Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işinizi seviyormusunuz ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet dostlarım can alıcı bir soru
    işinizi seviyormusunuz ? sevmiyorsanız neden ? seviyorsanız neden ?
    ve mesleğinizle bisikleti aynı anda götürebiliyormusunuz ?
    beyin cimnastiği yapalım

2. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    İşimi seviyorum çünkü; Hedefim olanı gereçekleştimiş bulunuyorum. Mesleğim ve bisiklet bir arada olabiliyor. Çalıştığım yer müsait olduğundan işe bisikletle gidip gelerek bisiklettende kopmamış oluyorum.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Meslek olarak kabul görürse Öğrencilikten çok memnunum :) Hem okuluma bisikletle gidip geliyorum hem de okulumdan artan zamanlarda antreman yapıp yarışlara katılıyorum.. Yani ikisini çok rahat bir arada götürebiliyorum..
    Ama eğer öğrencilik meslek olarak kabul görmezse, part-time olarak bir arkadaşımla yaptığımız, Profesyonel oto boya koruma ve far yenileme işinide çok seviyorum..Boyası veya farları çok kötü durumda olarak bize gelen araçları gün sonunda sanki yeniymiş gibi sahibine teslim etmek ve onların yüzlerindeki o sevinç ve şaşkınlık arası ifadeyi görmek bizleri çok mutlu ediyor :) İşimiz biraz yorucu olsa da ortaya çıkan sonuç bazen inanılmaz olabiliyor.. Bunun yanında ithal araçların yedek parçaları aşırı pahalı oldukları için yeni bir fara 750-800tl vermek zorunda olan müşterileri nerdeyse 10'da biri ücrete yenisinden hiç bir farkı olmayan hatta yenisinden bazen daha parlak olan farlara kavuşturuyoruz :)

Mesela boyası fotoğraftaki kadar çiziklerle dolu ve çok kötü şekilde boyanmış olarak bize gelmiş olan bir aracın kaputundan bir yansıma;

Ve çeşitli yorucu işlemler ve stratejik çalışmalar sonucunda kaputun son hali :) Neredeyse kusursuz..

Bunun yanında mesela farlarının içi görünmeyecek kadar kötü durumda olan bir mercedes S320 farları ;

Yine gayet yorucu ve cesaret isteyen bir kaç uygulama sonunda bu hale geldiler..

Eee hal böyle olunca da insan yararlı bişeyler yaptığını hissedip mutlu oluyor tabi..

4. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlk yardım öğreniniz, öğretiniz! :in:

[​IMG][​IMG]

5. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    öğrenciyim ve şuanda hiç sevmiyorum :D öss ye hazırlanıyorum ve muhtemelen artık bu sene bisiklete az bineceğim :(
    sevmeme nedenim çok ama en büyük sebeplerden biri sınavlar olması lazım:D

seda ak ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. mxceyn

mxceyn Aktif Üye

Seviye:
    işimi cok sevıyorum ben çünkı 4 yıl önce calıstıgım sektorde operatorler arandıgını we 1500 lıra maas werılecegını duymustum:Dbende keske ben olsaydım o paraya neler olur neler dıye dusundum:Dmesela ıyı bı bmx ım war:D600 metrekare bı alandan olusmakta ıs yerım 3 katlı en ust katı bos orada da bmx calısmalarıma dewam edıyorum:Dyanı hem iş hem aşk:D

7. mxceyn

mxceyn Aktif Üye

Seviye:
    bu arada operatör oldumm:D4 yıl ıcınde

8. Necati Günüç

Necati Günüç Forum Bağımlısı

Seviye:
    abi bnde tır şöförlüğü hoşuma gider ama elektronik mühendisi olkmak istiyorum medikal elektroniği üzerine :D

9. Rami YILDIRIM

Rami YILDIRIM Misafir

Yeni gibi olmuş çok güzel. Sadece dış kısmını yeniliyorsunuz herhalde? İç aynasına müdahele edilemiyeceğini düşünüyorum, doğrumu?

10. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Abi işimi yani ekmek kapımı çok ama ççok seviyorum.Çünki o emeğin getirdi huzuru ve mutluluk maddiyatla kıyaslanamaz.Bence tabi..Evli olanlar için özellikle ALLAH hiç bir kimseyi isiz bırakmasın.
    Tşk ler kudret abi iyi forumlar...

11. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Muhasebeciyim, işimden nefret ediyorum, neden hala bu işi yaptığımı ve neden ilerlediğimi de bilmiyorum, sanırım başka çarem yok onun için... Neden nefret ediyorum? Toplumun bu mesleğe bakış açısı, ön yargıları yüzünden... Muhasebecilere genelde, vergi kaçıran, hile yapan, kurnaz, güvenilmez tipler olarak bakılıyor, oysa ki öyle değiliz, öyle olmaya zorlandık...kanuna göre değil de işverenin, mükellefin keyfine göre hareket etmeye zorlanıyoruz. yılda 1 trilyon kar edip, "bu dönem geçici vergi çıkarma bize" diyen, "metresine İncek'ten villa alıp şube olarak gösterelim ne olacak" diyen insanlar var çevremde düşünün artık gerisini!!!

cedrick41 ve ZekiAlper bunu beğendi.
  12. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Maaşı olmayan tek meslek:
    Öğrencilik:)
    İşimden memnunum:)

13. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Elektrik-elektronik öğrencisiyim. Daha başlamadık ama seviyorum elektronik cihazlar. Zararlarını minimuma indirmekse en ilgilendiğim şey. Memnunum kısacası. Öğrenciliği seviyorum.

14. Kemal Çetinkaya

Kemal Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    motorsporları ile uğraşıyorum, aktif olarak rallilerde yarışıyorum. yarışmadığım zamanlarda yarışları ekibimle beraber çekip kanallara görüntü dağıtıyoruz. ancak bunların her ikiside karın doyurmadığından bilgisayar sektöründe özel bir şirketin bilgi işlem departmanında çalışmaktayım. zamanında elektroniği bırakıp bilgisayara yönelmiştim çünkü bilgisayarla uğraşmak hoşuma gidiyordu. işimi seviyorum fakat sadece motorsporlarından para kazanmayı tercih ederdim. yapılan haksızlıklar nedeniyle işten ara ara soğuduğum da oluyor. bunlarda genelde heryerde var.

15. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ben işimi seviyorum ama iş yerimi sevmiyorum (sebeb ilk amirim ) bıktırdı beni bir gün bir çakacam elimin tersiyle elimden alamayacaklar hergün 40 derece sıcakta 8 saat ayakta koştur ondan sonra beyefendi laf söylesin neymiş amirmiş bırakta laf söyleyebilsinmiş özel hayatından iş daha önde olmasını istesin kaza yaptık kolu kırdık suç...:boese157:
    ben diyor işe bakarım önce iş özel hayata ters ve iğneliyici konuşuyor allahından bulsun ya sabır ya sabır diye diye 2 senedir çekiyorum işime bisikletle gidiyorum (servisim var) bundan dolayı bir süredir işimdeki uyuz dar görüşlü kişiler tarafından eleştirildim (hepsi demiyorum) bisikleti hem seviyorum hemde çevre konusundaki msjımı veriyorum kendi üzerime düşen görevi yerine getirmeye çalışıyorum ve insanlara örnek olmaya çalıyordum taki yaptığım kazaya kadar;
    bu durumdan dolayı 60 gün iş kaybına uğradım ve işyerindeki insanların ağzı torba değilki büzesin kızdığım zamanda ben bir ters laf söylüyorum hem ben üzülüyorum hem gergin stresli olan ortam dahada stresli bir hal alıyor iş yerini seviyorummuyum? şöyle söyleyim işimi seviyorum işyerimi sevmiyorum!
    şimdi kazadan dolayı eleştrileceğim işe başlayınca bir sürü laf ve çatmalar olacak çalıştığım yerde psikolojisi bozulmuş yada bozulmak üzere olan insanlar var bisikletle bu konuda onlardan uzak durmaya çalışıyorum ki (körle yatan şaşı kalkar misali) kendi ruh sağlığımı bulayım iyide gidiyordum mutluydum inşallah dahada iyi olurum iş yerinde ilgili kültürlü arkadaşlarımda var ki 2 senedir katlanıyorum
    onların ve sizlerin sayesinde arkadaşlar forumun güzellikleri paylaşmak biribirimizi kırmadan üzmeden tatlı tatlı anlaşarak sorunlar üzerinden konularla ilgilenmemiz lazım o yüzden fazla sataşma iğneleyici konulara pek girmek forumdaki arkadaşlarla ters olmamaya gayret içindeyim ki inşallah şimdiye kadar kırdığım arkadaşta varsa çok özür dilerim şahsen kendi adıma:eek:
    Son olarak paraya takılıpta işini beğenmemek benim kitabımda yazmıyor parada önemli ama bir yere kadar önce huzur işyerinde huzurun varsa işini seversin,işyerini seversin huzur yoksa belki işini seversin ama bu seferde sağlığından olmaya başlarsın stres iyi bir şey değil arkadaşlar huzurunuz varsa parayla değişmeyin benden size tavsiye SAĞLICAKLA KALIN

16. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de Fizik Bölümü öğrencisiyim.Mesleğimi çok seviyorum. Okul isterse 8 senede bitsin. Okumanın, yeni bir şeyler öğrenmenin zevki hiç bir şeyde yok. Okul bitince de okumaya devam etmek istiyorum. İnşallah ileride bilimadamı olurum ve bu yolda devam ederim. Okul eve 20km uzaklıkta. Yaz kış bisikletle gidiyorum çok elverişsiz şartlar olmadığı takdirde. Haftasonları ve tatillerde de uzun yol antrenmanları yapıyorum. Yarışlara katılmaya hiç fırsat olmadı. İnşallah bu sene olur:)

serhad bunu beğendi.