İşi bilen arkadaşlardan yardim istiyorum

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Serkan G. tarafından paylaşıldı.

1. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese selamlar. Aşık olduğum bisiklete universite gelince veda etmek zorunda kalmistim fakat anladim ki burada hayallerime daha yakinim. Edirnede okuyorum ve yeni bir bisiklet icin sizlerden tavsiye rica ediyorum. Butcem 2000 lira ve yol bisikleti almak istiyorum. Cok az arastirdim bilgim pek yok ama renk uyum bakimindan eski bisikletime benzer sedona 611 2013 modeli begendim. Sizlerden yardim ve tavsiye rica ediyorum. Simdiden tesekkur ederim ...

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
  3. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tavsiyen icin tesekkur ederim sagol ancak butcemi daha fazla asamam cunku bunun yaninda forma kask pedal vs. da alinmasi gerekicek onlar icin de ufak bi butce ayirdim.

Çağlayan bunu beğendi.
  4. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    ne zaman biri bütçesini belirtip bisiklet tavsiyesi istese, önce bütçesini yükseltmesi veya daha yüksek bütçeli bir bisiklet öneriliyor. :D
    ya arkadaş bisiklet dünyasında ne kadar ekmek o kadar köfte
    bütçenize göre sedona'nın o modeli fıstık gibi bir hız makinesi.
    decathlon'da btwin karbon yol bisikleti büyük bir indirime girmiş (2000 tl) oradan da alabilirsiniz. ayrıca 2. el almaktan çekinmeyin. daha hesaplı olur.

Osman Kıtay bunu beğendi.
  5. Turan Babacan

Turan Babacan Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Mert C. bunu beğendi.
  7. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Önemli değil,ancak tavsiye ettiğim model ve bisikletler de,donanım yükseltmeye pek gerek duyulmaz..

Sedona bisikletler ise,bu yıl tam bir hayal kırıklığı..

Derslerinizde başarılar diler,şimdiden alacağınız bisiklet hayırlı olsun.

8. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba ben edirne de yaşıyorum :) EBİS teyim belki de görmüşünüzdür. Ben size Mehmet beyin önerdiği bisikleti önericem arkadaşımda var sürdüm de benim de xrs030 apex var :) Memnun kalırsın eminim :)

Mert C. bunu beğendi.
  9. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yorum atan herkese tek tek tesekkurlerimi sunarim. Onerdiginiz bisikletler arasinda tercih yapacagim.Tiagra sistem sora dan daha ust kalite oluyormus sedona 611 sora sistemli salcona xrs 030 tiagra jant ve lastiklerde daha kaliteli diyorlar ancak aklima takildi nasil ayni fiyat olur bu bisikletler bide dekatlondaki karbon bisiklette 2800 den inmis 2 binlere oda tiagra. Yani donanimi yuksek bisikletler dusuk olanlarin fiyatiyla ayni olunca aklima bu sorular geldi sora li sedona ise fiyatini korumakta ?

10. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bu satış yönetimi ile ilgili. alıcılar her yıl yeni modeller bekliyorlar üreticilerden. işin ciddi takipçileri ise her yıl her markanın hemen her modelini bilirler. bu tüketicilerin baskısı ile üreticiler her yıl birşeyler yumurtluyor kimi zaman. buna sanırım talep baskısı desem ekonomistler alınmaz. hal böyle olunca da demode olacak ürünü, satamadığı sürece bir yerlerde stoklama zorunda kalacak üreticiler. bu da stok maliyeti demek. decathlondaki bisikletleri inceledim. donanım olarak iyiler ama kadrolarını kim üretir sorun çıkınca nasıl çözüyorlar açıkçası bilmiyorum.

yol bisikletinde shimanocu biri olarak shimano 105 tatminkar bir set diye tahmin ediyorum. ben flat bar bir şehir bisikleti/yol bisikleti kırmasında 3x10 tiagra kullanıyorum. ben memnunum açıkçası. euro daki artışı dikate alıp bence sezon açılmadan (sezon mart başında açılır) elinizi çabuk tutmanınız öneririm sadece.

Çağlayan bunu beğendi.
  11. Serkan G.

Serkan G. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tesekkur ederim yorumun icin sagol. Salcona bayilerini aradim subat sonu mart basi dediler:-( Birde salcanonun servis sikintisi var diyenler oldu. Bana acikcasi saglam dayanikli ve yedek parcasi servisi kolay ulasilacak bisi lazim. Sedona 611 gozume cok iyi gorunuyor cok isindim. Ama forumda sedona 611 kullanan yok sanirim bu beni tedirgin ediyor. Sizce sedona marka olarak saglam midir bisikletleri dayaniklimidir benim icin bu cok onemli yorum atanlara tekrardan tesekkur ediyorum.