Scott Sub 20 kullanmış olmamın da bunda etkisi var, çünkü mevcut dağ bisikletlerime kıyasla inanılmaz hızlı ve ivmelenmeli.Yokuşlarda bile depara kalkabiliyor olmak güven veriyor. Yarış bisikleti düşünmedim , çünkü kullandığım tüm yollar sürprizlerle dolu. Cyclocross'lara hep yarsıyarak baktım .

Uzun uzun inceledim. Ve bir cyclocross ednmeye karar verdim. Tabii tur bisikleti olarak da kullanabileceğim, bagaj bağlantı demirleri olan, aynakol dişlisi 3 yapraklı olan, aşırı pahalı olmayan ( çünkü 4 bisikletim var, biri spark 35)
    Dağ bisikletlerimden corratec'i elden çıkaracağım belki.

Şimdi sorum şu.Yurt dışından yolcu gelirken bisiklet getirebiliyor. Bu temmuz sonunda ispanya ' ya gidiyorum. Barselona ve Madrid.Eğer fiyatı uygun olursa bir cyclocross almak istiyorum.
    Cannondale, Scott, Corratec , Specialized olabilir veya uygun fiyat olursa daha special kadrolu bisikletler de seçim alanıma girebilir( curly, genesis) .

Bu konuda Barselona - Madrid deneyimi olan var mı?
    Decatlon ' a gitmiştim Barselona da. Orada şu an hangi markalar vardır bilemiyorum.
    Decatlon dışında özellikle uygun fiyatlı ( seri sonu indirimli) bisiklet bakabileceğim adresler biliyor musunuz?

İspanya da Cyclocross almak için bilgi verecek herkese şimdiden teşekkürler.

Bu arada deneyimlerinize göre marka-model de önerebilirsiniz.

Dostlukla.

2. Mehmet GULER

Mehmet GULER Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    @lacivertli dekatlon sitesi uluslararasi bütün ülkeler için ayrı ayrı yazılımlara sahip, sizin için bunu bulabildim, http://www.decathlon.es/C-10829-bicicletas bu linkten ilerleyebilirsiniz, benım tarayıcım ispanyolcadan Türkçeye çeviri yapamadı ama belki de sadece bendedir bu sorun, ama ekipmanlar genel anlamda ingizlice veya özel isimlere sahip oldugu için birçok konu anlaşılabiliniyor, veya ispanyada vâr olan modeli ingiltere sitesinden de sanırım bulabilir ve türkçeye çevirmesini daha net yapabilirsiniz, şayet ispanyolca bilmiyorsanız :)

laciverti bunu beğendi.
  3. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim Mehmet, bu konuyu açtıktan sonra decatlon.es e giderek niskletlere bakmıştım. İtalyanca biliyorum, az çok benziyorlar dil olarak, ekipman adlarına da aşinayız genelde. Ancak ispanya decathlonda da b'twin marka bisikletler var. Cyclocross 299 eu ile 2900eu arasında cyclocross tarzı bisikletvar. 499 Eu luk bisiklette donanım tiagra, kadro kaliteli çift dövülmüş aluminyum .
    Ancak yukarda saydığım markaları satmıyor.
    B ' twin aksesuar kullandım ama bisiklet kalitesi konusunda fikrim yok.
    Decathlon'a mutlaka gideceğim, yedek lastik ve aksesuarlar almak için, ancak başka spor malzemeleri de olmalıve hatta outlet mağazalar da olmalı.

Sorum bu yönde:)

YİNE İçimizden ispanya ya ait bisiklet markası bilenler de vardır ( B ' twin dışında)

Teşekkür ederim.

4. M.Rauf

M.Rauf Üye

Seviye:
    orbea sanırım ispanyol.

laciverti bunu beğendi.
  5. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    laciverti bunu beğendi.
  6. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mehmet, bana önerdiğin bisikleti beğenmiştim, fiyatını yanlış anımsamışım 999 Eu imiş.

Bu bisiklet güzel. Teşekkür ederim. Bicicleta de Carretera Btwin FC 3
    Resmini koyacağım birazdan.

7. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hah, M Rauf ve Sertaç, teşekkür ediyorum. Orbea. Hemen inceleyeceğim.

8. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba laciverti,
    Size ozel mesaj attim, bakarsaniz sevinirim.

Selamlar.

laciverti bunu beğendi.
  9. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba Özgür, teşekkür ediyorum önerine.
    Ancak giant düşünmedim.
    Fabrikasyon, cyclocross için özellikle yapılmış , dropbar ve fren kolları ile uyum arzeden bir son ürün istiyorum. Evde scott sub 20 kadrom var, cyclocross kadrosu olmasa da dropbar takılabilir ancak bu tarz istemedim.
    Önerdiğin Giant güzel ancak dropbar ve fren kolları için iyi para ödemem gerekecek, uyumlu olması da şans işi.İyi markalarda fabrika çıkışına kadar mühendislik - panlama- ergonomi konuşturuluyor.

Sana bir soru sorabilirim. Fazladan bir bisikletin olsun isteseydin Yol-performans mı alırdın cyclocross mu?
    Tek bisikletin olacak dense cyclocross mu yol mu seçerdin?
    Sevgilerimle. :)

10. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kullandığım bisikletleri düşünerek cevap verirsem;
    tek bisikletim olacaksa mutlaka melez yol bisikleti,
    Fazladan bisikletim olacaksa elimdekiler belirleyici olmakla beraber yaşanılan coğrafya ve kullanım alışkanlığı da önemli.
    Yazılarınızdan sizin hakkınızda edindiğim izlenime göre fazladan ilk bisiklet performans/yol hemen ardından ikinci bisiklet ise melez yol bisikleti olurdu.
    Melez yol bisikletini hemen hemen aynı kullanımla 700C tur bisikleti olarak kullanabilirsiniz. Konfor olarak birkaç dokunuş yeter( gidon boynu açısı vs.)
    Eğer aklınıza girdiyse mutlaka alacaksınız bu bisikletleri. Maalesef bisiklet kullanımıdaki acı gerçek hep şudur;
    Sahip olduğunuz bisiklet sayısı + 1

laciverti bunu beğendi.
  11. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    açıkçası cyclo-cross ekip yaratmak derdinde idim ve başaramadım gelen yok benim etaplara ,bu etaplar şile teke-tavşanlı boyalıca hattı -kartepe suadiye etabı ,şile ulupelit etabı bıçkıdere etabı şimdi bu etaplarda sadece 2 adam çalıştı bundan sonrada 2 kişi çalışır ,istanbulda 17 milyonda 2 kişiyiz ,artık düşünün bu ülkede kaç adet cyclo-cross çu var bu tarzı seven, tarz olarak en sevdiğim anlayış asfalttan sert düz toprağa dalmak süratle tabi ve oradan stabilize yollara dalıp tekrar asfalta çıkmak yukardaki etapların hepsi böyle ...

laciverti bunu beğendi.
  12. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekür ederim Tolga.

Bisiklet sporu tutku olarak yapıldığında her yeni gün farklı tür bisikletlere ilgi gelişebiliyor.

Ormanda dağ bisikleti ( spark 35) ile gezmek de çok zevkli, ancak scott sub 20 ile yolda ulaştığım sürat, pedal çevirmedeki kolaylık ve sanki birkaç ilave beygirgücü varlığını hissetmem performans bisiklete kaydırdı beni.Bir yol bisikleti ile alacağım keyif daha yüksek olacaktı bu durumda.
    Yol için yaşadığım yer uygun değil:) Cyclocross tercihim.Kadroboyu ve seleye gidon mesafesi de daha fazla konforlu bir sürüş getirecek cyclocross da.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  13. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim Kudret Bey:)

Sizin cyclocross'unuzu da dinlemek isterim.
    Deneyimleriniz seçeceğim bsisiklet için yaralı olacak eminim.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    isminizi bilmediğim için isim olarak hitap edemiyorum ...şimdi tarz olarak performans bisikletçiyim 1976 da da böyle idi 2013 de de devam ediyorum aldığım bisikletleri unuttum 1976-2008 arası,
    yol yarışçısı idim lisansım yok idi herhangi bir takımda yer almadım tamamiyle hobim idi bu spor,
    pejom var idi 70 lerde o vakitler gençtik, amatör olarak bu sporu yaptım yıllarca bu bisiklet sporu yaş ile doğru orantılıdır artık benim kalbim 25 deki gibi atmıyor ,evet tarz önemlidir ,tarzını bilmek önemlidir ,,,yıllarca ben cyclo-cross un hasretini çektim, bilgi eksikliğim var idi ,ben yıllarca hem asfaltta giden hem stabilizede giden hemde sert düz toprakta giden bir bisikleti hayal ettim 28 jant olarak tabi ,amortisör felan yok idi 70 lerde, sonradan icat edildi ..85 de dağ bisikleti icat edildi ...dağ bisikleti dağda işe yarar başkada hiç bi yerde işe yaramaz abd li mucit bunu dağda kullanın diye icat etti asfaltta değil, istanbul yolları dağ yolları gibi olduğu için mtb bi yerde iyi gibi gelebilir ama uzunlarda hammallık ve vakit kaybıdır ,2012 senesinde salcano firması atak yaparak ilk cyclo-crossları getirdi ve millet uyandı meseleye, avrupada cyclo-cross yarışlar yıllardır var idi...evet cyclo cross nedir stabilize demektir sert düz toprak yollarda gidebilmek demektir şimdi benim bisiklet hibrite dönüştürüldü, gittiğim tüm güzergahların yollarının karakteristiğine göre bisiklet tasarımına yöneldim bu da beni cyclo-cross anlayışa yanaştırmıştır gerçekten bu tarzı sevenler için bu bisiklet idealdir yani stabilizeden sert düz toprağa ve asfalta geçişler cyclo-cross ile...
    tarzınızın tur bisikletçiliği olduğunu anladım belkide yalnış anladım tur bisikletçiliğinde performans yapmak gibi dert yoktur bu anlayış başkadır yani tur bisikletçiliği ile performans bisikletçiliği birbirinden ayrılır performans bisikletçiliğinde kısa mola ve tempo şarttır ve yük asla alınmaz ,,enerji barlar alınır, 200 km ler tepilir ....200 artıları bi ideal için yapmak isterim bu ideal bence para olmalı tabi ,200 artı gidecek isem bana bi ödül verilmesi lazım ,tabi böyle bi durum yok ...yapılan yarışlar bu ülkede ya mtb yarışıdır ya da yol bisiklet yarışıdır ben açıkça 200 km lik cyclo-cross yarışı istiyorum ona katılırım tabi 50 yaş üstü olarak..triatlon gibi bir derdim yok zati ,triatlon son derece masraflı bir iş...
    tur bisikletçiliğinde uzun mola olur pansiyonda kalınır ya da çadırda bu gezi bisikletçiliğidir uzun mesafe tabi ,evet cyclo cross ların yarış gidonu olanından ben kaçınırım bunun nedeni hız yaparak sert düz toprakta aşağı doğru 48 ayna kol ile inmek zor iştir ,en ufak bi hata ölümle sonuçlanır ,bu yüzden asla benim bisiklete yarış gidonu takdırmadım mtb gidonunda kaldım, eğer cyclo-cross alacaksanız ,o tarzların olduğunu pek sanmıyorum yani mtb gidonlu olanları, gerçi hepsi yarış gidonludur, mevcut eski karbon scale scott 30 u hibrite dönüştürerek ,mtb dağ bisikleti idi 26 jant idi, ve 28 e geçtim, kadro large olduğu için arka teker uydu kadroya bu da kısmet tabi..zamanında doğru bisiklet almışım dönüşüme, mutasyona uygun kadrodur benimki..yıllarca aliminyum bisikletlerin uzun yollarda beni nasıl yorduğunu hatırlıyorumda bu karbon dehşet doğrusu, 200 km lerde tek ağrım yok ne bilek ağrısı ne boyun ağrısı çünki karbonun özelliği size asla yerin şiddetini vermez emer bu yüzden karbon bisikletler uzun yollarda idealdir valla ben şanslıyım benim karbon çok iyi çıktı 50.000 km ye yaklaşırken hiç bir çatlama söz konusu değil ama 5 yılda öyle aman aman önden çok şiddetli vurmadım tabi sürücü hatası yapmamak lazım aliminyum bile olsa kırarsınız kadroyu..tek sorun şu olabilir şimdiye kadar şehir bisikleti gidonu kullandıysanız gerçi bilmiyorum ya da mtb, cyclo cross un yol gidonuna uzunlarda alışma safası olacaktır ilk zaman acemilik olacaktır ...cyclo cross lara yanlara çanta koyulabilirmi kadro karbon olursa nasıl olacak o konuda pek bilgim yok doğrusu...

15. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel ve doyurucu bilgiler vermişsiniz Kedret Bey. Teşekkür ediyorum.
    Adım Ufuk .

Hali hazırda aktif kullanımda 3 biskletim var: Gündelik kullanığım ve uzun turlara da çıktığım Corratec motion; kısa süreli dağ orman içi kullandığım Scott spark 35 ve training-hız amaçlı Scott sub.

Dropbar a alışmak istiyorum. SPD pedal'ı takar takmaz kullanmaya başlamıştım 2008 de. Sanırım uğraşınca bu yol gidonuna da alışılır.

Teşekkür ediyorum.

16. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Benim de bir mtb bisikletim var. 200 km civarı mesafeler için Cyclocross bakıyorum ben de. Titanium Cyclocross'lara baktım Van Nicholas. Pahalı geldi. Charge, Surly, Genesis, Kona, Colnago. Hergün bakıyorum. Yavaş yavaş aklıma yatmaya başladı :) Güzel bir ikinci bisiklet olacak. Bu sayede 100 km. civarı hafta sonu turlarımızda, asfaltta mtb kullanmaktan kurtulmayı ümit ediyorum. Peki sonra, dağda bile mtb kullanmak istemeyecek miyim acaba?

Topiği takip edeceğim :)

laciverti bunu beğendi.
  17. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cyclocross doğru seçim.

Türkiye ' de yıllarca mantınbike (!) diye 20 klo üzeri ve kalın tekerlekli bisikletleri peynir ekmek gbi sattılar. Keşke bir distribtor zamanında halkım iyi şeylere de layıktır diye cyclocross tarzı ya da e azından şehir -hibrid bisikletleri de tanıtsaydı.

Amortisör gerekliliği kullanıcıların büyük çoğunluğu için tartışılabilir; bu durumda genel kullanım için düz maşalı bir şehir , yol ve daha iyisi cyclocross neden olmasın?
    İsteğinde haklısın Alpaslan:)
    Sorularım halen geçerli. Barselona - Madrid de decathlon dışında , belli zamanlarda ndirime giren büyük spor mağazası veya bisiklet satış merkezi deneyimi olanlar bana yazarsa sevinirim.

18. E. Erdi

E. Erdi Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ufuk hocam,

Madrid ve Barcelona'da 'El Corte Ingles' adında devasa mağazalar var. Buradaki Boyner gibi düşünün ama Boyner'in 3-4 katı büyüklüğünde. İçinde de ne ararsanız herşeyden var. Bisiklet de satıyorlardır kesin.

Bu arada benim Giant şehir bisikletini alalı 2 hafta olmasına rağmen daha şimdiden cyclocross ve yol bisikletlerine heves etmeye başladım. Biraz zaman geçsin bu üst sınıfa terfi edebilirim. Bu konuyla da biraz piyasa araştırması yapmış olayım :)

laciverti bunu beğendi.
  19. laciverti

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim Erdi.El Corte Ingles' e gideceğim mutlaka, umarım orta seiye cyclocross bisikletler de vardır. :)
    Büzde YKM bisiklet. de satıyor. Genellikle 2-3 ürün oluyor ve hep çift amartisörlü . Bazan Scott da oluyor. Ama yol ve cyclo görmedim.
    El corte ingles de olacağını ben de düşüüyorum .

20. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ufuk ağabey yakın zamanda bir arkadaş ABD'den gelirken yanında yol bisikleti de getirdi, olay şu; THY, bisikleti spor malzemesi olarak (normali de o zaten) saydığı için ek taşıma vs. ücret istemiyor, diğer hava yolu şirketlerini bilmiyorum. İspanya'dan getirirken de durum değişmez, problem olmaz THY ile.
    Ben de ilerleyen dönemde FUJI'nin Cyclocross modellerinden düşünüyorum.

Ozzgurr bunu beğendi.